wykładnia
Interpretacja
27.06.2024 Podatki

Możliwość uwzględnienia strat z lat ubiegłych na potrzeby ustalenia powstania obowiązku zapłaty daniny solidarnościowej.

Interpretacja
30.08.2022 Podatki

Dotyczy ustalenia, m.in. czy: – zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34a u.p.d.o.p. powinien podlegać cały dochód uzyskiwany z działalności gospodarczej, prowadzonej na terenie i w zakresie wskazanym w obu DoW, w ten sposób, że po wykorzystaniu limitu dostępnej pomocy w ramach DoW1 (do wysokości poniesionych wydatków kwalifikowanych), Wnioskodawca może korzystać

Interpretacja
15.07.2022 Podatki

Sposób ustalania wysokości podstawy obliczenia daniny solidarnościowej.

Porada
17.10.2015 Podatki

Od 1 stycznia 2016 r. do Ordynacji podatkowej została wprowadzona reguła, zgodnie z którą "niedające się usunąć wątpliwości co do treści przepisów prawa podatkowego rozstrzyga się na korzyść podatnika" (tzw. zasada in dubio pro tributario). Co to oznacza dla podatnika w praktyce, skoro organy podatkowe - "domierzając" podatek - zwykle wątpliwości nie mają?

Porada
27.02.2012 Ubezpieczenia

Płatnicy rozliczający ubezpieczonych przebywających na urlopach wychowawczych muszą w dokumentacji wykazywać składki emerytalno-rentowe od podstawy, która od 1 stycznia 2012 r. ustalana jest na nowych zasadach. Zmiana przepisów budzi wiele wątpliwości, a ZUS nadal pracuje nad ostatecznymi i wyczerpującymi wytycznymi w tym zakresie.

Interpretacja
20.01.2006 Podatki

Czy należność wypłacana kontrahentowi zagranicznemu z tytułu dzierżawy kontenerów (zbiorników), które mogą być nakładane na platformę kolejową bądź samochodową, służących do przewozu płynnych produktów podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym i czy w związku z tym Spółka jest zobowiązana jako płatnik pobrać zryczałtowany podatek od wypłaty ww. należności zgodnie z art. 26 ust. 1 ustawy