Zwolnienie z podatku dochodowego od osób prawnych otrzymanego odszkodowania z tytułu pożaru pawilonu handlowo-usługowego, ustalenie kosztów uzyskania przychodów oraz biegu terminów
Czy czynsz z tytułu opisanej w zdarzeniu przyszłym umowy dzierżawy, płacony przez Spółkę (podatnika CIT Estońskiego) na rzecz Akcjonariusza w wysokości o charakterze rynkowym, będzie wiązał się z powstaniem po stronie Spółki dochodu podlegającego opodatkowaniu na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT, tj. dochodu z ukrytych zysków?
Dotyczy ustalenia, czy: - prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż u podatnika niebędącego opodatkowanym ryczałtem na podstawie Rozdziału 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, koszty poniesione w związku z rozwiązaniem umowy najmu wynikające z decyzji biznesowych, w tym zwłaszcza koszty likwidacji inwestycji w obcym środku trwałym, będą stanowić koszt podatkowy Spółki na podstawie art.
W zakresie kwalifikacji do kosztów uzyskania przychodów zakupu inwestycji w obcym środku trwałym (nakładów) oraz wskazania czy nabyta inwestycja w obcym środku trwałym (nakłady) może być uznana za zorganizowaną część przedsiębiorstwa
1. Czy przedmiotem planowanej transakcji dotyczącej zbycia działalności w zakresie Wsparcia IT będzie zorganizowana część przedsiębiorstwa (dalej jako: „ZCP”) w rozumieniu (…) art. 4a pkt 4 ustawy o PDOP. (cześć pytania oznaczonego we wniosku Nr 1) 2. Jeżeli odpowiedź na pytanie nr 1 jest twierdząca, czy w przypadku wystąpienia dodatniej różnicy pomiędzy określoną ceną zakupu ZCP (obejmującą, m.in.
Wnioskodawca nie ma obowiązku stosowania oznaczenia MPP na fakturze dokumentującej rozliczenie nakładów oraz nie powinien oznaczać kodem GTU_10 ani jakimkolwiek innym kodem GTU transakcji spłaty nakładów.
Ustalenia momentu dokonania korekty podatku naliczonego: • w związku ze zmianą przeznaczenia zakupionej nieruchomości (o wartości przekraczającej 15.000 zł), • od faktur dotyczących remontu i adaptacji zakupionej nieruchomości (wartość wydatków nieprzekraczająca 15.000 zł), • od faktur dotyczących wyposażenia zakupionej nieruchomości (wartość wydatków nieprzekraczająca 15.000 zł).
Strata w wysokości niezamortyzowanej części nakładów poniesionych na wybudowanie budynków i budowli będących środkami trwałymi wybudowanymi na cudzym gruncie, będącym przedmiotem umowy użytkowania, powstała na skutek wygaśnięcia tej umowy, stanowić będzie dla Spółki koszt uzyskania przychodów
Skutki podatkowe związane z zawarciem umowy użyczenia nieruchomości.
Ustalenie wartości początkowej nieruchomości nabytej w darowiźnie i wniesionej aportem do spółki jawnej. Możliwość kontynuacji amortyzacji inwestycji w obcym środku trwałym oraz środków trwałych nabytych przez spółkę jawną. Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów zmiany umowy.
możliwość uznania za inwestycję w obcym środku trwałym nakładów poniesionych przez Spółkę cywilną na nieruchomość stanowiącą własność wspólników Spółki oraz możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu odpisów amortyzacyjnych od tych nakładów (pytanie Nr 1 i Nr 2) oraz skutki podatkowe sprzedaży udziału w nieruchomości (pytanie Nr 3)
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od wydatków zaliczonych do inwestycji w obcym środku trwałym oraz do samodzielnych środków trwałych, które pokryte są w całości otrzymaną kwotą kontrybucji od Wynajmującego.
Ustalenie, czy w przypadku wcześniejszego rozwiązania umowy najmu, Wnioskodawca będzie uprawniony do jednorazowego zaliczenia nakładów poniesionych na remont wynajętej chlewni do kosztów uzyskania przychodów.
Brak opodatkowania pozostawienia nakładów poniesionych na inwestycję w obcym środku trwałym oraz obowiązku dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego od tej inwestycji w okresie 5 lat od daty oddania do użytkowania.
Zbycie środków trwałych, określenie wartości początkowej środka trwałego, odpisy amortyzacyjne.
obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego od nakładów w obcym środku trwałym w sytuacji, gdy nakłady poczynione w trakcie obowiązywania umowy najmu przez Wnioskodawcę przechodzą na wynajmującego bez konieczności rozliczenia (bez wynagrodzenia na rzecz Wnioskodawcy); brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego od nakładów w obcym środku trwałym w sytuacji, gdy nakłady poczynione w trakcie
Czy Spółka prawidłowo postąpiła kwalifikując do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od środków trwałych przyporządkowanych do kapitału zakładowego? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
Czy otrzymana kwota 398.215,77 zł netto, stanowiąca zwrot poniesionych nakładów na adaptację i modernizację przedmiotowej nieruchomości podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy zwrot nakładów poniesionych na inwestycje na obcym gruncie będzie stanowił przychód podatkowy Wnioskodawcy? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
konsekwencje podatkowe zwrotu przez poprzedniego właściciela środka trwałego poniesionych przez Spółkę nakładów stanowiących inwestycje w obcym środku trwałym
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej części wartości początkowej inwestycji w obcym środku trwałym w lutym 2011 r. (pytanie nr 1)oraz kwoty wynagrodzenia za zaniechanie roszczenia o przywrócenie wynajmowanych pomieszczeń do stanu pierwotnego w marcu 2011 r. (pytanie nr 2). Uprawnienie do złożenia korekty zeznania o wysokości dochodu (poniesionej straty) przez podatnika
kwalifikacja do kosztów uzyskania przychodu: - wydatków na remont komina, pomieszczeń wewnętrznych (tynkowanie, malowanie), - wydatków na zrobienie ogrodzenia z jednej strony budynku i zagospodarowanie terenu wokół budynku (ogródek)
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT rozliczenia nakładów na nieruchomość oraz określenia momentu powstania obowiązku podatkowego .
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie korekty odpisów amortyzacyjnych.