Prawo do częściowego odliczenia kwoty podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Prawo do częściowego odliczenia kwoty podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Powstanie obowiązku podatkowego w przypadku świadczenia usług oraz rozpoznanie usługi tożsamej jako usługi kompleksowej.
Prawo do częściowego odliczenia podatku VAT w związku z zakupem dwóch pojazdów patrolowo-gaśniczych w ramach realizacji projektu.
Dotyczy braku prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją inwestycji dotyczącej remontu budynku.
Brak możliwości odliczenia podatku VAT związanego z wydatkami poniesionymi na realizację projektu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z budową obiektów infrastruktury parkowej przy zastosowaniu tzw. prewspółczynnika, o którym mowa w art. 86 ust. 2a ustawy.
Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do odliczenia kwoty podatku od wydatków na zasadach określonych w art. 86 ust. 2a ustawy.
brak zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży usługi wstępu do parku rozrywki przy zastosowaniu kasy rejestrującej
w zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych na realizację inwestycji dotyczącej budowy bulwarów miejskich
Czy wartość nominalna udziałów wydanych przez Spółkę w zamian za otrzymane w 2015 r. w formie aportu Nieruchomości, w części odpowiadającej gruntom (terenom zielonym/rezerwatu), które Spółka planuje sprzedać Miastu, będzie stanowiła na zasadach określonych w art. 15 updop po stronie Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu; - Czy koszty poniesione przez Spółkę na nabycie gruntów, które Spółka planuje
8 % stawki podatku VAT dla usług wstępu do parku rozrywki na organizowane imprezy, 23 % stawki podatku VAT dla usług wynajmu urządzeń dmuchanych, 8 % stawki podatku VAT dla usług wstępu do parku na podstawie biletu wstępu w cenę, którego wkalkulowany jest poczęstunek i na podstawie biletu wstępu bez poczęstunku
Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie określenia sposobu ustalenia proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy, obowiązującym od 1 stycznia 2016 r
Czy wobec przedstawionego stanu faktycznego, przychód uzyskany z dobrowolnego odpłatnego zbycia nieruchomości nr ew. 779 przed upływem 5 lat od jej nabycia na cel publiczny realizowany przez K. jest zwolniony z 19% podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 29 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Interpretacja przepisów prawa podatkowego w sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu obliczenia proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a i nast. ustawy oraz zastosowania proporcji obliczanej metodą stosowaną w 2015 r. i w latach wcześniejszych dla dokonywanych korekt dotyczących środków trwałych nabytych do dnia 31 grudnia 2015 r.
Czy prawidłowy jest pogląd Spółki, że sprzedaż dotycząca organizowanych imprez, tj. chrzcin, komunii, imprez firmowych i urodzinek dla dzieci korzystać będzie z opodatkowania podatkiem VAT właściwego dla gastronomii?
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że sprzedaż w zakresie półkolonii podlegać będzie zwolnieniu z VAT?
Czy przychód uzyskany ze sprzedaży nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy prawidłowo zwiększono wartość początkową środka trwałego (zespół energetyczno-wiatrowy z Grupy 3 KŚT), przyjętego do użytkowania w marcu 2006 r., o poniesione w maju 2006 r. nakłady na ulepszenie i od czerwca 2006 r. naliczano amortyzację od zwiększonej na skutek ulepszenia wartości początkowej środka trwałego, przy stosowanej degresywnej metodzie amortyzacji z art. 16k?