Opodatkowanie świadczenia odszkodowawczego otrzymywanego z Włoch w związku z wypadkiem przy pracy – zastosowanie zwolnienia przedmiotowego.
Dotyczy opodatkowania renty wdowiej z Niemiec oraz obowiązku wykazania rent sierocych małoletnich dzieci w składanym zeznaniu podatkowym.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - zwolnienie z opodatkowania renty rodzinnej otrzymywanej z Włoch.
Czy uzyskiwane przez Wnioskodawcę świadczenie z Węgier podlega opodatkowaniu w Polsce?
Czy w opisanym stanie faktycznym renta inwalidzka Wnioskodawcy nie powinna być zwolniona w Polsce, podobnie jak we Włoszech, z podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawca, w związku z wypłatą z rachunku Klienta (posiadacza rachunku) otrzymywanych przez niego na tenże rachunek prowadzony przez Wnioskodawcę środków z tytułu renty z zagranicy, jest uprawniony i zobowiązany do poboru zaliczek miesięcznych na podatek dochodowy od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania renty rodzinnej z Włoch.
Gdzie ww. renta powinna być opodatkowana w Polsce czy we Włoszech? W przypadku opodatkowania renty w Polsce jak odzyskać zwrot pobranego podatku przez stronę włoską?
Czy emerytury i renty z zagranicy wyrażone w walutach obcych, a wypłacane przez Bank świadczeniobiorcom w polskich złotych wg. kursu obowiązującego w Banku, należy traktować jako przychody w walutach obcych i w związku z tym stosować kurs średni NBP na podstawie art. 11a ust. 1 ustawy, do przeliczenia przychodu w celu pobrania zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy słusznie jest pobierany podatek w Polsce z renty wypadkowej, wypłacanej z zagranicy, konkretnie z Niemiec?
Czy od jednej renty rodzinnej po mężu z Włoch należy pobierać podwójny podatek?
Czy otrzymywana renta z Niemiec powinna być opodatkowana w Polsce oraz czy PIT-11 otrzymany z banku jest prawidłowy, ponieważ zawiera potrąconą w Polsce zaliczkę na podatek dochodowy?
Od 01 stycznia 2005 r. świadczenia wypłacane z obowiązkowego systemu ubezpieczeń socjalnych Niemiec, o których mowa w art. 18 ust. 2 ww. umowy podlegają opodatkowaniu tylko w Niemczech i tym samym nie podlegają opodatkowaniu w Polsce. W takiej sytuacji płatnik (bank) w Polsce nie powinien od tych należności pieniężnych pobierać zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych.
Otrzymywana przez Wnioskodawczynię renta z tytułu pracy w Szkocji, podlega opodatkowaniu w Polsce, stosownie do art. 3 ust. 1 ustawy, w związku z art. 17 ust. 1 Konwencji o unikaniu podwójnego opodatkowania. Bez znaczenia pozostaje natomiast fakt, że dochody te nie podlegają opodatkowaniu w kraju ich uzyskania (w Szkocji).
Czy od renty zagranicznej przyznanej podatnikowi na podstawie przepisów kodeksu socjalnego przez Rolnicze Ubezpieczenie Socjalne , wypłacanej przez bank ta instytucja zobowiązana jest do poboru zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy renta wypadkowa przyznana przez Badische Landwirtschaftliche Berufsgenossenschaft w Karlsruhe podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych w Polsce?
Czy wypłata świadczenia w postaci renty jest opodatkowana czy zwolniona z podatku w ramach odszkodowania otrzymanego na podstawie przepisów prawa cywilnego?