Czy koszty niezbędnych badań typu „due diligence”, poniesione przez Spółkę w związku z potencjalnymi transakcjami akwizycji Tagetów (w przypadku gdy ostatecznie nie doszło do nabycia udziałów) powinny być alokowane przez Wnioskodawcę do przychodów z działalności operacyjnej, tj. do przychodów z innych źródeł niż zyski kapitałowe.
obowiązki płatnika w związku z wypłatą na rzecz akcjonariuszy wynagrodzenia dodatkowego (earn-out)
w zakresie skutków podatkowych uczestnictwa w programie motywacyjnym polegającym na preferencyjnym nabyciu akcji
Skutki podatkowe nabycia przez pracownika akcji spółki akcyjnej w ramach programu motywacyjnego oraz ich zbycia.
Dotyczy sposobu określenia wydatków na nabycie akcji spółki dzielonej przez wydzielenie (Spółki Zależnej), tj. zastosowania w przedstawionym zdarzeniu przyszłym art. 16 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy wypłacona przez Wnioskodawcę kwota pieniężna z tytułu realizacji i rozliczenia Instrumentu Pochodnego (Kwota Rozliczenia) na rzecz Uczestnika będącego członkiem organu zarządzającego Wnioskodawcy lub jego kluczowym pracownikiem, będzie stanowiła dla Spółki koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy koszty związane z organizacją Programu i wypłatą środków pieniężnych z tego tytułu będą stanowiły dla Spółki koszt uzyskania przychodu?
1. Czy odsetki od finansowania (pożyczek, kredytów) przeznaczonego na objęcie lub zakup udziałów lub akcji stanowią co do zasady kup w dacie zapłaty, a nie w dacie zbycia udziałów lub akcji?2. Czy E może zakwalifikować do kup, według Proporcji, wydatki na zapłatę odsetek od finansowania (np. kredytów/pożyczek), jeżeli część tego finansowania została przeznaczona na zakup udziałów lub akcji w polskich
należy stwierdzić, iż nabycie przez Bank Akcji od Domu Inwestycyjnego będzie korzystało ze zwolnienia z podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 9 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czy w przypadku zakupu przez Spółkę akcji własnych na Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach realizacji przyjętego przez władze Spółki programu ich umorzenia, w sytuacji, gdy zbywca składając biuru maklerskiemu zlecenie zbycia akcji Spółki nie posiada wiedzy zarówno co do faktu, kto będzie nabywcą jego akcji, ani też w jakim celu je nabywa, na Spółce ciążą obowiązki płatnika, o których mowa w art
Czy w zaistniałym stanie, powstałe różnice kursowe dotyczące nabycia akcji spółki P, rozpoznane bilansowo jako różnice kursowe w 2008 r., dla celów podatkowych stanowią koszty uzyskania przychodów w 2008 r.?
Czy w zaistniałym stanie, powstałe różnice kursowe dotyczące nabycia akcji spółki P, rozpoznane bilansowo jako różnice kursowe w 2008 r., dla celów podatkowych stanowią koszty uzyskania przychodów w 2008 r.?
Czy Spółka miała prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych w związku z realizacją przymusowego wykupu akcji?
Czy w wyniku podjęcia uchwały o przymusowym wykupie akcji powstaje u Spółki obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych?