Skutki podatkowe prowadzenia działalności usługowej zarejestrowanej w Niemczech przez rezydenta polskiego.
NIepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT darowizny samochodu osobowego wykupionego z leasingu.
Całokształt przedstawionych przez Państwa we wniosku okoliczności w stosunku do posiadanych przez Sprzedającą udziałów w Nieruchomości 1, Nieruchomości 2, Nieruchomości 3 i Nieruchomości 4 wskazuje, że Sprzedająca nie podjęła i nie podejmie działań świadczących o zamiarze wykonywania przez Sprzedającą działalności gospodarczej w zakresie profesjonalnego obrotu nieruchomościami. Nie wystąpił ciąg zdarzeń
Prawo do częściowego odliczenia podatku VAT z tytułu realizacji inwestycji.
1. Czy na podstawie art. 3 ust. 3 w związku z art. 3 ust. 5 Ustawy o CIT według koncepcji look-through (która umożliwia zastosowanie preferencji podatkowych, w przypadku gdy takiego statusu nie ma podmiot, do którego bezpośrednio wypłacana jest należność; dalej: „koncepcja look-trough”) Wnioskodawca będzie podlegał obowiązkowi podatkowemu w Polsce od dochodów uzyskanych z dywidend wypłacanych przez
Przyszłe wydatki poniesione przez Panią na poczet prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na wynajmie konia, tj. na utrzymanie i wyżywienie konia, będą dla Pani stanowić koszty uzyskania przychodów po tym, jak rozszerzy Pani działalność w tym zakresie.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od inwestycji realizowanej ze środków pochodzących z programu Polski Ład.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży udziału w działkach zabudowanych nr 1 i nr 2, będących we współwłasności majątkowej małżeńskiej.
stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego
w zakresie ustalenia czy Wnioskodawca posiada w Polsce stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej, ustalenia miejsca świadczenia usług związanych z farbowaniem tkanin, przerobem przędzy i kontrolą jakości oraz prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu nabycia usług farbowania i przerobu przędzy
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej wydatków związanych z prowadzeniem portalu/bloga
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych powstałych w spółce podlegającej podziałowi w związku z jej podziałem przez wydzielenie w części dotyczącej przychodu podatkowego oraz w części dotyczącej powstania przychodu z tytułu udziału w zyskach osób prawnych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy składniki materialne i niematerialne, w tym zobowiązania, które zostaną przejęte przez Spółkę Przejmującą na skutek podziału przedsiębiorstwa Spółki oraz majątek pozostający w Spółce Dzielonej stanowić będą zorganizowane części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz powstania przychodu
Zorganizowana część przedsiębiorstwa art. 4a pkt 4 ustawy.Podział przez wydzielenie powstanie przychodu art. 12 ust. 1 pkt 9 ustawy.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu podatkowego w związku z planowanym podziałem Spółki przez wydzielenie.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu podatkowego w związku z planowanym podziałem Spółki przez wydzielenie.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie podatkowych skutków podziału Spółki przez wydzielenie.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie potwierdzenia, czy przeniesienie własności (sprzedaż) złomu powstałego w wyniku przeprowadzenia fizycznej likwidacji przyrządu, którego cena nabycia została zaliczona do wydatków inwestycyjnych - przed upływem 5 lat od daty wprowadzenia go do ewidencji środków trwałych, będzie skutkowało koniecznością pomniejszenia wielkości poniesionych wydatków inwestycyjnych
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu podatkowego w związku z planowanym podziałem Spółki przez wydzielenie.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu podatkowego w związku z planowanym podziałem Spółki przez wydzielenie.
Czy transakcja podziału Spółki przez wydzielenie Wydziałów i połączenie ich ze Spółką Przejmującą, przy jednoczesnym pozostawieniu w Spółce Centrum Sprzedaży, nie będzie skutkować powstaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych po stronie Spółki, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?