Zwrot dopłat wniesionych do spółki z o.o. może korzystać ze zwolnienia z PIT także wtedy, gdy następuje na rzecz wspólnika, który w chwili wypłaty nie jest już wspólnikiem tej spółki. Konieczne do tego jest jednak zapewnienie odpowiedniej chronologii zdarzeń - wyrok NSA z 13 stycznia 2022 r., sygn. akt I FSK 1314/21.
Czy dokonany na rzecz Wnioskodawcy przez Spółkę zwrot dopłat (do wysokości, w jakiej uprzednio dopłaty zostały wniesione), które to dopłaty zostały dokonane przez Poprzedniego Udziałowca, będzie podlegać opodatkowaniu PIT?
Skutki podatkowe zwrotu dopłaty wniesionej do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez poprzedniego udziałowca.
Zwolnienie z opodatkowania zwrotu dopłat wniesionych do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez ówczesnych wspólników
skutki podatkowe zwrotu dopłat wniesionych do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez poprzedniego udziałowca spółki
czy zwrot dopłaty wniesionej uprzednio do spółki z o.o. w formie wzajemnego potrącenia wierzytelności pieniężnych podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
skutki podatkowe likwidacji spółki kapitałowej (zwrot wkładów i dopłat)
Należy wskazać, że czynność przekazania udziałowcowi nieruchomości zabudowanej w ramach spłaty dopłat do kapitału nie została wymieniona w katalogu czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Tym samym, czynność ta nie będzie podlegała opodatkowaniu ww. podatkiem zgodnie z art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Opodatkwoanie zwrotu dopłat do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wniesionych przez ówczesnych wspólników a wypłaconych następcą prawnym.
Opodatkwoanie zwrotu dopłat do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wniesionych przez ówczesnych wspólników a wypłaconych następcą prawnym.
Czy zwrócenie Wnioskodawcy dopłat wniesionych do Spółki przez jej dotychczasowego/ dotychczasowych udziałowców spowoduje konieczność rozpoznania przez Wnioskodawcę przychodu podatkowego na gruncie przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: podatek CIT)?