Stosowanie niektórych warunków zwolnienia określonego w art. 21 ust. 3 ustawy CIT.
Skutki podatkowe zawarcia umowy przenoszącej prawa z umowy pożyczki.
Brak obowiązku wliczania do limitu zwolnienia podmiotowego sprzedaży z tytułu świadczenia usług na rzecz podmiotów posiadających swoją siedzibę za granicą oraz skutki podatkowe wynajmu mieszkań.
Skutki podatkowe sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa jeżeli w momencie zawarcia umowy część zapasów znajduje się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Uznanie, że czynność udostępnienia narzędzia informatycznego do wymiany walut za wynagrodzeniem należy kwalifikować jako odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Czy umowa pożyczki zawarta na terytorium Wielkiej Brytanii korzysta z wyłączenia, o którym mowa w art. 2 pkt 4?
Wydatkowanie przychodu, uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości na zakup lokalu mieszkalnego znajdującego się w Meksyku, nie będzie uprawniać do zwolnienia, określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust. 25 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ponieważ nie spełnia przesłanki położenia w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego
Miejsce opodatkowania usług oferowania konsumentom planów dietetycznych świadczonych przez internet na terytorium Włoch
Miejsce opodatkowania usług oferowania konsumentom planów dietetycznych świadczonych przez internet na terytorium Włoch
Czy Wnioskodawca powinien pobrać i odprowadzić jako płatnik podatek u źródła od wynagrodzenia za realizowane przez Wykonawcę obowiązki, zgodnie z art. 26 w zw. z art. 21 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?
Rozpoznanie wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, przemieszczonych na terytorium Polski wraz z ich powrotnym wywozem z terytorium Polski
Opodatkowanie podatkiem od czynności cywilnoprawnych umowy pożyczki zawartej na terytorium Kanady.
Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania umowy pożyczki.
Czy opłacany przez Spółkę czynsz najmu samochodu osobowego, wykorzystywanego przez pracownika Spółki do działalności gospodarczej prowadzonej przez Spółkę na terytorium Turcji, będzie dla Spółki stanowił koszt uzyskania przychodu w całości na zasadzie określonej w art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, bez obowiązku sporządzania ewidencji przebiegu pojazdu?
Czy koszty wynajmu samochodów osobowych (czynsz najmu) oraz pozostałe koszty dotyczące tych samochodów (np. paliwo, autostrady, parkingi) mogą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodów w całości bez względu na limit, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 51 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Opodatkowanie usługi krótkoterminowego wynajmu wózka widłowego na terenie krajów Unii Europejskiej
Czy sprzedaż, której dokonano poza terytorium Polski podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług i czy należy ujmować ją w deklaracji dla podatku od towarów i usług (VAT-7)?