Sposób opodatkowania przychodów z najmu majątku wycofanego z działalności gospodarczej.
Czy wartość niespłaconych zobowiązań Spółki, wynikających z zawartych Umów Pożyczek, wymagalnych i nieprzedawnionych na moment wykreślenia Spółki z Rejestru Przedsiębiorców KRS, będzie stanowić dla Spółki przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych
Czy wartość niespłaconego zobowiązania z tytułu Pożyczki udzielonej Spółce przez udziałowca, pozostającego zobowiązaniem Spółki na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców, będzie stanowić dla Spółki przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Skutki podatkowe wystąpienia ze spółki jawnej jednego ze wspólników.
Podatek od towarów i usług w zakresie korekty i statusu podatnika VAT po likwidacji działalności gospodarczej.
Czynność wycofania do majątku prywatnego Nieruchomości nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 7 ust. 2 ustawy i nie spowoduje obowiązku korekty podatku naliczonego związanego z wydatkami poniesionymi na Nieruchomości na podstawie art. 91 ustawy.
Prowadzę działalność gospodarczą i jestem czynnym podatnikiem VAT. Z uwagi na wiek postanowiłem zlikwidować działalność, jednak lokal, w którym ją prowadziłem, chciałbym wynajmować. Czy po likwidacji działalności wynajem lokalu będzie podlegać VAT?
Możliwości wypłaty niewykorzystanej ulgi uczniowskiej w formie pieniężnej.
Czy przekazanie w ramach podziału majątku likwidacyjnego Spółki Y Wierzytelności spowoduje po stronie Wnioskodawcy powstanie jakiegokolwiek przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem CIT.
Dotyczy ustalenia, czy w zaprezentowanym zdarzeniu przyszłym, wartość niespłaconych i nieprzedawnionych Zobowiązań na dzień wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców będzie stanowić dla Spółki i Wspólników przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, w szczególności przychód, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 lub art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. a ustawy o PDOP
Czy na podstawie art. 7 ust. 5 ustawy o CIT Spółka ma prawo uwzględnić w Polsce w zeznaniu rocznym składanym dla celów podatku dochodowego od osób prawnych stratę Oddziału, który zostanie zlikwidowany i nie ma możliwości rozliczania straty przez Oddział ani przez Spółkę na terytorium Włoch; - w przypadku pozytywnej odpowiedzi na pytane pierwsze, w zeznaniu za który rok podatkowy Spółka może rozpocząć
Wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zbycia lokalu użytkowego wykorzystywanego w działalności gospodarczej.
Skutki podatkowe sprzedaży składników majątkowych pozostałych na dzień likwidacji działalności gospodarczej.
1. Czy z tytułu przekazania przez Wnioskodawcę Właścicielowi części majątku w toku likwidacji Wnioskodawcy, Wnioskodawca osiągnie przychód w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych („CIT”)? 2. Jak należy określić wartość przychodu Wnioskodawcy z tytułu przekazania Właścicielowi w naturze części majątku w toku likwidacji Wnioskodawcy?
w zakresie możliwości opodatkowania przychodów z najmu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych
Sprzedaż udziałów w budynku mieszkalnym, które wykorzystywane były w działalności gospodarczej, nie stanowi dla Wnioskodawcy przychodu z pozarolniczej działalności gospodarczej, odpłatne zbycie udziałów w budynku mieszkalnym, należy zakwalifikować do źródła przychodu określonego w art. 10 ust. 1 pkt 8 cyt. ustawy. W sytuacji odpłatnego zbycia przez Wnioskodawcę przed 1 stycznia 2024 r. wskazanych we
Kwestia wyceny lokalu wraz z wyposażeniem na dzień likwidacji działalności gospodarczej opodatkowanej zryczałtowanym podatkiem dochodowym.
brak obowiązku dokonania spisu z natury w związku z nieodpłatnym przekazaniem przedsiębiorstwa Spółki cywilnej na rzecz jednego ze wspólników, a także braku obowiązku zapłaty podatku VAT od towarów wskazanych w art. 14 ust. 1 ustawy, wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT, na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy, nieodpłatnego przekazania przedsiębiorstwa Spółki cywilnej na rzecz jednego ze wspólników
Z funkcjonowaniem spółek osobowych (tj. spółki cywilnej, jawnej, partnerskiej czy komandytowej) wiąże się wiele nierozstrzygniętych jednoznacznie problemów w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych. Chcąc ograniczyć skalę występowania tych problemów, ustawodawca planuje od 1 stycznia 2011 r. wprowadzić kilka nowych rozwiązań podatkowych dla tych spółek.
Czy w przypadku sprzedaży nieruchomości nabytej 22 czerwca 2002 r., a opisanej we wniosku, która to sprzedaż jest planowana na 2018 r. wystąpi konieczność opodatkowania podatkiem dochodowym i na jakich zasadach?