Prawo do samodzielnego odliczenia podatku VAT w związku z nabyciem w ramach wspólności majątkowej małżeńskiej części usługowej Nieruchomości.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla wycofania nieruchomości z działalności gospodarczej do majątku prywatnego wspólników oraz obowiązek korekty podatku naliczonego.
Niepodleganie opodatkowaniu czynności nieodpłatnego przekazania na rzecz wspólników Spółki budynku gospodarczo-handlowego.
Nie przysługuje Państwu prawo do odliczenia części podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki związane z Inwestycją, obliczonej według prewspółczynnika powierzchniowego.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości (zabudowanego gruntu, gdzie data oddania do używania budynku jest inna niż data nabycia gruntu), uprzednio wynajmowanej.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wycofania z działalności gospodarczej Budynku oraz kosiarki w celu ich dalszego wykorzystania na potrzeby najmu oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego, który został odliczony w związku z poniesionymi nakładami na wytworzenie Budynku oraz nabycie kosiarki.
Będzie Pani miała możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od budynku, który w wyniku rozbudowy stanowić będzie budynek niemieszkalny w części przeznaczonej na prowadzoną przez Panią działalność gospodarczą. Wartością początkową budynku niemieszkalnego jest cena jego nabycia, wynikająca z aktu notarialnego oraz poniesionych wydatków na jego ulepszenie, którą należy
Skutki podatkowe otrzymania nieruchomości w związku z wystąpieniem ze spółek cywilnych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od przyjętych do używania inwestycji w obcym środku trwałym oraz możliwość uznania poniesionych nakładów inwestycyjnych za koszty pośrednie.
Opodatkowanie podatkiem VAT przeniesienia Nieruchomości wykorzystywanej w działalności spółki do majątku prywatnego wspólników.
Interpretacja indywidualna w zakresie zwolnienia od VAT dla sprzedaży działki.
Sprzedaż udziału Wnioskodawcy w opisanej nieruchomości podlega zwolnieniu od podatku VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 w zw. z art. 29 ust. 8 ustawy o VAT.&
Miastu będzie przysługiwało prawo do odliczenia w pełnej wysokości podatku naliczonego wykazanego na fakturach dokumentujących wydatki poniesione w związku z realizacją Inwestycji.
Ustalenie wartości początkowej nowego budynku mieszkalno-usługowego.
Jak należy ustalić wartość początkową i odpisy amortyzacyjne budynku handlowo-usługowego w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, a także jak należy ustalać wartość odpisów amortyzacyjnych stanowiących koszty uzyskania przychodów i ujmowanych w podatkowej księdze przychodów i rozchodów?
Sposób ustalenia wartości początkowej budynku handlowo-usługowego oraz możliwość zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej?
Czy transakcja wniesienia aportem do spółki zespołu składników niematerialnych i materialnych (majątkowych), w zamian za objęcie udziałów, podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?
Czy sprzedaż lokalu mieszkalnego znajdującego się w budynku mieszkalno- usługowym, który jest wynajmowany do działalności gospodarczej podlega opodatkowaniu stawką 7% ?
Zgodnie ze stanem faktycznym przedstawionym we wniosku, podatnik w 2004 r. rozpoczął budowę domu przeznaczonego na działalność handlowo-usługową, którą realizowano systemem gospodarczym. W 2005 r. ukończono budowę, a w 2006 r. część obiektu wynajęto na działalność gospodarczą. Przedmiotowy budynek podatnik zamierza wprowadzić do ewidencji środków trwałych i dokonywać odpisów amortyzacyjnych od wartości