Interpretacja
19.01.2017 Podatki

podatek od towarów i usług w zakresie określenia: czy Y będzie traktowana jako następca praw i obowiązków X w sytuacji aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa X na Y; czy Y będzie upoważniona do wystawienia faktur korygujących oraz do zwiększenia lub zmniejszenia podstawy opodatkowania z tytułu sprzedaży krajowej, wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz eksportu towarów w przypadku wystąpienia

Interpretacja
27.10.2016 Podatki

w zakresie prawa do rozliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur zakupowych, duplikatów faktur, w tym faktur wystawionych na Spółkę Y, co do których prawo do odliczenia naliczonego podatku powstanie w dniu lub po dniu aportu

Interpretacja
14.07.2014 Podatki

Prawo podatkowe dotyczące podatku od towarów i usług w zakresie korekty podatku naliczonego wykazanego w zniszczonych fakturach zakupu.

Interpretacja

prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupionych towarów w przypadku zawieszenia działalności gospodarczej

Interpretacja
05.06.2012 Podatki

Czy duplikat faktury lub faktura korygująca musi zawierać identyczne dane kontrahenta, jak faktura oryginalna, czy też dopuszczalna jest zmiana mniej istotnych danych jak nazwa czy adres?

Interpretacja
13.08.2009 Podatki

Czy dopuszczalne jest posiadanie dwóch odrębnych archiwów faktur wystawionych w formie elektronicznej dla wydzielonych dwóch grup odbiorców, np. osobne archiwum dla klientów będących podmiotami z grupy P, a osobne dla pozostałych klientów lub też osobne dla klientów krajowych, a osobne dla zagranicznych?

Interpretacja
13.08.2009 Podatki

Czy dopuszczalne jest zawarcie umowy o przesyłaniu faktury elektronicznej jedynie dla dokumentu faktury, podczas gdy faktura korygująca oraz duplikat faktury przesyłany byłby nadal w formie papierowej?

Interpretacja
13.08.2009 Podatki

Czy w sytuacji, kiedy Spółka posiada wewnętrzne jednostki organizacyjne oddziały, dopuszczalne jest zawarcie z klientem umowy o stosowaniu faktury elektronicznej dla transakcji handlowych realizowanych tylko z centralą Spółki przy wyłączeniu oddziałów?

Interpretacja
20.03.2009 Podatki

czy Wnioskodawca powinien wystawić faktury korygujące do duplikatów brakujących faktur

Interpretacja
10.07.2008 Podatki

Czy płatności za faktury opisane we wniosku, dokonane w 2007 r. na podstawie faktur doręczonych Spółce w 2007 roku, lecz wystawionych w latach wcześniejszych i dotyczących należności z lat 2005 i 2006 stanowią koszty uzyskania przychodów w roku 2007?

Interpretacja
17.01.2006 Podatki

Czy podatnik powinien dokonać korekty odliczonego podatku naliczonego wykazanego w zniszczonych fakturach zakupu oraz, czy w sytuacji, gdy wskutek powodzi zniszczeniu uległa część dokumentów źródłowych może znaleźć zastosowanie art. 23 Ordynacji podatkowej przewidujący szacowanie podstawy opodatkowania ?

Interpretacja
11.10.2005 Podatki

Czy jest możliwe zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatku poniesionego na zakup usług doradczych w razie braku dokumentu faktury lub jej duplikatu.

Porada
13.11.2004 Podatki

W lipcu 2004 r. powinienem otrzymać fakturę VAT za usługi, która do mnie jednak nie dotarła i podatku naliczonego nie ująłem w deklaracji VAT-7. Wystąpiłem do usługodawcy o duplikat, który otrzymałem we wrześniu 2004 r. Czy mam jeszcze prawo do odliczenia podatku naliczonego z tej faktury?

Interpretacja
23.07.2004 Podatki

Czy podatnik może obniżyć kwotę podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z otrzymanych przed 1.05.2004 r. duplikatów faktur dokumentujących sprzedaż dokonaną przed wejściem w życie nowej ustawy o VAT w przypadku, gdy podatnik nie dokonał odliczenia podatku naliczonego w ciągu roku, licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nabył prawo do obniżenia kwoty

Artykuł
13.11.2003 Podatki

Kwestia odliczenia podatku naliczonego z duplikatu faktury oraz obowiązku korekty podatku odliczonego na podstawie faktury pierwotnej nie została w przepisach jednoznacznie wyjaśniona. Zgodnie z przepisami podatnikowi przysługuje prawo do odliczenia VAT naliczonego zarówno na podstawie oryginału faktury, jak i na podstawie duplikatu tej faktury. Kłopot zaczyna się, gdy podatnik otrzyma duplikat w innym