Podatek od towarów i usług w zakresie uznania, że czynność wycofania Nieruchomości do majątku prywatnego będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy ww. transakcji oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku VAT.
Niepodleganie opodatkowaniu darowizny samochodu osobowego wcześniej wykorzystywanego w działalności gospodarczej.
Brak opodatkowania czynności wycofania z majątku przedsiębiorstwa środków trwałych i brak obowiązku dokonania korekty podatku VAT naliczonego.
Opodatkowanie przychodów uzyskiwanych w związku z wynajmem nieruchomości przy pomocy pośrednika.
Zwolnienie z podatku VAT przekazania do majątku prywatnego części usługowej budynku oraz obowiązku dokonania korekty podatku VAT związanej z wybudowaniem części budynku usługowego.
Rozpoznanie, czy wycofanie Nieruchomości z działalności gospodarczej nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a Wnioskodawca nie będzie miał obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego.
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży działki oraz nieuznania zbywcy za podatnika podatku VAT.
Nieuznanie za podatnika w związku z planowaną transakcją dostawy udziału w działce.
Zarejestrowanie się jako czynny podatnik podatku VAT z tytułu wynajmu autobusów, objętych małżeńską wspólnością majątkową.
Nieuznanie Wnioskodawczyni za podatnika podatku VAT z tytułu sprzedaży udziału w niezabudowanej działce gruntu.
Skutki podatkowe nieodpłatnego przesunięcia samochodu z majątku Spółki komandytowej do majątku wspólników.
Podatek od towarów i usług dotyczący opodatkowania czynności przekazania Nieruchomości z majątku spółki do majątku prywatnego wspólników i dokonania korekty VAT w związku z tą transakcją.
Ze względu na wykazany ścisły związek wykorzystywania przedmiotowych lokali w których prawie własności posiada Pan udziały w prowadzonej przez Pana działalności gospodarczej, biorąc także pod uwagę przywołane orzeczenie TSUE C-291/92, należy stwierdzić, że nie wykazał Pan zamiaru wykorzystywania nieruchomości wyłącznie do celów osobistych przez cały okres posiadania ww. lokali. Lokale nie służyły i
Skutki podatkowe wycofania Nieruchomości z majątku spółki i nieodpłatnego przekazania go do prywatnego majątku wspólników.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT świadczenia usług najmu prywatnego nieruchomości, - podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wycofania nieruchomości do majątku prywatnego, - brak obowiązku dokonania korekty podatku VAT w związku z ww. czynnością wycofania nieruchomości.
Skutki podatkowe wycofania nieruchomosci z działalnosci gospodarczej do majątku prywatnego.
Działania podejmowane przez Panią tj. dokonanie podziału działki, której jest Pani współwłaścicielką w ramach wspólnoty majątkowej małżeńskiej należą do zakresu zwykłego zarządu majątkiem prywatnym. Sprzedając przedmiotowe nieruchomości (wydzielone działki) korzysta Pani z przysługującego prawa do rozporządzania własnym majątkiem, która to czynność oznacza działanie w sferze prywatnej, do której nie
Wycofanie nieruchomości ze spółki cywilnej do majątków prywatnych wspólników.
Wycofanie z działalności gospodarczej nieruchomości nie spowoduje obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego związanego z nakładami poniesionymi na nabycie oraz wytworzenie budynków, a także późniejsze ich użytkowanie, na podstawie art. 91 ustawy.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług sprzedaży nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym.