Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości (określenie upływu pięcioletniego okresu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - wydatki w postaci dokonanych wpłat (zadatku) na poczet umowy przedwstępnej na zakup mieszkania (udziału).
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT wycofania Nieruchomości do majątku odrębnego Małżonka, w wyniku podziału majątku wspólnego. Zwolnienie od podatku VAT wycofania nieruchomości do majątku odrębnego Małżonka, na podstawie podziału majątku wspólnego, jeżeli podział majątku nastąpi po 1 sierpnia 2024 r. Obowiązek dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego VAT od nabycia nieruchomości,
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego - ulga termomodernizacyjna.
Możliwość skorzystania z opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych według 8,5% stawki przychodów z tytułu dzierżawy nieruchomości.
Możliwość uwzględnienia wydatków na budowę domu, poniesionych przed rozszerzeniem wspólności majątkowej małżeńskiej w ramach ulgi wskazanej w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziałów w nieruchomości nabytych do majątku odrębnego przez jednego z małożnków przed zawarciem związku małżeńskiego, a następnie włączonych w drodze darowizny do majątku objętego wspólnością ustawową.
Możliwości zastosowania zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 131 updof w sytuacji, gdy środki ze sprzedaży nieruchomości wchodzącej w skład majątku odrębnego wnioskodawczyni zostały wydatkowane na remont budynku wchodzącego w skład majątku odrębnego małżonka i w terminie trzyletnim budynek ten nie wszedł do majątku wspólnego małżonków.
Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej przez małżonka niebędącego właścicielem/współwłaścicielem budynku mieszkalnego.
Sprzedaż nieruchomości nastąpi po upływie pięcioletniego okresu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i nie będzie stanowiło źródła przychodu podlegającego opodatkowaniu.
Opodatkowanie dochodów ze zbycia części nieruchomości, w stosunku do której upłynął okres 5 lat liczony od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło jej nabycie przez Wnioskodawców – darowizna nieruchomości do majątku wspólnego.
Wydatkowanie przez Panią środków pieniężnych uzyskanych ze zbycia w 2021 r. lokalu mieszkalnego, na wkład własny wymagany przez bank na zakup domu, może zostać uznane za wydatek w rozumieniu art. 21 ust. 25 pkt 1 ww. ustawy o PIT, ponieważ przed upływem trzech lat od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło odpłatne zbycie lokalu (tj. do końca 2024 r.), nabyła Pani prawo współwłasności budynku
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego, który częściowo został nabyty do majątku odrębnego a częściowo w darowiźnie po nabyciu do majątku wspólnego małżeńskiego.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia zgodnie z art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. d ustawy o podatku dochodowym, w odniesieniu do dochodu uzyskanego w 2018 r. z tytułu sprzedaży udziału w lokalu mieszkalnym nabytego w spadku, a wydatkowanego w okresie 2019 -2021 r., w sytuacji gdy umowa darowizny powodująca objęcie wspólnością ustawową, budynku mieszkalnego nastąpiła w 2022 r.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie zwolnienia przedmiotowego - art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT.
Odpłatne zbycie garażu, otrzymanego w darowiźnie, oraz lokalu mieszkalnego nabytego częściowo po odkupieniu udziału od partnera.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.