Uznanie sprzedaży działek niezabudowanych przez wspólnotę mieszkaniową za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia od tego podatku i obowiązek rejestracji wspólnoty jako podatnik VAT w związku ze sprzedażą działek.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT i brak zwolnienia od tego podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 i pkt 9 oraz art. 113 ust. 1 ustawy sprzedaży niezabudowanej działki oraz obowiązek dokonania rejestracji Sprzedających jako podatnicy VAT czynni.
Uznanie przesunięć towarów własnych Spółki za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów o którym mowa w art. 11 ust. 1 ustawy, obowiązek rejestracji Spółki do celów podatku VAT na terytorium Polski, nieposiadanie przez Spółkę stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, ustalenie miejsca opodatkowania usług magazynowo-logistycznych zgodnie z art. 28b ustawy tj. na terytorium
Brak możliwości korzystania ze zwolnienia określonego w art. 113 ust. 1 i 9 ustawy - złożenie aktualizacji zgłoszenia rejestracyjnego.
Skutki podatkowe dla usług świadczonych przez Spółkę związanych z weryfikacją dokumentacji projektowej na rzecz Klienta.
Obrotu uzyskanego z tytułu świadczenia usług na nieruchomościach znajdujących się na terytorium Belgii nie powinien Pan wliczać do limitu wynikającego z art. 113 ust. 1 ustawy, w związku z tym z tytułu świadczonych usług na terytorium kraju nie przekroczy Pan limitu 200 000 zł, to nie powstanie u Pana obowiązek rejestracji do podatku VAT.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia wraz z małżonkiem lokalu mieszkalnego oraz miejsca postojowego przed dokonaniem rejestracji jako podatnik VAT czynny oraz zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT usług najmu na cele mieszkalne.
Obowiązek rozpoznania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz obowiązek rejestracji w Polsce.
Prawo do skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy w zw. z art. 113 ust. 11 ustawy.
Prawo do do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wewnątrzwspólnotowych nabyć towarów dokonanych od pierwszej transakcji Spółki do dnia złożenia zgłoszenia aktualizacyjnego VAT-R.
Opodatkowanie usług świadczonych na rzecz kontrahenta zagranicznego oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupów dokonanych w Polsce.
Obowiązek rejestracji na potrzeby podatku VAT w Polsce, określenia podmiotu zobowiązanego do rozliczenia podatku w związku z dokonaną transakcją, uznania opisanej transakcji za świadczenie kompleksowe jako dostawa towarów, rozliczenia zaliczki otrzymanej przed dokonaniem rejestracji jako czynny podatnik VAT oraz po dokonaniu rejestracji jako czynny podatnik VAT, oraz prawa do odliczenia podatku przez
Braku obowiązku rejestracji do celów podatku VAT oraz rozliczania podatku z tytułu importu usług lub wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
Prawo do odliczenia 100% podatku naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej zakup apartamentu, pomimo późniejszej rejestracji jako czynny podatnik VAT.
sprzedaż udziału w działkach dokonana przez Wnioskodawców nie będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a Wnioskodawcy w związku z tą sprzedażą nie będą zobowiązani do odprowadzenia podatku VAT
Opodatkowanie transakcji dokonanych przed przejęciem, rejestracja oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego
opodatkowanie usług badawczych świadczonych przez Wnioskodawcę w ramach umowy Konsorcjum, finansowanych z dotacji
Obowiązek rejestracji jako podatnik VAT-UE oraz brak obowiązku rozpoznania importu usług z tytułu nabywanych usług od podmiotów zagranicznych i rozliczania podatku od towarów i usług, zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy, a w konsekwencji do naliczania i odprowadzania podatku VAT od nabytych usług oraz brak obowiązku składania deklaracji VAT-9M.
Polskie przepisy, które uzależniają obniżenie podstawy opodatkowania podatkiem VAT z tytułu nieotrzymania należności od warunku, by w dniu dostawy towaru lub świadczenia usług, a także w dniu poprzedzającym dzień złożenia deklaracji podatkowej mającej na celu skorzystanie z tego obniżenia, dłużnik był zarejestrowany jako podatnik VAT i nie był w trakcie postępowania upadłościowego lub w trakcie likwidacji
Wnioskodawca stanie się podatnikiem podatku od towarów i usług w rozumieniu art. 15 ustawy. Aby mógł wystawiać faktury VAT na czynności zwolnione od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy, będzie zobowiązany do złożenia zgłoszenia rejestracyjnego i zarejestrowania jako podatnik VAT zwolniony. Nie będzie miał obowiązku zawierania na wystawianych fakturach dokumentujących wykonywane czynności
Działalność w zakresie najmu/dzierżawy będzie prowadzona jedynie przez Wnioskodawczynię i to ona z tego tytułu będzie obowiązana do zarejestrowania się jako czynny podatnik podatku VAT przed wystawieniem pierwszej faktury za najem/dzierżawę, jak również do rozliczania podatku zgodnie z przepisami składania deklaracji i JPK, od całości obrotu z tego tytułu.
Rozpoznanie WNT i WDT oraz prawa do odliczenia podatku z tytułu WNT.
W zakresie uznania przeniesienia własności Przedmiotów Zabezpieczenia lub przedmiotów zabezpieczających Wierzytelności Pożyczkowe w wykonaniu umów ustanawiających Zabezpieczenia za czynność podlegającą opodatkowaniu jako odpłatna dostawa towarów, określenia dla tej transakcji podstawy opodatkowania oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego lub do zwrotu nadwyżki podatku VAT naliczonego nad należnym