Usługi prawne i usługi podatkowe, które Wnioskodawca zamierza świadczyć na rzecz opisanych Funduszy, będą mieściły się w zakresie czynności zarządzania funduszami inwestycyjnymi wymienionych w art. 43 ust. 1 pkt 12 lit. a) i b) ustawy. W konsekwencji będą podlegać zwolnieniu od podatku VAT na podstawie ww. artykułu.
Wnioskodawczyni po rozszerzeniu działalności gospodarczej o obsługę księgową, a świadcząc dodatkowo usługi pośrednictwa ubezpieczeniowego może korzystać ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1.
Rezygnacja z ewidencjonowania sprzedaży przy pomocy kasy rejestrującej.
Czy w opisanej sytuacji faktycznej Wnioskodawca ma prawo do skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej? Czy działania realizowane przez Zleceniobiorcę mają charakter działalności badawczo-rozwojowej Wnioskodawcy w rozumieniu art. 5a pkt 38 updof, a koszty dotyczące umowy zlecenia stanowią koszty kwalifikowane, o których mowa w art. 26e ust. 1 w zw. z art. 26e ust. 2 pkt 1a updof?
Zwolnienia od podatku usług doradztwa prawnego związanego z zarządzaniem funduszami inwestycyjnymi zarządzanymi przez towarzystwa funduszy inwestycyjnych.
W zakresie prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług doradztwa prawnego związanego z zarządzaniem funduszami inwestycyjnymi zarządzanymi przez towarzystwa funduszy inwestycyjnych świadczonych na rzecz towarzystw funduszy inwestycyjnych lub bezpośrednio funduszy inwestycyjnych.
dotyczy prawa do korzystania ze zwolnienia podmiotowego
Zachowanie prawa do zwolnienia podmiotowego w sytuacji, gdy klienci Wnioskodawcy udzielili mu pełnomocnictwa do reprezentowania ich przed urzędem skarbowym.
Czy Wnioskodawcy, jako podmiotowi gospodarczemu nie przekraczającemu obrotów 150.000,00 zł rocznie przysługuje zwolnienie od podatku VAT?
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia podmiotowego od podatku w sytuacji wyrejestrowania jednej firmy i zarejestrowania drugiej.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia od podatku w stosunku do świadczonych kompleksowych usług księgowych.
Czy korzystanie przez Wnioskodawcę ze zwolnienia podmiotowego, o którym mowa w art. 113 ust. 1 i następne, ustawy o podatku od towarów i usług, jest zachowaniem prawidłowym? Jakie warunku winien spełniać Wnioskodawca aby skorzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ww. ustawy przy jednoczesnym świadczeniu usług w zakresie przedmiotu działalności, o którym mowa w PKD 69.20.Z tj. działalności rachunkowo-księgowej
Zwolnienie dla sprzedaży usług świadczonych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego prawidłowe jest skorzystanie przez biuro rachunkowe ze zwolnienia podmiotowego w zakresie opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 113 ust. 1 i ust. 13 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług?
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług na podstawie art. 113 ustawy.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług na podstawie art. 113 ustawy usługi rachunkowe.
Możliwości zastosowania zwolnienia podmiotowego od podatku dla świadczonych usług.
9 kwietnia 2015 r. w interpretacji ogólnej MF zmienił stanowisko w sprawie prawa do korzystania przez biura rachunkowe ze zwolnienia podmiotowego z VAT i zwolnień z obowiązku stosowania kas rejestrujących. W interpretacji MF potwierdził, że biura rachunkowe, które wykonują usługi związane z obsługą rachunkowo-księgową (w szczególności: prowadzenie ksiąg rachunkowych, ksiąg podatkowych i innych ewidencji
Świadczenie usług rachunkowo-księgowych zwolnienie od podatku na podstawie art. 113 ustawy.
Możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego w podatku od towarów i usług.
1. Czy biuro rachunkowe, świadczące usługi księgowe, może nadal korzystać ze zwolnienia z VAT na mocy art. 113 ust. 1 ustawy o VAT (tzw. zwolnienia ze względu na obroty) wykonując czynności z art. 2 ust. 1 pkt 2 oraz pkt 3 ustawy o doradztwie podatkowym? 2. Czy Wnioskodawca utracił prawo do korzystania ze zwolnienia z VAT ze względu na obroty na mocy art. 113 ust. 13 pkt 2 lit. b? 3. Czy na utratę
Zwolnienie podmiotowe dla świadczonych usług