Ustalenie kosztów uzyskania przychodu z tytułu obniżenia udziału kapitałowego w spółce komandytowo-akcyjnej, powstałej z przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
Skutek podatkowy zmniejszenia udziału kapitałowego w spółce jawnej.
Skutki podatkowe zwrotu pieniężnego równowartości części wkładu do luksemburskiej spółki SCSp.
Skutki podatkowe „zmniejszenia wkładu” w spółce jawnej powstałej w wyniku przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
Zasady ustalenia dochodu ze zmniejszenia udziału kapitałowego w spółce komandytowej, która powstała z przekształcenia spółki cywilnej.
Skutki podatkowe zmniejszenia udziału kapitałowego w spółce: 1) Powstanie dochodu z udziału w zyskach osób prawnych w przypadku częściowego wycofania wkładu, tj. obniżeniu udziału kapitałowego, skutkującego zmniejszeniem udziału w zyskach spółki i wypłatą wynagrodzenia z tego tytułu. 2) Brak uprawnienia do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w postaci wynagrodzenia z tytułu zmniejszenia udziału
Skutki podatkowe objęcia udziałów w spółce z o.o. w zamian za wkład pieniężny niższy od ich wartości rynkowej.
Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę od Spółki kwoty spłaty z tytułu zwrotu części wpłaconego wkładu (w związku z obniżeniem udziału kapitałowego - zmniejszenie wkładu do Spółki) będzie skutkowało powstaniem zobowiązania podatkowego po stronie Wnioskodawcy - obowiązkiem zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych?
w zakresie skutków podatkowych dobrowolnego umorzenia udziałów w Spółce bez wynagrodzenia.
Skutki podatkowe objęcia udziałów w spółce z o.o. w zamian za wkład pieniężny niższy od ich wartości rynkowej.
Ustalenie kosztów uzyskania przychodu w związku ze zmniejszeniem udziału kapitałowego w spółce jawnej.
Ustalenie kosztów uzyskania przychodu w związku ze zmniejszeniem udziału kapitałowego w spółce jawnej.
Czy wydanie przez Spółkę majątku rzeczowego tytułem wynagrodzenia za umorzone udziały będzie powodować po Jej stronie powstanie przychodu do opodatkowania?
Rozliczenia środków pieniężnych w trybie konwersji wierzytelności nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Czy dochód uzyskiwany przez Wnioskodawcę jako wspólnika o nieograniczonej odpowiedzialności z tytułu Jego udziału w KS podlegać będzie w Polsce zwolnieniu od opodatkowania zgodnie z art. 24 ust. 1 lit. a) Umowy między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Słowacką w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku oraz art. 27 ust. 8 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku
Opodatkowanie przychodu z tytułu umorzenia udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością bez wynagrodzenia w związku z pośrednim uczestnictwem udziałowca spółki, której udziały są umarzane w spółce będącej udziałowcem spółki umarzającej przedmiotowe udziały.
1. Czy wydatki poniesione na zakup zabudowanego gruntu (np. podatek od czynności cywilnoprawnych, prowizja pośrednika i inne koszty związane z nabyciem), mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów Spółki oraz w którym momencie Spółka może tego dokonać? Spółka jednocześnie zapytuje, czy opisane w stanie faktycznym grunt oraz budynki i budowle powinny być uwzględnione w ewidencji środków trwałych
Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku sprzedaży przez Spółkę ogółu jej praw obowiązków w spółce komandytowej, a w szczególności jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów na moment sprzedaży?
Czy wniesienie przez Spółkę nieruchomości tytułem wkładu niepieniężnego do nowo zawiązanej spółki jawnej (bądź komandytowej) będzie skutkowało powstaniem przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych dla Spółki?
W jaki sposób należy ustalać przychód i koszty Spółki, jako wspólnika spółki jawnej (bądź komandytariusza w spółce komandytowej) z tytułu działalności w spółce jawnej (bądź komandytowej), a w szczególności jak należy ustalać przychód i koszty Spółki w przypadku sprzedaży nieruchomości, uprzednio wniesionej do spółki osobowej w postaci wkładu niepieniężnego?
W przypadku ewentualnej likwidacji spółki jawnej (bądź komandytowej), czy powstanie obowiązek sporządzenia spisu z natury i czy od sporządzonego spisu z natury Spółka, jako osoba prawna będąca wspólnikiem spółki osobowej, będzie miała obowiązek zapłaty 10% zryczałtowanego podatku dochodowego wg zasad określonych w art. 24 ust. 3, art. 44 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
W przypadku gdyby nowozawiązana spółka jawna (bądź komandytowa) przynosiła stratę, czy, i ewentualnie w jaki sposób, Spółka mogłaby rozliczać stratę podatkową z tytułu działalności w spółce jawnej (bądź komandytowej)?
Na jakich zasadach Wnioskodawca obowiązany jest określić jako wspólnik spółki osobowej koszt uzyskania przychodu w związku z ewentualną sprzedażą przez spółkę osobową wniesionych do spółki osobowej w formie aportu nieruchomości?