Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy m.in. podatku od towarów i usług w zakresie m.in. skutków podatkowych sprzedaży Nieruchomości.
Możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT w związku ze świadczeniem usług szkoleniowych oraz usług zarządzania i administrowania nieruchomościami mieszkaniowymi na zlecenie oraz możliwości dokonania korekty faktury poprzez wystawienie noty korygującej w związku z błędną podstawą prawną zwolnienia od podatku VAT.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie sprzedaży nieruchomości.
Skutki podatkowe nabycia spadku zwrotu na rzecz spadkobiercy wywłaszczonej nieruchomości.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości zwróconej na rzecz spadkobiercy poprzedniego właściciela.
Czy w przypadku sprzedaży nieruchomości w okresie do 5 lat od daty jej zwrotu, będzie ona traktowana jako źródło przychodu zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych i czy Wnioskodawczyni jako spadkobierca zobowiązana będzie do uiszczenia podatku dochodowego od sprzedaży Jej udziału w nieruchomości wynoszącego 1/2 części?
Opodatkowanie usług świadczonych przez Spółkę na rzecz wspólnot mieszkaniowych oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupów związanych ze świadczeniem tych usług.
W przedmiotowej sprawie ma miejsce dostawa nieruchomości w zamian za zwrot odszkodowania. W tym przypadku zwaloryzowane odszkodowanie pełni funkcję wynagrodzenia za przeniesienie własności towarów, czyniąc tego rodzaju dostawę faktycznie odpłatną. Wynagrodzenie to ma charakter wzajemny i ekwiwalentny, co oznacza, że z tytułu zwrotu nieruchomości, dla oddającego wynika bezpośrednia i jasno zindywidualizowana
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodów z tytułu otrzymanego wynagrodzenia za świadczenie usług zarządu sądowego oraz wpłat dokonywanych przez najemców lokali znajdujących się w nieruchomości, której Spółka jest zarządcą sądowym.
Opodatkowanie oraz zastosowanie właściwej stawki podatku VAT usług wsparcia administracyjnego świadczonych przez samorządowy zakład budżetowy na rzecz Gminy.
Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, określonych w art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, koszty związane z administrowaniem i zarządzaniem powierzonym mieniem będącym własnością Miasta?
Czy Usługa, która będzie świadczona przez Spółkę na podstawie Umowy korzysta ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. l pkt 12 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług?
Skoro za świadczone usługi Spółka otrzymuje wynagrodzenie od Gminy, a zatem odnosi bezpośrednie korzyści z tytułu wykonywanych na rzecz Gminy czynności, to świadczone przez Wnioskodawcę usługi administrowania spełniają przesłanki uznania ich za odpłatne świadczenie usług. Zatem usługi te stosownie do art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy -podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Skoro za świadczone usługi Spółka otrzymuje wynagrodzenie od Gminy, a zatem odnosi bezpośrednie korzyści z tytułu wykonywanych na rzecz Gminy czynności, to świadczone przez Wnioskodawcę usługi administrowania spełniają przesłanki uznania ich za odpłatne świadczenie usług. Zatem usługi te stosownie do art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy -podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Zużycie wyrobów węglowych przez spółkę, która zarządza i wynajmuje lokale mieszkalne
Czy zmiana statutu Miejskiego Zarządu Nieruchomości dokonana uchwałą organu stanowiącego, polegająca na jednoczesnym rozszerzeniu katalogu realizowanych zadań o usługi świadczone na rzecz Miasta w zakresie zarządzania i administrowania lokalami użytkowymi oraz ograniczeniu tego katalogu o zadania związane z gospodarowaniem i administrowaniem lokalami użytkowymi, która w konsekwencji spowoduje ograniczenie
Czy wpływy uzyskane przez wnioskodawcę z tytułu administrowania nieruchomościami mieszkaniowymi Gminy, Skarbu Państwa, własnymi i Wspólnot Mieszkaniowych przeznaczone przez wnioskodawcę na utrzymanie zasobów mieszkaniowych Gminy, Skarbu Państwa, własnych i Wspólnot Mieszkaniowych podlegają zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust 1 pkt 44 u.p.d.o.p?
Czy wartość umorzonych lub przedawnionych zobowiązań z tytułu należności za najem komunalnych lokali mieszkalnych stanowi przychód dla dłużnika (osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej) podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych i czy powinien być wykazany przez Wnioskodawcę w informacji PIT-8C.
Czy Zakład przy wyliczeniu zaliczek na podatek od osób prawnych oraz w zeznaniu rocznym CIT-8 za rok 2007 i następnym powinien ujmować przychody i koszty ich uzyskania związane z administrowaniem składnikami majątkowymi Gminy Miasta, obejmujące najem i dzierżawę tych składników i do przychodów własnych zaliczyć przychody z tytułu świadczonej działalności w powyższym zakresie?
Jak należy ustalać i który dochód zakładu budżetowego stanowi podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Jakie przychody należy traktować jako przychody z gospodarki zasobami mieszkaniowymi, które po pomniejszeniu o koszty ich uzyskania stanowią dochód (o ile wystąpi) korzystający ze zwolnienia określonego w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, zwanej dalej ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Do jakich rodzajów przychodów należy stosować art. 12 ust. 1 lub art.