Obowiązki płatnika w związku z wypłatą świadczeń w ramach akcji promocyjnej.
Dotyczy kwestii powstania zakładu Wnioskodawcy jako zakładu przedsiębiorstwa zagranicznego w Polsce w rozumieniu art. 4a pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w zw. z art. 5 Umowy między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej a Rządem Republiki Francuskiej z dnia 20 czerwca 1975 r. w sprawie zapobieżenia podwójnemu opodatkowaniu w zakresie podatków od dochodu i od majątku, zmodyfikowaną
Uznanie wykonywanych za pośrednictwem Aplikacji czynności za świadczenie usług opodatkowane podatkiem VAT ; prawo do korzystania ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy, czynności obsługi płatności za parkowanie w strefach odpłatnego parkowania oraz za parkowanie na parkingu zamkniętym.
uznanie opłat za udostępnienie Aplikacji za wynagrodzenie za świadczone usługi i brak prawa do zastosowania zwolnienia od podatku wskazanych usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 lub 40 ustawy
Stypendium otrzymywane przez Zainteresowanego nie korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 148 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ponieważ mimo spełnienia przesłanki podmiotowej zastosowania analizowanego zwolnienia, nie została spełniona przesłanka przedmiotowa, co z kolei wyklucza możliwość zastosowania ww. zwolnienia.
Opodatkowanie czynności wniesienia aportem zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu pn.: ().
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży na kasie rejestrującej na podstawie § 2 ust. 1 w zw. z poz. 39 załącznika do Rozporządzenia.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych w związku z realizacją projektu.
Uznać należy, iż koszty opłat za szkolenie w ramach odbywanej przez Wnioskodawcę aplikacji adwokackiej oraz koszty składek korporacyjnych za okres, w którym działalność gospodarcza była zawieszona, mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej.
w zakresie możliwości opodatkowania ryczałtem od przychodów uzyskiwanych z udostępniania miejsca reklamowego w aplikacji
Czy kwota zapłacona przez Wnioskodawczynię na pokrycie kosztów aplikacji notarialnej pracownika stanowić będzie dochód pracownika zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i z tego tytułu Wnioskodawczyni nie jest zobowiązana do obliczania i pobrania od tej kwoty zaliczki na podatek dochodowy pracownika?
1. Czy przychody wspólnika spółki cywilnej uzyskiwane z przekazywania użytkownikowi końcowemu kopii gry lub aplikacji oraz nieprzenaszalnej, niezbywalnej licencji zezwalającej na użytkowanie tych gier lub aplikacji na posiadanych przez użytkownika urządzeniach iPhone/iPod Touch/iPad, za pośrednictwem firmy amerykańskiej należy traktować jako przychód z działalności gospodarczej? 2. Co należy przyjąć
Czy przyznane aplikantom stypendia są wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy stosownie do treści art 21 ust. 1 pkt 90 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych wolne od opodatkowania są opłaty za aplikacje radcowskie, czy też należy pobierać i odprowadzać zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od opłaty za ww. aplikacje?
Pokrycie kosztów aplikacji radcowskiej nie stanowi świadczenia przyznanego pracownikowi zgodnie z odrębnymi przepisami w rozumieniu art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, lecz jest dobrowolnym świadczeniem pracodawcy nie wynikającym z przepisów regulujących obowiązki pracodawcy w związku z podjęciem nauki przez pracownika.