Nieuznanie wykonywanych czynności za jedno świadczenie kompleksowe (dostawa z montażem) oraz opodatkowania dokonywanych świadczeń.
Prawidłowy sposób dokumentowania świadczonych usług montażu wykładzin na pełnomorskich statkach liniowych, przewożącym pasażerów na rzecz polskich i zagranicznych usługobiorców.
Nieuznania wykonywanych czynności za jedno świadczenie kompleksowe (dostawa z montażem) oraz opodatkowania dokonywanych świadczeń.
Nieuznania wykonywanych czynności za jedno świadczenie kompleksowe (dostawa z montażem) oraz opodatkowania dokonywanych świadczeń.
Zastosowanie ulgi mieszkaniowej w przypadku wydatkowania przychodu na spłatę kredytu, zakup lokalu mieszkalnego i jego remont.
Rozliczenie usługi dodatkowego badania oraz montażu dodatkowego elementu oraz przeliczenie kursu walut w związku z wykonaniem tych czynności.
Miejsce świadczenia usług montażu wyposażenia służącego do hodowli trzody chlewnej.
Kwestia opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym świadczonych przez Wnioskodawcę usług w zakresie robót związanych z wykonywaniem instalacji elektrycznych oraz w zakresie instalowania maszyn przemysłowych, sprzętu i wyposażenia.
Podatek od towarów i usług: w zakresie miejsca opodatkowania świadczonej przez Wnioskodawcę usługi w Holandii na rzecz holenderskich podatników; w zakresie wystawienia faktury z tytułu świadczenia przez Wnioskodawcę usługi w Holandii na rzecz holenderskich podatników i wykazania jej w rejestrze VAT oraz deklaracji VAT-7; - w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dotyczących
Czy nieprawidłowe jest podejście Spółki polegające na uwzględnianiu w ramach kalkulacji dochodu zwolnionego z podatku dochodowego od osób prawnych, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT, wyłącznie przychodów, osiąganych w wyniku realizacji opisanych w stanie faktycznym kontraktów, obejmujących produkcję konstrukcji stalowych, natomiast ich transport na miejsce przeznaczenia oraz montaż (instalację
Stawka podatku VAT dla usług montażu instalacji solarnych na budynkach mieszkalnych o powierzchni nieprzekraczającej 300 m2 świadczonych przez wykonawcę.
1. Sposobu opodatkowania usług montażu ogniw fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych. 2. Braku obowiązku opodatkowania czynności przekazania ww. urządzeń na rzecz mieszkańców Gminy po zakończeniu projektu oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków na montaż ww. urządzeń na nieruchomościach mieszkańców.
Opodatkowanie wpłat mieszkańców z tytułu wkładu własnego w kosztach montażu instalacji zestawów kolektorów słonecznych płaskich i powietrznych pomp ciepła oraz stawki podatku VAT dla ww. usługi
Czy po przekazaniu przez Gminę po 5 latach od zakończenia projektu prawa własności instalacji na rzecz mieszkańców, na budynkach mieszkalnych na których zostały zainstalowane, za kwotę wkładu własnego - podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT? Jeżeli tak, to według jakiej stawki?
Interpretacja przepisów prawa podatkowego w sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania wpłat otrzymanych od mieszkańców z tytułu wkładu własnego w kosztach montażu zestawów fotowoltaicznych/kolektorów słonecznych, określenia stawki podatku dla usług montażu instalacji fotowoltaicznych/kolektorów słonecznych na budynkach mieszkalnych, gospodarczych i stelażu obok budynków
opodatkowanie podatkiem VAT wpłat dokonywanych przez mieszkańców z tytułu wkładu własnego w kosztach budowy instalacji kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych, kotłów centralnego ogrzewania i pomp ciepła oraz stawki podatkowej dla ww. czynności, - brak opodatkowania podatkiem VAT czynności oddania przez Gminę przedmiotowych instalacji, stanowiącej jej własność, mieszkańcom w bezpłatne
Czy po przekazaniu przez Gminę po 5 latach od zakończenia projektu prawa własności instalacji solarnych i zestawów fotowoltaicznych na rzecz mieszkańców, na budynkach mieszkalnych na których zostały zainstalowane, za kwotę wkładu własnego - podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT? Jeżeli tak, to według jakiej stawki?
Czy otrzymane przez Gminę wpłaty obowiązkowe na rachunek bankowy od mieszkańców z tytułu wkładu własnego w kosztach montażu instalacji solarnych i zestawów fotowoltaicznych w ramach projektu powinny być opodatkowane podatkiem VAT? Jeżeli tak, to według jakiej stawki podatkowej?
Czy dochód uzyskiwany przez Wnioskodawcę z tytułu świadczenia przez Spółkę usług montażu mebli użytkowych i wyposażenia sklepowego, montowanych w miejscu wskazanym przez kontrahenta, tj. poza terenem specjalnej strefy ekonomicznej będzie stanowić dla Wnioskodawcy dochód objęty zwolnieniem wynikającym z art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w trzech wskazanych przez Wnioskodawcę
Opodatkowanie wpłat mieszkańców z tytułu wkładu własnego w kosztach usługi montażu instalacji solarnych, fotowoltaicznych i pomp ciepła oraz stawki podatku VAT dla ww. usługi montażu.Brak opodatkowania przekazania przez Gminę prawa własności instalacji solarnych, fotowoltaicznych i pomp ciepła na rzecz mieszkańców po 5 latach od zakończenia projektu za kwotę wniesionego wkładu własnego.
Czy nieprawidłowe jest podejście Spółki polegające na uwzględnianiu w ramach kalkulacji dochodu zwolnionego z podatku dochodowego od osób prawnych, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT, wyłącznie przychodów, osiąganych w wyniku realizacji opisanych w stanie faktycznym kontraktów, obejmujących produkcję konstrukcji stalowych, natomiast ich transport na miejsce przeznaczenia oraz montaż (instalację
Jaka stawka podatku VAT winna zostać zastosowana do usługi wymiany wodomierza głównego na zlecenie właściciela nieruchomości lub okresowego demontażu i ponownego montażu tego wodomierza?
Czy Przedsiębiorstwo ma prawo do stosowania obniżonej stawki VAT 8% dla świadczonych pozostałych usług wymienionych w pkt 2, zaliczonych do grupowania PKWiU 36.00.20.0 i 37.00.11.0, zgodnie z art. 41 ust. 2 i art. 146a pkt 2 i poz. 140 i 142 załącznika nr 3?