Możliwość zastosowania art. 32 ust. 1 ustawy o VAT w odniesieniu do sprzedaży Posiłków na rzecz zleceniobiorców.
Ustalając koszt uzyskania przychodów z tytułu zbycia przedmiotowego środka trwałego należy sięgnąć do historycznego kosztu nabycia gruntu. Mając na uwadze, że środki trwałe w postaci gruntu nie podlegają amortyzacji (art. 16c pkt 1 updop), w przypadku odpłatnego zbycia środka trwałego w postaci gruntu, kosztem uzyskania przychodu będą poniesione na nabycie zbywanego środka trwałego wydatki wynikające
Możliwość ustalenia w odniesieniu do wydatków inwestycyjnych i bieżących ponoszonych do dnia 31 marca 2018 r. prewspółczynnika obliczonego w oparciu o kryterium przychodowe Referatu działającego w Urzędzie Miejskim, z którego od dnia 1 kwietnia 2018 r. powstał nowy zakład budżetowy.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie sposobu opodatkowania przychodu (dochodu) z działów specjalnych produkcji rolnej w sytuacji, gdy podpisanie umowy sprzedaży oraz wydanie skór norczych na rzecz kupującego nastąpi przed dniem 1 stycznia 2016 r.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie sposobu opodatkowania przychodu (dochodu) z działów specjalnych produkcji rolnej w sytuacji, gdy podpisanie umowy sprzedaży oraz wydanie skór norczych na rzecz kupującego nastąpi przed dniem 1 stycznia 2016 r.
Czy do dobrowolnego umorzenia udziału (udziałów) w kapitale zakładowym Spółki należących do Wnioskodawcy, za wynagrodzeniem poniżej wartości bilansowej (tj. w trybie art. 199 § 1 KSH) będzie miał zastosowanie art. 14 ust. 1 oraz ust. 2 ustawy CIT
Możliwość szacowania przez organy podatkowe przychodu Wnioskodawcy z tytułu zbycia udziałów sp. z o.o. w celu umorzenia, gdy wynagrodzenie za umarzane udziały będzie niższe od wartości rynkowej tych udziałów.
Możliwość szacowania przez organy podatkowe przychodu Wnioskodawcy z tytułu zbycia udziałów sp. z o.o. w celu umorzenia, gdy wynagrodzenie za umarzane udziały będzie niższe od wartości rynkowej tych udziałów.
Skutki podatkowe wniesienia do spółki kapitałowej wkładu niepieniężnego w postaci udziałów.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym w związku z umorzeniem udziałów Wspólnika Zbywającego (dobrowolnym, przymusowym, automatycznym) bez wynagrodzenia (tj. nieodpłatnym nabyciem) lub za wynagrodzeniem znacząco niższym od wartości rynkowej umarzanych udziałów, zastosowania nie znajdą przepisy dotyczące cen transferowych, tj. art. 9a i art. 11 ustawy o PDOP, a także zasada ustalania
Skutki podatkowe objęcia udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością w zamian za aport w postaci udziałów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości szacowania przychodu przez organy podatkowe z tytułu zbycia akcji w celu ich umorzenia bez wynagrodzenia
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodu podatkowego w związku z nabyciem własnych akcji celem ich umorzenia bez wynagrodzenia, możliwości szacowania przychodu przez organy podatkowe z tytułu dobrowolnego umorzenia udziałów bez wynagrodzenia orazzastosowania przepisów dotyczących cen transferowych w związku z dobrowolnym umorzeniem udziałów bez wynagrodzenia.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu podatkowego w wyniku dobrowolnego umorzenia udziałów bez wynagrodzenia, możliwości szacowania przychodu przez organy podatkowe z tytułu dobrowolnego umorzenia udziałów bez wynagrodzenia, zastosowania przepisów dotyczących cen transferowych w związku z dobrowolnym umorzeniem udziałów bez wynagrodzenia.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości szacowania dochodu przez organy podatkowe w związku z dobrowolnym umorzeniem udziałów bez wynagrodzenia.
prawo do skorzystania ze zwolnienia od podatku od towaru i usług na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy
Możliwości szacowania przychodu przez organy podatkowe z tytułu zbycia udziałów w celu ich umorzenia.
Czy Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód podatkowy z tytułu zbycia udziałów w celu umorzenia w wysokości różnicy pomiędzy wynagrodzeniem należnym z tytułu umorzenia udziałów w Spółce a kosztem nabycia tych udziałów równym wartości nominalnej własnych udziałów wydanych dotychczasowym udziałowcom Spółki w zamian za aport?
Czy organy podatkowe mają prawo szacować przychód Wnioskodawcy z tytułu zbycia udziałów w celu umorzenia, w przypadku, gdy wynagrodzenie za umarzane udziały będzie niższe od wartości rynkowej tych udziałów?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia przychodu podatkowego z tytułu zbycia udziałów w celu ich umorzenia.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości szacowania przychodu przez organy podatkowe z tytułu zbycia udziałów w celu ich umorzenia.
1. Czy Spółka osobowa stanowi podmiot krajowy w rozumieniu art. 11 ust. 1 pkt 1 oraz art. 11 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy w związku z transakcjami realizowanymi pomiędzy Wnioskodawcą oraz Spółką osobową organ podatkowy byłby uprawniony do określenia dochodów Wnioskodawcy na mocy art. 11 ust. 4 i ust. 5 w związku z art. 11 ust. 1 3a ustawy o podatku dochodowym od osób
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozpoznania przychodu/kosztu uzyskania przychodów z udziału w Spółce osobowej,uznania Spółki osobowej za podmiot krajowy oraz powiązań między podmiotami.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie stosowania przepisów dotyczących cen transferowych w stosunku do transakcji dokonywanych między spółkami tworzącymi Podatkową Grupę Kapitałową.