Obowiązki płatnika w sytuacji zapewnienia bezpłatnego zakwaterowania i przelotów oddelegowanym pracownikom.
Korzystanie przez Państwa ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży na rzecz Pracowników oraz brak możliwości zaprzestania ewidencjonowania na kasie.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na transport oraz zakwaterowanie pracowników Spółki.
możliwość zastosowania w rocznym rozliczeniu przez pracownika kosztów dojazdu w wysokości wydatków faktycznie poniesionych
Można zaryzykować twierdzenie, że każda firma korzysta z samochodów w celach służbowych. Rozliczenia podatkowe związane z korzystaniem z samochodów będących własnością firm, leasingowanych oraz prywatnych, mają swoją specyfikę. W opracowaniu tym przedstawiamy rozwiązania podatkowych problemów podatników związanych z korzystaniem z samochodów do celów służbowych.
Czy wydatki na spotkania z kontrahentami, w tym na zakup posiłków, ponoszone zgodnie z powyższymi zasadami, mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów Spółki?
Czy ryczałt pieniężny za używanie własnych pojazdów w jazdach lokalnych do celów służbowych wypłacany pracownikom socjalnym wykonującym pracę w terenie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy i w jaki sposób kwotę z faktury wystawionej przez przewoźnika Spółka jest zobowiązana doliczyć do przychodu pracownikom i zleceniobiorcom w jaki sposób dokonać podziału należytej kwoty, celem odprowadzenia podatku dochodowego od osób fizycznych, jak również czy wartość tego świadczenia stanowić będzie podstawę wymiaru składek na ubezpieczanie społeczne i zdrowotne? Pytaniem jest również objęte
Opodatkowanie dochodów pracowników oddelegowanych do pracy poza Polskę
Czy przeloty członków rodzin pracowników są przychodami pracowników?
Czy wydatki z tytułu przejazdu taksówką w celach służbowych, potwierdzone paragonem, mogą - na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?