Prawo do korekty podstawy opodatkowania oraz podatku należnego w odniesieniu do Wierzytelności wobec Dłużnika, objętych Wygaśnięciem cesji, w rozliczeniu za okres, w którym nieściągalność wierzytelności zostanie uprawdopodobniona.
Czy Wnioskodawca ma prawo skorygować podstawę opodatkowania oraz podatek należny wynikający z Faktur (na podstawie art. 89a ustawy o VAT)?
Ustalenie, czy Wnioskodawca ma prawo do rozliczenia ulgi na złe długi w kwietniu 2022 r.
Prawo do zwiększenia kwoty podatku naliczonego w trybie art. 89b ust. 4 ustawy.
Ustalenie, czy Wnioskodawca ma prawo do rozliczenia ulgi na złe długi w kwietniu 2022 r.
W świetle przepisu art. 89a ust. 4 ustawy, po sprzedaży wierzytelności, w stosunku do których Państwo dokonali uprzednio korekty podatku VAT należnego, zwiększenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego należy dokonać w rozliczeniu za okres, w którym należność została zbyta, o kwotę wartości tej wierzytelności, wynikającą z tytułu niezapłaconych przez dłużnika faktur, tj. w wysokości wcześniej
Prawo do dokonania korekty podatku naliczonego, o której mowa w art. 89b ust. 4 ustawy.
Czy w przypadku zapłaty lub zbycia należności wynikających z wierzytelności Wnioskodawcy, które to zdarzenia nastąpią po roku podatkowym, w którym Spółka ujęła w uldze na złe długi, w którym zostały spełnione warunki wskazane w przepisach, Spółka będzie zobowiązana: 1. Zwiększyć podstawę opodatkowania (dochody) w zeznaniu za rok podatkowy, w którym otrzymała zapłatę lub cenę w przypadku zbycia wierzytelności
Czy w związku z tym, że Szpital nie dokonywał płatności swoich zobowiązań w określonym terminie (art. 18f ust. 1), lecz jako podmiot korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 oraz art. 25 ust. 5 ustawy CIT, czy był zobowiązany do zwiększania podstawy opodatkowania oraz podstawy obliczania zaliczek w trakcie roku podatkowego zgodnie z art. 25 ust. 19 ustawy CIT?
Wystąpienie straty podatkowej oraz stosowanie art. 18f ustawy o CIT przez podatników, których dochody są zwolnione od podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT
Ustalenie, czy Wnioskodawca może skorzystać z „ulgi na złe długi w CIT.
1. Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do zwiększenia podstawy opodatkowania na podstawie art. 18f ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT, bądź zmniejszenia straty na podstawie art. 18f ust. 2 pkt 2 ustawy o CIT z tytułu uregulowania zobowiązań pieniężnych wobec Producenta podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w sposób opisany w Przypadku 1, Przypadku 2 oraz Przypadku
Czy w przypadku, gdy dokonana przez Wnioskodawcę transakcja zawarta została w ramach prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności, z której dochody podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym na terytorium Rzeczypospolitej Polski, Wnioskodawca ma prawo uznać warunek, o którym mowa w art. 18f ust. 10 pkt 3 Ustawy o CIT za w całości spełniony? - Czy Wnioskodawca ma obowiązek weryfikować warunek do
Obowiązek zwiększenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego w związku ze sprzedażą wierzytelności odpisanej uprzednio jako nieściągalna.
W zakresie prawa do zwiększenia podatku naliczonego w rozliczeniu za okres, w którym zostanie uregulowane zobowiązanie, o skorygowaną wcześniej kwotę podatku naliczonego.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury pierwotnie zakwestionowanej przez Wnioskodawcę, następnie jednak zapłaconej w wyniku otrzymania prawomocnego orzeczenia sądu.
Prawo do korekt podatku in plus w przypadku uregulowania zobowiązań oraz obowiązek dokonywania korekt in minus od nieuregulowanych zobowiązań wchodzących w skład zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Brak prawa do korekt podatku in plus w przypadku uregulowania zobowiązań przez nabywcę zorganizowanej części przedsiębiorstwa oraz brak obowiązku dokonywania korekt in minus od nieuregulowanych zobowiązań wchodzących w skład zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zwiększenia kwoty podatku naliczonego w związku z uregulowaniem należności wynikającej z faktury oraz terminu realizacji tego prawa.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT wystawianych przez Faktora w związku ze świadczeniem usług Faktoringu.
Obowiązek korekty, na podstawie art. 89b ustawy, kwoty odliczonego uprzednio podatku VAT wynikającej z wystawionej przez Dostawcę faktury dokumentującej dostawę towarów lub świadczenie usług na rzecz Wnioskodawcy (spłata wierzytelności poprzez faktoring).
W zakresie prawa do zwiększenia kwoty podatku naliczonego na podstawie art. 89b ust. 4 ustawy o VAT oraz prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego określoną na fakturach z oznaczeniem metoda kasowa, w przypadku uregulowania zobowiązań wynikających z tych faktur przez nabywcę ZCP.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT wystawianych przez Faktora w związku ze świadczeniem usług Faktoringu.