Zastosowanie zwolnienia od podatku od towarów i usług dla dokonanej w drodze wywłaszczenia dostawy: • działki , na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy, • działki zabudowanej naniesieniami budowlanymi, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Brak uznania Pana za podatnika podatku VAT z tytułu sprzedaży działki wydzielonej z działki niezabudowanej.
Brak uznania Wnioskodawczyni za podatnika podatku VAT z tytułu sprzedaży działki wydzielonej z działki niezabudowanej.
Przeniesienie własności oraz prawa użytkowania wieczystego działek podlega opodatkowaniu podatkiem VAT. Wywłaszczenie działek nr 3 i 2 korzysta ze zwolnienia od podatku VAT na mocy art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy. Działka nr 1 korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy. Natomiast dostawa działek nr 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 oraz 13 nie korzysta ze zwolnienia od podatku VAT i jest
Sprzedaż udziałów w działce będzie dostawą towarów, która będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Dostawa udziałów w działce nie będzie korzystała ze zwolnienia od podatku. Kupujący będzie uprawniony do odliczenia podatku naliczonego z tej transakcji zgodnie z art. 86 ust. 1 ustawy.
Tutejszy organ stwierdza, że otrzymane przez Wnioskodawcę wynagrodzenie za korzystanie z nieruchomości w przeszłości stanowi przychód z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 w zw. z art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przedmiotowe wynagrodzenie nie korzysta ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 120 lub pkt 120a ww. ustawy. Brak jest również jakiegokolwiek
Zwolnienie z opodatkowania wynagrodzenie z tytułu korzystania z nieruchomości w przeszłości stanowi.
Zwolnienie z opodatkowania wynagrodzenie z tytułu korzystania z nieruchomości w przeszłości stanowi.
W zakresie ustalenia czy Wydatki powinny być ujęte w rachunku podatkowym Spółki w dacie poniesienia i rozliczone na zasadzie kosztu wspólnego zgodnie z art. 15 ust. 2 i 2a ustawy o CIT.
ustalenie, czy: 1. położenie nowego kabla energetycznego w ziemi w innym miejscu niż obecnie, przy jednoczesnym odłączeniu starego z użytkowania Spółka poprawnie traktuje jako remont głównej linii zasilającej; 2. odłączenie części starego kabla z zasilania (zastąpionego przez nowy) i pozostawienie go w ziemi bez dalszego użytkowania nie obniża wartości całego istniejącego środka trwałego
Czy wnioskodawca jest zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych od przychodu uzyskanego z tytułu wynagrodzenia za ustanowienie służebności przesyłu?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia ceny nabycia (kosztu wytworzenia) odłączonej części składowej lub peryferyjnej środka trwałego.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia ceny nabycia (kosztu wytworzenia) odłączonej części składowej lub peryferyjnej środka trwałego.
Czy wnioskodawca ma odprowadzić podatek od odszkodowania za utratę wartości nieruchomości spowodowaną budową linii energetycznej i rozliczyć go w PIT rocznym?
Dochód uzyskiwany przez Wspólnotę Mieszkaniową w postaci opłat z tytułu udostępnienia telefonii cyfrowej możliwości przeprowadzenia kabla energetycznego przez budynek Wspólnoty i podłączenie go do stacji Trafo, znajdującej się w nieruchomości wspólnej - wykorzystywanej przez dzierżawcę w celu prowadzenia działalności gospodarczej nie może być zaliczony do dochodów z gospodarki zasobami mieszkaniowymi
Czy w świetle przypisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych zdemontowanie odcinka linii energetycznej stanowiącego jej część składową a następnie zastąpienie tego odcinka nowym odcinkiem, przebiegającym pod ziemią lub przez inną nieruchomość, będzie powodowało konieczność zmiany wartości początkowej środka trwałego jakim jest linia energetyczna?
Czy wydatki na demontaż linii napowietrznej poniesione w związku z utratą jej przydatności, nie związane z pracami modernizacyjnymi dotyczącymi innej linii napowietrznej, winny stanowić koszty uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia ?
1. Czy inwestycje w postaci rozbudowy budynku, który podatnicy wynajmują mogą być zaliczone poprzez odpisy amortyzacyjne w koszty uzyskania przychodów i w jakim momencie?2. Czy koszty przeniesienia instalacji energetycznej (kabla), które musiały być wykonane bez związku z rozbudową budynku, mogą być zaliczone bezpośrednio w koszty uzyskania przychodu bez zwiększenia wartości inwestycji?3. Czy indywidualna