Interpretacje

Interpretacja
05.06.2024 Podatki

Skoro czynność nieodpłatnego przeniesienia przez Spółkę udziałów we współwłasności samochodu osobowego na Państwa rzecz jako wspólników będzie umową nienazwaną, to wskazane nabycie nie będzie podlegało ustawie o podatku od spadków i darowizn.

Interpretacja
28.04.2023 Podatki

Otrzymane kwoty wynikające z faktur za zlecone zadanie na podstawie zawartego porozumienia, Spółka powinna zaliczyć do przychodów podatkowych na podstawie art. 12 ust. 1 ustawy o CIT.

Interpretacja
13.10.2021 Podatki

Czy wstąpienie przez Spółkę w prawa Wspólnika jako zaspokojonego wierzyciela z tytułu Pożyczki na podstawie umowy Subrogacji (art. 518 § 1 pkt 3 Kodeksu cywilnego) nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
14.01.2020 Podatki

CIT w zakresie ustalenia: przychodów i kosztów związanych z wykorzystaniem danej części Nieruchomości.

Interpretacja
17.05.2019 Podatki

Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że Wnioskodawca nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych w związku z wstąpieniem przez niego w prawa zaspokojonego wierzyciela w ramach subrogacji na podstawie art. 518 § 1 pkt 3 Kodeksu cywilnego, o której mowa w zdarzeniu przyszłym?

Interpretacja
24.08.2017 Podatki

Czy wskazane w opisie zdarzenia przyszłego nieodpłatne wycofanie z majątku spółki &- Zbywcy (spółki cywilnej) do majątków prywatnych jej wspólników, nabytych przez spółkę &- Zbywcę w zamian za wniesienie wkładu niepieniężnego (aportu) do spółki &- Nabywcy (spółki z ograniczoną odpowiedzialnością), udziałów w spółce &- Nabywcy nie będzie stanowiło przedmiotu opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn

Interpretacja
24.05.2017 Podatki

w zakresie skutków podatkowych rozliczenia transakcji swapu ryzyka kredytowego CDS, skutkującym cesją (przelewem) na rzecz Spółki wierzytelności pożyczkowych posiadanych przez Kontrahentów w stosunku do Konsumentów

Interpretacja
16.02.2017 Podatki

W zakresie skutków podatkowych ustanowienia zabezpieczenia w postaci przewłaszczenia nieruchomości na zabezpieczenie, poprzez zawarcie umowy przenoszącej własność nieruchomości na pożyczkodawcę oraz przejęcia przez pożyczkodawcę faktycznego władztwa nad nieruchomością z uwagi na zaprzestanie spłaty pożyczki.

Interpretacja
26.01.2017 Podatki

Jakie skutki podatkowe powstają dla Wnioskodawcy z tytułu otrzymanej kwoty wynikającej z realizacji przez Fundusz Zobowiązania i nabycia przez Fundusz prawa do przyszłych przepływów pieniężnych z tytułu Wierzytelności?

Interpretacja
09.12.2016 Podatki

Czy wystąpi podatek od czynności cywilnoprawnych od opisanych wyżej umów ustanowienia odrębnej własności lokali i przeniesienia ich własności na rzecz nabywców tych lokali.

Interpretacja
01.12.2016 Podatki

Przyjmując za Wnioskodawcą, że przeniesienie własności lokali pomiędzy Wspólnotą Mieszkaniową a Wnioskodawcą nastąpi na podstawie umowy nienazwanej, która nie jest wymieniona w art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, zawarcie powyższej umowy nie będzie podlegać podatkowi od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
24.11.2016 Podatki

w zakresie skutków podatkowych wydania weksli własnych przez Wnioskodawcę i otrzymania przez niego od odbiorców weksli kwot stanowiących sumy wekslowe.

Interpretacja
17.11.2016 Podatki

Czy wstąpienie przez A. LUX w prawa zaspokojonego wierzyciela z tytułu Pożyczek w drodze subrogacji zgodnie z art. 518 § 1 Kodeksu cywilnego będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych w Polsce?

Interpretacja
16.11.2016 Podatki

Czy wstąpienie przez Wnioskodawcę w prawa zaspokojonego wierzyciela z tytułu pożyczki w drodze subrogacji zgodnie z art. 518 § 1 pkt 3 Kodeksu cywilnego nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
07.11.2016 Podatki

Czy Wnioskodawca jest zobowiązany do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych w związku z zawartą umową cesją wierzytelności?

Interpretacja
17.10.2016 Podatki

Wydanie przez Wnioskodawcę weksli własnych i otrzymanie przez niego od odbiorców weksli kwot stanowiących sumy wekslowe w świetle powołanych wyżej przepisów ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych nie skutkuje/ nie będzie skutkowało powstaniem obowiązku podatkowego w zakresie tego podatku po stronie Wnioskodawcy. Jednocześnie, należy zauważyć, że powyższy fakt nie musi oznaczać, że opodatkowaniu

Interpretacja
25.08.2016 Podatki

PCC skutki podatkowe wstąpienia przez M. GB w prawa zaspokojonego wierzyciela z tytułu Pożyczki 1 i Pożyczki 2 w drodze subrogacji zgodnie z art. 518 § 1 pkt 3 Kodeksu Cywilnego

Interpretacja
07.04.2016 Podatki

skutki podatkowe nieodpłatnego nabycia prawa majątkowego w postaci roszczenia o wypłatę odszkodowania na podstawie nieodpłatnych umów przelewu roszczeń odszkodowawczych

Interpretacja
29.02.2016 Podatki

Czy nieodpłatne przekazanie nieruchomości, stanowiącej majątek Spółki partnerskiej, na cele własne (prywatne) partnera tej spółki (Wnioskodawcy), do majątku objętego małżeńską wspólnością majątkową, w części odpowiadającej przysługującemu temu partnerowi udziałowi we współwłasności nieruchomości (tj. 1/2 części), podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn?

Interpretacja
29.02.2016 Podatki

Czy nieodpłatne przekazanie nieruchomości, stanowiącej majątek Spółki partnerskiej, na cele własne (prywatne) partnera tej spółki (Wnioskodawczyni), w części odpowiadającej przysługującemu temu partnerowi udziałowi we współwłasności nieruchomości (tj. 1/2 części), podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn?

Interpretacja
30.12.2015 Podatki

Czy wpłata kwoty w ramach rozliczenia występującego wspólnika na pokrycie straty spółki w części zgodnej z jego udziałem w zyskach i stratach stanowi zgodnie z art. 1 ust. 3 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych zmianę umowy spółki (wniesienie, podwyższenie wkładu, pożyczkę udzieloną spółce) powodującą obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
17.12.2015 Podatki

Należy stwierdzić, że wystawienie przez Wnioskodawcę weksli własnych na rzecz remitentów i zapłata przez remitentów za wystawione weksle w świetle powołanych wyżej przepisów ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych nie skutkuje powstaniem obowiązku podatkowego w zakresie tego podatku po stronie Wnioskodawcy. Jednocześnie, należy zauważyć, że powyższy fakt nie musi oznaczać, że opodatkowaniu nie

Poprzednia Następna