Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że stosując rachunkową metodę ustalania różnic kursowych dla celów podatku dochodowego, określoną w art. 9b ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT, różnice kursowe powstające przy wycenie należności, w tym odpisu aktualizującego utworzonego na te należności, ustalone zgodnie z przepisami o rachunkowości, Spółka powinna rozpoznawać jako koszty uzyskania przychodów/przychody
Czy Spółka powinna dokonać aktualizacji wyceny środków trwałych (zaktualizować w oparciu o wycenę wartości składników aktywów wynikające z ksiąg rachunkowych)
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie opodatkowania niepodzielonych zysków.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie amortyzacji podatkowej nieruchomości, których spółka kapitałowa stała się właścicielem w wyniku przekształcenia samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczania różnic kursowych według przepisów o rachunkowości.
Czy powstanie obowiązek podatkowy w sytuacji, gdy nadwyżka powstała z wyceny majątku zostanie przekazana na kapitał zapasowy?
W zakresie skutków podatkowych przeszacowania wartości gruntu w spółdzielni mieszkaniowej na tle art. 17 ust. 1 pkt 44.
W którym momencie wartość rachunku inwestycyjnego staje się przychodem lub kosztem podatkowym?
dotyczy amortyzacji przyjmowanej do kalkulacji kosztu wytworzenia wyrobów i odpisów amortyzacyjnych uznawanych za koszty uzyskania przychodów
Co jest kosztem uzyskania przychodu ze sprzedaży towarów handlowych, których wartość została uprzednio przeszacowana - w związku z wyceną bilansową dokonaną na dzień otwarcia likwidacji Spółki: wartość towarów wg cen sprzedaży netto, czy wartość towarów wg cen zakupu netto?