Czy przeznaczenie dochodów zwolnionych przedmiotowo, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r. Nr 54 poz. 654 ze zm.) na wpłatę na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podlega opodatkowaniu, czy też od dokonanej wpłaty na PFRON z dochodów zwolnionych przedmiotowo należy odprowadzić podatek dochodowy?.
Jednosta pyta czy wpłaty dokonywane zgodnie z ustawą o PFRON można uznać za dochód przeznaczony zgodnie z art. 17 ust. 1b ustawy o podatu dochodowym od osób prawnych?
Pytanie dotyczy zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 15 stycznia 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych kwot przeznaczonych na zapłatę opłaty PFRON oraz odsetek budżetowych w przypadku poniesienia straty podatkowej.
dotyczy objęcia zwolnieniem przedmiotowym w podatku dochodowym od osób prawnych, dochodu odpowiadającego wydatkom na sfinansowanie podatku od nieruchomości i wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Czy zgodnie z art.17 ust.1b ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm.) wydatkami poniesionymi na uiszczenie wpłat na PFRON można rozliczyć dochód przeznaczony na cele statutowe, a tym samym, czy wydatki poniesione na wpłaty, na PFRON są wolne od opodatkowania?
Czy otrzymane z PFRON miesięczne dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników będących osobami niepełnosprawnymi zobowiązuje podmiot posiadający status zakładu pracy chronionej do wyłączenia równowartości otrzymanego miesięcznego dofinansowania z kosztów wynagrodzeń jako koszty niestanowiące kosztów uzyskania przychodów?
Czy zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych są dochody wydatkowane na PFRON przez jednostkę prowadzącądziałaność w zakresie ochrony zdrowia i korzystającą ze zwolnienia przedmiotowego od podatku dochodowego od osób prawnych poprzez przeznaczanie dochodów na działalność statutową?
W sprawie momentu ujęcia w kosztach uzyskania przychodu dofinansowania do wynagrodzeń zatrudnionych osób niepełnosprawnych w Zakładzie Pracy Chronionej dotyczące XI i XII 2004r, a otrzymane w styczniu 2005r. ZF/415-439/04, informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego
Czy dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych należy opodatkować w 2004 i 2005 roku oraz w jaki sposób uwzględnić dofinansowanie w deklaracji CIT-2?
Proszę o udzielenie informacji na temat czy w Zakładzie Pracy Chronionej dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych przekazywane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na podstawie wniosków o wypłatę miesięcznego dofinansowania określonych w Rozporządzeniu Ministra Polityki Społecznej z dnia 23-12-2004r. (Dz.U. nr 283, poz. 2835) jest zwolnione od podatku dochodowego