Podstawa opodatkowania oraz zwolnienie z opodatkowania otrzymanej dotacji.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na organizację spotkań o charakterze szkoleniowo-integracyjnym (z wyłączeniem wydatków na usługi noclegowe i gastronomiczne) w części dot. pracowników biorących w nich udział i brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od ww. wydatków w części dot. pozostałych podmiotów biorących w nich udział.
Możliwość zaliczenia wydatków na organizację spotkań o charakterze szkoleniowo-integracyjnym do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług kursu na stopień Żeglarza Jachtowego, kursu na sternika Motorowodnego, obozów szkoleniowych na stopień Żeglarza Jachtowego i Sternika Motorowego, kursu na licencję do holowania narciarza wodnego lub innych obiektów pływających, opłaty za egzamin dotycząca usług kształcenia zawodowego, turystycznych obozów żeglarskich, półkolonii żeglarskich dla dzieci.
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących nabycie usług szkoleniowych.
Dotyczy ustalenia, czy wydatki poniesione w związku z realizacją zadań wynikających z ustawy o obronie ojczyzny, związanych z wykonywaniem czynności na rzecz osób objętych przydziałem organizacyjno-mobilizacyjnym - swoich pracowników, jak i osób, które nie są pracownikami Wnioskodawcy, w szczególności zwrot wydatków na dojazdy, utracone zarobki, organizacja szkoleń w zakresie obronności, Wnioskodawca
Dotyczy ustalenia, czy wydatki poniesione na zakup usług szkoleniowych, udział w konferencjach/targach, lekcji języka obcego oraz koszty podróży, osób wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego (nie związanych bezpośrednio ze Spółką żadnym stosunkiem prawnym) mogą być przez Spółkę zaliczone do kosztów uzyskania przychodu zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowego od osób prawnych.
Możliwości zmiany formy opodatkowania na ryczałt od dochodów spółek oraz uznania wskazanych we wniosku wydatków za wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą zgodnie z art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT.
Dotyczy ustalenia, czy: - koszt nabycia łodzi (odpisy amortyzacyjne od wartości początkowej środka trwałego), ubezpieczenie, wyposażenie, koszty eksploatacyjne, opłaty portowe, naprawy serwisowe i utrzymaniowe, w całości lub w jakiejś części, będą stanowić koszty uzyskania przychodu z działalności Spółki, w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT w związku z planowanym wykorzystaniem łodzi na organizowanie
Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wydatki na organizację imprez integracyjnych dla pracowników opisanych w stanie faktycznym?
Czy ponoszone przez Spółkę koszty szkoleń będą stanowić wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i będą podlegały opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek, a w szczególności czy będą stanowiły, tzw. ukryte zyski lub wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą, o których mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy o CIT?
1. Czy wydatki ponoszone przez Spółkę na terenie Spółki lub poza nią związane z kompleksową organizacją szkoleń, na które składają się koszty wynajmu sali ze sprzętem, zaproszeń, materiałów biurowych, materiałów szkoleniowych, wyżywienia oraz wydatki na noclegi (zakwaterowanie), parkingi, drobne upominki z logo Spółki stanowią koszty uzyskania przychodów jako wydatki związane z bieżącą działalnością
Prawo do odliczenia podatku VAT od wydatków na organizację szkoleń.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na szkolenia Zleceniodawców i Współpracowników.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów opłaty za psychoterapię własną, ponoszonej od momentu rozpoczęcia działalności.
Dotyczy ustalenia, czy jest możliwe uznanie za koszty uzyskania przychodu kosztów poniesionych w związku ze szkoleniami, z których korzystają Współpracownicy (zatrudnieni na podstawie umowy o współpracy); czy refaktura kosztów szkolenia poniesionych przez Współpracownika będzie kosztem uzyskania przychodów przez Spółkę oraz czy realizacja szkolenia przez Współpracownika uwzględniona w wynagrodzeniu
Dotyczy ustalenia czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym, w związku z ponoszeniem wydatków na Szkolenia Współpracowników, w świetle art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, koszty te będą stanowić dla Spółki koszty uzyskania przychodów.
Jeżeli w ramach wydatków ponoszonych na organizację Spotkań integracyjnych nabywać będą Państwo usługi gastronomiczne, to nie będzie w stosunku do tych wydatków przysługiwało Państwu prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Możliwość odliczenia wydatków na szkolenie od kosztów uzyskania przychodu.
Wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie: ‒ uznania poniesionego wydatku na sfinansowanie szkolenia pracownika za koszt uzyskania przychodu inny niż bezpośrednio związany z przychodem; ‒ zaliczenia poniesionego wydatku na sfinansowanie szkolenia Pracownika do kosztów uzyskania przychodów proporcjonalnie do długości okresu trwania szkolenia.
Czy w ramach Scenariusza 1, Scenariusza 2, Scenariusza 3, Spółka będzie mogła zaliczyć wydatki z tytułu nabyć związanych z organizacją Wydarzeń do kosztów uzyskania przychodu w świetle ustawy o CIT? (pytanie oznaczone we wniosku nr 5)
Obowiązki płatnika w związku z uczestnictwem wytypowanych przez zarząd spółki osób w wyjeździe do Kataru.
Wydatki ponoszone przez Państwa na szkolenia dla Pracowników i Ekspertów spełniają przesłanki uznania ich za koszty uzyskania przychodów.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na szkolenia.