Opodatkowanie wynagrodzenia za opinię wykonaną na rzecz sądu przez biegłego sądowego.
Czynności sporządzania opinii sądowych oraz prywatnych opinii na rzecz osób fizycznych i przedsiębiorstw nie korzystają z wyłączenia z zakresu przepisów ustawy o podatku od towarów i usług na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy, a zatem występuje obowiązek dokumentowania świadczonych usług fakturą VAT, zgodnie z art. 106b ust. 1 ustawy.
Możliwość zastosowania przez biegłego sądowego kosztów uzyskania przychodu w wysokości rzeczywiście poniesionych wydatków.
Czy jako wartość początkową środka trwałego Wnioskodawczyni może przyjąć w wysokości wyszacowanej przez biegłego zgodnie z art. 22g ust. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
ustalenie wartości początkowej poszczególnych elementów składowych nieruchomości stanowiących odrębne środki trwałe jako iloczynu łącznej ceny nabycia i wskaźnika proporcji wynikającego z opracowania biegłego rzeczoznawcy (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
23 września 2015 r. weszła w życie duża zmiana ustawy o rachunkowości. Wprowadza ona uproszczenia dotyczące jednostek małych, a przede wszystkim uproszczenia w ich sprawozdawczości finansowej. Jednak nie tylko jednostki małe są "adresatem" wprowadzonych zmian i nie wszystkie zmiany dotyczą uproszczeń. Wiele zmian nakłada nowe obowiązki na wybrane jednostki (np. więcej jednostek musi sporządzać sprawozdanie
Czy ujmowanie kosztów amortyzacji od wartości początkowej budynku określonej w operacie szacunkowym dokonanym przez rzeczoznawcę majątkowego według stawki 10% rocznie (zgodnie z art. 22j ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych) jest prawidłowe?
wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczania różnic kursowych według przepisów o rachunkowości.
Obowiązek zapłaty podatku dochodowego do osób fizycznych z powodu podwyższenia wartości sprzedanej nieruchomości przez organ podatkowy.
Czy sprzedaż udziałów przez podatnika za kwotę równą wartości nominalnej udziałów tj. za kwotę 27 500 zł może zostać zakwestionowana przez organ podatkowy jako sprzedaż po cenie, która nie odpowiada wartości rynkowej tych udziałów?
Możliwość określenia przychodu przez organ podatkowy z uwzględnieniem opinii biegłego przy objęciu akcji w zamian za wkład niepieniężny
Czy Spółka może zaliczyć wypłaconą należność lekarzowi w koszty uzyskania przychodów na podstawie wartości oszacowanej zgodnie z wyrokiem sądu apelacyjnego?
Czy wartość początkowa środka trwałego hali targowej wraz z utwardzonym placem parkingowym opisanym w poz. 54 wniosku, który zamierza wprowadzić do ewidencji środków trwałych firmy w 2009 roku może zostać ustalona jako wartość rynkowa? Czy w opisanym przypadku można przyjąć wartość ustaloną w oparciu o posiadaną opinię wycenę wartości rynkowej nieruchomości z dnia 30 czerwca 2007 r.?
Czy wydając opinię dla sądu, prokuratury w konkretnej sprawie jako biegły sądowy, czyli osiągając przychód z czynności wykonywanych osobiście, a nie przychód z działalności gospodarczej traci się prawo do opodatkowania przychodów z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej zryczałtowanym podatkiem dochodowym?
Czy w opisanym stanie faktycznym istnieje możliwość ustalenia wartości początkowej lokalu w oparciu o wycenę rzeczoznawcy, ze względu na fakt poniesienia na wykończenie lokalu znacznych nakładów, na które nie posiada Pani dokumentów potwierdzających ich wysokości oraz czy od tak ustalonej wartości można naliczać odpisy amortyzacyjne?
Czy można samodzielnie określić wartość początkową opisanego budynku, czy należy w tym celu powołać biegłego rzeczoznawcę majątkowego?
Czy prowadząc działalność gospodarczą można przyjąć wartość budynku określoną przez biegłego od początku budowy (budowa bez rachunków i wraz z rachunkami) oraz parking i ogrodzenie od wartości faktycznych kosztów wynikających w faktur?
Pytanie Pana dotyczy prawidłowości przyjęcia wartości początkowej wprowadzonego do ewidencji środka trwałego, według wyceny dokonanej przez biegłego rzeczoznawcę.
Czy biegli sądowi opracowujący opinie na zlecenie sądów dla potrzeb postępowań sądowych obowiązani są płacić podatek VAT od wynagrodzeń przyznanych im przez sądy?
Czy w związku z wykonywaniem na zlecenie sądów, prokuratur i policji przez biegłego sądowego opinii z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych można zastosować 50% koszty uzyskania przychodów? BI/4117-0005/06/IS, decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Czy można dokonać ustalenia wartości początkowej środka trwałego (budynku) jako podstawy naliczania amortyzacji, w oparciu o wycenę biegłego ?