Czy przychody otrzymane z tytułu nadwykonań świadczeń o charakterze zdrowotnym po zakończeniu danego roku podatkowego ale odnoszące się do świadczeń tegoż roku podatkowego należy uwzględnić w podstawie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, dalej jako „podatek CIT” roku podatkowego, w którym te świadczenia faktycznie wykonano (zgodnie z zasadą memoriałową) czy też ze względu na zawarcie
Zwolnienie od podatku VAT dla usługi polegającej na medycznym badaniu laboratoryjnym za pomocą preparatu do mikrobiologicznej oceny skuteczności sterylizacji termicznej.
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym Spółka rozpoznaje przychód podatkowy z tytułu wynagrodzenia ponad limity określone w Umowie Kontraktu (tj. nieobjęte zakresem Umowy) w momencie uznania określonych świadczeń przez NFZ w sposób przyjęty pomiędzy stronami, np. w formie ugód lub aneksów.
Przy zakupie towarów i usług od kontrahentów spoza terenu Polski (WNT i import usług) Spółka nie ma prawa do pomniejszenia podatku VAT należnego o podatek naliczony, traktując w takiej sytuacji podatek VAT jako neutralny, wynoszący zero (w sytuacji, w której udział sprzedaży opodatkowanej w całości sprzedaży nie przekracza 2%).
Zastosowanie zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy dla usług konsultacji indywidualnych dla osób zmagających się z problemami zdrowotnymi (konsultacji dietetycznych online), uznanie usług sprzedaży produktów elektronicznych w postaci e-booków, jadłospisów, szkoleń/kursów i webinarów za usługi w zakresie doradztwa, o których mowa w art. 113 ust. 13
Zastosowanie zwolnienia od podatku od towarów i usług dla świadczonych usług psychologicznych oraz usług psychoterapeutycznych oraz wliczanie do limitu sprzedaży, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy wartości świadczonych usług psychologicznych oraz usług psychoterapeutycznych.
Termin wystawienia faktury VAT w celu udokumentowania usług medycznych świadczonych na rzecz Zakładów Opieki Zdrowotnej.
Nie będą dla Wnioskodawcy ukrytymi zyskami lub wydatkami niezwiązaymi z działalnością gospodarczą: 1. płatności z tytułu korzystania z Nieruchomości wynajmowanej od Wspólników na cele działalności medycznej; 2. wynagrodzenie za usługi medyczne świadczone przez Wspólnika na rzecz Spółki; 3. wydatki na Spotkania Biznesowe oraz Wydarzenia Branżowe
Możliwość opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych oraz koszty uzyskania przychodów.
Dotyczy ustalenia, czy kwota wypłacanych świadczeń pieniężnych przez Spółkę na rzecz Wspólników z tytułu świadczenia Usług będzie stanowić dochód w zakresie ukrytego zysku i będzie podlegać opodatkowaniu Ryczałtem po stronie Wnioskodawcy.
Do importu substancji czynnej (…) nie będzie miała zastosowania regulacja art. 43 ust. 17 ustawy , gdyż nabycie tego towaru nie jest ściśle związane ze zwolnionymi do podatku VAT podstawowymi usługami medycznymi.
Zastosowanie zwolnienia z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19a dla odsprzedawanych usług zdrowotnych.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT usług świadczeń medycznych art. 43 ust. 1 pkt 18.
Mając na uwadze, że SPZOZ korzystający ze zwolnienia z art. 17 ust. 1 pkt 4 wykazał stratę podatkową oraz że poniesione wydatki niestatutowe (tj. składek na PFRON, kar, kosztów sądowych, odsetek budżetowych, kosztów reprezentacji oraz zasądzonych rent) finansowane są z bieżących przychodów, a nie z dochodów przeznaczonych na cele statutowe z poprzednich lat wydatkowanych na inne cele SPZOZ nie ma obowiązku
Czy wydatki ponoszone na nabycie w/w usług medycznych, odnoszące się do rodzin, osób spokrewnionych, powinowatych a także bliskich pracowników (narażonych/uczestniczących w wypadkach), mogą być rozpoznane w rachunku podatkowym jako koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim?
stawki podatku dla dostawy wyrobów medycznych oraz stawki dla dodatkowego wyposażenia i części zamiennych
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z zapłatą składek wynikających z umowy ubezpieczenia grupowego na życie i zdrowie na rzecz pracowników
Czy jeżeli Wnioskodawca wystawia faktury za wykonywane przez siebie usługi stomatologiczne na rzecz Spółki Cywilnej, to czy wykazując z tego tytułu przychody (w PL) będzie mógł jednocześnie, w proporcji do udziału w zyskach przypadającej na niego a wynikającej z umowy Spółki Cywilnej, zaliczyć ten koszt do swoich kosztów podatkowych z działalności gospodarczej w ramach Spółki Cywilnej?
Wliczanie do limitu wynikającego z art. 113 ust. 1 ustawy o podatku VAT zgłoszonych jako działalność gospodarcza usług medycznych oraz usług świadczonych przez Wnioskodawcę na podstawie cywilnoprawych umów zlecenie i o dzieło.