Obowiązki płatnika w zakresie stosowania „ulgi dla klasy średniej”, „ulgi dla pracującego seniora” oraz „mechanizmu” poboru zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych.
Obowiązki płatnika – stosowanie do wypłacanych byłym pracownikom i zleceniobiorcom należności złożonych przez nich wcześniej oświadczeń .
1. Czy pracownik, który za dany rok zamierza opodatkować dochody łącznie z małżonkiem, a jego dochody przekroczą górną granicę pierwszego przedziału skali, ma prawo do złożenia oświadczenia, o którym mowa w art. 32 ust. 1a pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy od wypłaconego po ustaniu stosunku pracy ekwiwalentu za niewykorzystany urlop płatnik były pracodawca obowiązany jest
W miesiącu styczniu 2006 r. zakład pracy stanie przed obowiązkiem wypłacenia dodatkowego wynagrodzenia rocznego osobom, z którymi stosunek pracy ustanie w 2005 r. Czy w 2006 r. w miesiącu wypłaty w/w wynagrodzenia należy zastosować kwotę zmniejszającą podatek. Jeżeli tak, to czy w wysokości obowiązującej w 2005 r., czy też w 2006 r.?
W 2003 roku rozpocząłem spłatę rat kredytu wraz z odsetkami, które zamierzam odliczyć od dochodu w zeznaniu podatkowym za 2003 (kwota odsetek za 2003 rok - wg zaświadczenia z banku). W/w kwota odsetek będzie wpisana w załączniku PIT-D w części B1 poz. 27 i poz. 29 i powinna być przeniesiona do formularza PIT-36 poz. 150 lub PIT-37 poz. 105. Jednocześnie w związku z art. 26b ust. 2 pkt 5 ustawy o podatku