Zwolnienie od podatku usług, które planuje Pani wykonywać, gdy wartość przychodów nie przekroczy rocznie kwoty 200 000 zł
Czy PGK w roku rozpoczęcia działalności oraz w dwóch kolejno po sobie następujących latach podatkowych, następujących bezpośrednio po tym roku, podlega wyłączeniu z opodatkowania minimalnym podatkiem dochodowym, o którym mowa w art. 24ca ust. 14 pkt 1 ustawy CIT?
Konieczność posiadania numeru VAT UE w związku ze świadczonymi usługami dla kontrahenta z Irlandii,
Uwzględnienie w wartości sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, wpływów wymienionych w pkt A-Q opisu sprawy.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w całości lub w części, w odniesieniu do realizowanego projektu pn. „(…)”.
Wnioskodawca stanie się podatnikiem podatku od towarów i usług w rozumieniu art. 15 ustawy. Aby mógł wystawiać faktury VAT na czynności zwolnione od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy, będzie zobowiązany do złożenia zgłoszenia rejestracyjnego i zarejestrowania jako podatnik VAT zwolniony. Nie będzie miał obowiązku zawierania na wystawianych fakturach dokumentujących wykonywane czynności
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki inwestycyjne ponoszone w związku z realizacją projektu.
Obowiązek opodatkowania jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów zakupu używanych części samochodowych od kontrahenta z Wielkiej Brytanii.
Czy porozumienie w sprawie wystawiania faktur w imieniu i na rzecz podatnika, o którym mowa w art. 106d ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług może przewidywać, że zatwierdzenie faktury nastąpi przez Partnera w sposób milczący, tj. gdy w terminie określonym w umowie nie zgłosi on sprzeciwu lub uwag w stosunku do faktury wystawionej przez Spółkę?
Rozliczenie wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów przez podatnika zwolnionego z VAT
Czy Spółka będzie miała obowiązek odprowadzenia podatku od czynności cywilnoprawnych od nieoprocentowanych pożyczek dla pracowników w wysokości 2%?
W zakresie możliwości wystawiania faktur w imieniu i na rzecz dostawców będących podatnikami zwolnionymi z VAT.
1. Czy Spółka, działając na podstawie art. 106d ustawy o podatku od towarów i usług, może wystawiać faktury na rzecz podmiotów zwolnionych od podatku VAT? (samofakturowanie) 2. Czy umowa w sprawie wystawiania faktur w imieniu i na rzecz podatnika, o której mowa w art. 106d ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług może przewidywać, że zatwierdzenie faktury nastąpi przez tego podatnika w sposób milczący
opodatkowanie i dokumentowanie wniesienia aportu w postaci świadczenia usług do spółki cywilnej
Czy Wnioskodawca może korzystać ze zwolnienia podmiotowego, czy może nie rejestrować się do VAT-u i wystawiać rachunki.
Wnioskodawczyni nie ma prawa do odzyskania podatku VAT w związku z wydatkami poniesionymi na realizację projektu w ramach działania Małe projekty objętego PROW na lata 2007-2013, ponieważ nie jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.
Czy Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z tytułu organizowania: egzaminów państwowych sprawdzających kwalifikacje osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami oraz kierujących pojazdami, szkoleń dla kandydatów na egzaminatorów, szkoleń dla osób naruszających przepisy ruchu drogowego, szkoleń kierowania ruchem drogowym działała w charakterze podatnika VAT, czy też w odniesieniu do tych
1. Czy Spółka w zakresie udzielanych pożyczek będzie działać w charakterze podatnika VAT?2. Czy, w przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie pierwsze, Spółka będzie miała obowiązek wystawiania faktur VAT z zastosowaniem stawki zwolniona na odsetki, które będzie pobierać od pożyczkobiorców?
Czy osoba, która po Wnioskodawcy przejmie gospodarstwo może kontynuować po nim opłacanie podatku VAT? Czy będzie zatrzymana ciągłość w byciu czynnym podatnikiem VAT z tytułu prowadzenia gospodarstwa rolnego, pomimo że zmieni się właściciel?
Czy najem lokalu użytkowego dla podmiotu zwolnionego z VAT powinien być opodatkowany podatkiem od towarów i usług?
Czy w myśl art. 2 pkt 6 oraz art. 15 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług z 11 marca 2004 r., jeżeli sprzedaż działek gruntowych (w planie zagospodarowania przestrzennego tereny te są przeznaczone pod zabudowę jednorodzinną) zostanie objęta podatkiem VAT, właściwym urzędem skarbowym do poboru tego podatku jest urząd właściwy dla miejsca położenia nieruchomości, czy też urząd właściwy dla miejsca