Skutki podatkowe zawarcia ugody z bankiem i otrzymania „kwoty dodatkowej”.
Skutki podatkowe podpisania ugody z bankiem oraz otrzymania kwoty dodatkowej.
Skutki podatkowe podpisania ugody z bankiem oraz otrzymania kwoty dodatkowej.
Skutki podatkowe zawarcia ugody sądowej z bankiem w sprawie kredytu hipotecznego.
Skutki podatkowe zawarcia ugody z bankiem i otrzymania „kwoty dodatkowej”.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości nabytej na podstawie powrotnego przeniesienia nieruchomości.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dokonywanych płatności na rzecz klientów w związku z zawartymi ugodami.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - spłata osobistego zobowiązania wobec kupującego (wynikającej z zawartej ugody sądowej).
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku w związku z kredytem hipotecznym udzielonym na cele mieszkaniowe.
Skutki podatkowe w związku z otrzymaną kwotą tytułem odszkodowania, na podstawie zawarcia ugody sądowej.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku w odniesieniu do umorzonej kwoty kredytu.
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości nabytych w drodze spadku, działu spadku, ugody sądowej.
Odsetki od pożyczki udzielonej w celu sfinansowania kwoty ugody pozasądowej nie będą stanowić kosztu podatkowego, o którym mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o CIT. Tym samym ograniczenia o których mowa w art. 15c ustawy o CIT nie mają zastosowania.
Płatność kwoty pieniężnej ustalonej w treści Ugody dokonana przez Wykonawcę stanowi wynagrodzenie za usługi podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i prawo Wykonawcy do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia usługi objętej Ugodą.
Dotyczy ustalenia, czy wypłacone przez Wnioskodawcę na podstawie podpisanej ugody sądowej wynagrodzenie dla Pracownika za korzystanie z wynalazku stanowi koszt uzyskania przychodu.
Obowiązków płatnika przy wypłacie kwoty byłemu pracownikowi za rozwiązanie umowy o pracę, na mocy porozumienia stron, a zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 3 i pkt 3b ustawy o PIT.
PIT - w zakresie skutków podatkowych sprzedaży udziału w nieruchomości.
Brak obowiązku opodatkowania świadczenia wyrównawczego: - w związku z rozwiązaniem umowy agencyjnej i zawartą Ugodą Sądową, - w związku z rozwiązaniem umowy agencyjnej i zawartą Ugodą Pozasądową, - zasądzonego wyrokiem sądu w związku z rozwiązaniem umowy agencyjnej.
W związku z treścią zawartej i wykonywanej ugody, w której strony określiły wysokość kary umownej w wysokości niższej od wartości pierwotnie zgłaszanych przez Zamawiającego żądań, nie powstanie po stronie Wnioskodawcy przychód podatkowy.
Obowiązek płatnika do naliczenia, pobrania i odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od odszkodowania wypłaconego byłemu pracownikowi na podstawie ugody sądowej.