Uznanie opłaty transakcyjnej za usługę samoistną oraz opodatkowanie opłaty transakcyjnej w procedurze VAT-marża.
Zastosowanie szczególnej procedury, określonej przepisem art. 119 ustawy dla świadczonych usług.
Możliwość stosowania szczególnej procedury, określonej przepisem art. 119 ustawy dla świadczonych usług.
Zastosowanie jednej właściwej stawki podatku VAT dla organizacji Usług nr 1-7 oraz uznanie, że usługa noclegowa jest elementem składowym kompleksowych Usług nr 1-4.
Opodatkowanie Usług nr 1-7 świadczonych na rzecz zamawiających oraz prawo do odliczenia podatku VAT od nabywanych usług noclegowych wykorzystywanych do świadczenia Usług nr 1-7 na podstawie art. 86 ust. 1, art. 88 ust. 1 pkt lit. c) i art. 119 ust. 4 ustawy o VAT.
Odsprzedaż wszystkich opisanych we wniosku ww. usług podlega opodatkowaniu zgodnie z zasadami procedury VAT-marża, o której mowa w art. 119 ustawy. W związku z tym miejsce świadczenia tych usług to miejsce, gdzie usługodawca posiada siedzibę działalności gospodarczej (art. 28n ust. 1 ustawy) tj. w niniejszej sprawie jest to Polska.
Nabycie usług noclegowych i ich odsprzedaż klientom to usługi turystyczne, które podlegają opodatkowaniu VAT w ramach szczególnej procedury VAT-marża. Nie ma znaczenia, że jest to jedyna usługa świadczona przez podatnika, której nie towarzyszą usługi dodatkowe. Tak orzekł TSUE w wyroku z 29 czerwca 2023 r. w sprawie C-108/22.
Uznanie świadczonych usług organizacji półkolonii oraz młodzieżowych obozów tematycznych za usługi turystyki, dla których ma zastosowanie procedura VAT marża określona w art. 119 ust. 1 ustawy.
Zwolnienie od podatku organizacji kursów wyjazdowych nauki języków obcych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy.
Brak zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy usług nauki gry w tenisa oraz brak zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24, 27 i 30 ustawy usług organizacji obozów sportowych.
Brak opodatkowania i rozliczenia podatku należnego w Polsce z tytułu dostawy towaru realizowanej przez Wnioskodawcę w ramach transakcji łańcuchowej.
uznanie czynności polegających na wyszukaniu, rezerwacji i odsprzedaży usługi hotelowej z wyżywieniem lub bez, jako składnik pakietu usług, jak również będących jedynym składnikiem świadczonej usługi, za usługi turystyki i zastosowanie do nich szczególnej procedury opodatkowania marży, o której mowa w art. 119 ust. 1 ustawy - zastosowanie stawki podatku w wysokości 0% do usług pośrednictwa w sprzedaży
Minister Finansów w interpretacji ogólnej przyznał, że podatnicy świadczący usługi turystyki mogą obliczać podatek od sumy marż uzyskanych na poszczególnych usługach świadczonych w danym okresie rozliczeniowym (ujemnych i dodatnich). Podatek jest wówczas obliczany od ustalonego w ten sposób wyniku, a nie od każdej usługi osobno. MF podkreślił jednak, że podatek nie może być ujemny, nawet gdy podatnik
Podatek od towarów i usług w zakresie korekty podatku naliczonego w sytuacji zmiany przeznaczenia wykorzystywanych środków trwałych.
Zasady opodatkowania VAT usług turystycznych budzą wiele wątpliwości. Spowodowane jest to szczególnymi zasadami ustalania podstawy opodatkowania przy świadczeniu tych usług. Podstawę tę stanowi, co do zasady, marża. Nie jest tak jednak zawsze, gdyż w zakresie, w jakim w skład usług turystycznych wchodzą tzw. usługi własne, podstawa opodatkowania jest ustalana na zasadach ogólnych. Wątpliwości budzi
Specjalizujemy się w usługach organizacji wypoczynku. Stosujemy procedurę VAT-marża. Zdarza się, że ustalamy ujemną marżę na świadczonej usłudze. Czy taka marża wpływa na zmniejszenie naszych obciążeń podatkowych z VAT?
Prowadzę sprzedaż voucherów prezentowych na usługi turystyczne, rekreacyjne, sportowe, rozrywkowe, kulturalne, szkoleniowe, takie np. jak: romantyczna noc w hotelu, romantyczna kolacja dla dwojga, lot szybowcem, skok na bungee, szkolenie z nurkowania itp. Są to imprezy organizowane przez inne podmioty. Czy tego rodzaju usługi można traktować jako usługi turystyczne? Czy można je opodatkować według
Jak opodatkować usługi turystyki medycznej, w których: - wartość świadczenia medycznego przekracza 70% całości usługi?- wartość świadczenia medycznego jest mniejsza niż 70% całości usługi?Czy tego typu usługi turystyki medycznej można rozliczać tak jak rozlicza się usługi turystyki tj. systemem marży?Jaką stawkę VAT zastosować do opodatkowania marży?