wytworzenie środka trwałego
Interpretacja
17.06.2024 Podatki

1. Czy wartość niezamortyzowanej na dzień 31 grudnia 2023 r. części środków trwałych opisanych w stanie faktycznym, która uległa likwidacji w rezultacie przebudowy, może zostać jednorazowo rozpoznana jako koszt uzyskania przychodów w miesiącu likwidacji? 2. Czy nowe części placów (…) które powstały, w rezultacie przebudowy placów (…) powinny stanowić odrębne środki trwałe podlegające amortyzacji?

Interpretacja
16.10.2023 Podatki

Czy wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na roboty budowlane oraz opinie i ekspertyzy można bezpośrednio zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo w dacie ich poniesienia, czy też należy rozliczyć je w czasie jako ulepszenie budynku wykończalni tkanin będącego środkiem trwałym u Wnioskodawcy? Czy wydatki poniesione na opinie i ekspertyzy można bezpośrednio zaliczyć do kosztów uzyskania

Interpretacja
09.09.2021 Podatki

W zakresie ustalenia, czy: - za dzień poniesienia kosztu uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 4e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Wnioskodawca ma prawo uznać/uznawać dzień, w którym dana część zamienna (materiał) została/zostanie wykorzystana w celu ich wymiany, tzn. zostanie pobrana z magazynu Spółki na podstawie dokumentu wewnętrznego, - w odniesieniu do części zamiennych (materiałów

Interpretacja
26.08.2021 Podatki

Odpłatne udostępnienie przez Gminę Inwestycji stanowi/będzie stanowiło czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, tj. odpłatne świadczenie usług, Gmina ma/będzie miała prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku VAT, Gmina może/będzie mogła dokonać odliczenia podatku naliczonego na bieżąco, a więc jeszcze przed dniem oddania Inwestycji do użytkowania, do rozliczenia podatku naliczonego nie mają

Interpretacja
18.01.2017 Podatki

m.in. w zakresie ustalenia, czy wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na ochronę fizyczną inwestycji oraz na polisę ubezpieczenia, o której mowa we wniosku zwiększą wartość początkową wytworzonego w ramach realizacji inwestycji Biurowca A (pytanie oznaczone we wniosku Nr 4).

Interpretacja
18.01.2017 Podatki

m.in. w zakresie ustalenia, czy wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na usługi marketingowe i cateringowe zwiększą wartość początkową wytworzonego w ramach realizacji inwestycji Biurowca A (pytanie oznaczone we wniosku Nr 3)

Interpretacja
02.12.2016 Podatki

Czy wskazane wydatki w punkcie 1 i 2 zwiększą wartości początkowe środków trwałych wytworzonych w ramach realizowanego projektu (zostaną zaliczone do kosztów podatkowych poprzez odpisy amortyzacyjne), czy należy je jako koszty pośrednie, związane z funkcjonowaniem Spółki zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia?

Interpretacja
21.10.2016 Podatki

W którym momencie Wnioskodawca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na zakup ww. składników niskocennych, wskazanych powyżej w punktach a-c?

Interpretacja
24.02.2016 Podatki

1)Czy Wnioskodawca może ująć w ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, zgodnie z treścią art. 22a i art. 22h ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a tym samym rozpocząć amortyzację tego środka trwałego? 2)Czy prawidłowym jest ustalenie przez Wnioskodawcę wartości początkowej budynku przy zastosowaniu współczynnika powierzchni oddanej do użytkowania w stosunku do

Interpretacja
21.08.2014 Podatki

Czy będzie mogła Pani ustalić wartość początkową środka trwałego w oparciu o art. 22g ust. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w oparciu o wycenę sporządzoną przez biegłego, uwzględniającą ceny rynkowe?

Interpretacja
18.10.2013 Podatki

W którym momencie Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na zakup w/w składników niskocennych, wykorzystywanych w działalności Wnioskodawcy, wskazanych powyżej w punktach a) - c)?

Interpretacja
04.10.2013 Podatki

Opodatkowanie stawką podstawową czynności wniesienia aportem infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z inwestycją nieoddaną do użytkowania.

Interpretacja
12.08.2013 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie amortyzacji środków trwałych.

Interpretacja
19.06.2013 Podatki

Czy Spółka prawidłowo uznała, że: 1) wydatki wymienione w punktach 2, 7, 8, 10, 12, tj. m.in. związane z opracowaniem dokumentacji projektowej w tym koncepcyjnego, badań, sprawdzeń oraz sporządzeniem mapy geodezyjnej jako związane z czynnościami przygotowawczymi poniesione do czasu rozpoczęcia inwestycji stanowią koszty pośrednie (podatkowe koszty uzyskania przychodów)? 2) koszty wymienione w pkt 3

Interpretacja
12.06.2013 Podatki

Czy na podstawie zaistniałego stanu faktycznego Spółka uprawniona jest do dokonania odpisów amortyzacyjnych zaliczanych do kosztów uzyskania przychodów od tej części nieruchomości będącej Przychodnią specjalistyczną z izbą porodową na podstawie odbiorów częściowych zezwalających na użytkowanie potwierdzone decyzjami od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego?

Interpretacja
28.12.2012 Podatki

Czy zapłacone kwoty dla podwykonawców na podstawie zawartych ugód (bez faktur), które zostały przekazane głównemu wykonawcy, mogą podwyższyć wartość realizowanej inwestycji budowa pawilonu handlowego, zgodnie z art. 16g ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz czy naliczone odpisy amortyzacyjne od tej podwyższonej wartości stanowić będą koszt uzyskania przychodu?

Interpretacja
30.10.2012 Podatki

1. Czy zawarte przez Spółkę umowy sponsoringu, o których mowa powyżej, mogą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodu? 2. W przypadku twierdzącej odpowiedzi na pytanie pierwsze, czy koszt, o którym mowa w pytaniu pierwszym, będzie stanowił dla Spółki koszt działalności inwestycyjnej (koszt budowy środka trwałego)?

Interpretacja
26.10.2012 Podatki

Czy Spółka prawidłowo alokuje koszty wskazane w stanie faktycznym, związane z wytwarzaniem (drążeniem) lub modernizacją wyrobisk kapitalnych dla celów podatkowych do wartości początkowej wytwarzanych lub ulepszanych środków trwałych (wyrobisk kapitalnych), jako koszty o których mowa w art. 16g ust. 4, ust. 5 oraz ust. 13 Ustawy o PDOP?

Interpretacja
26.10.2012 Podatki

Czy Spółka prawidłowo nie alokuje określonych rodzajów kosztów wskazanych w stanie faktycznym do wartości początkowej wytwarzanych lub ulepszanych środków trwałych (wyrobisk kapitalnych) - jako kosztów ogólnego zarządu, kosztów sprzedaży i innych tego typu kosztów, których nie można bezpośrednio przypisać do realizowanej inwestycji?

Interpretacja
23.10.2012 Podatki

Czy Spółka uprawniona jest do: 1. dokonywania odpisów amortyzacyjnych zaliczanych do kosztów uzyskania przychodów od tej części nieruchomości, będącej Przychodnią Specjalistyczną z Izbą Porodową, jakie posiadają pozwolenie na użytkowanie potwierdzone decyzjami od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, 2. zaliczania do kosztów uzyskania przychodów odsetek zapłaconych od kredytu na budowę w/w nieruchomości

Interpretacja
27.08.2012 Podatki

w zakresie kwalifikacji poniesionych kosztów jako wydatków na: - remont, nie zwiększający wartości istniejącego środka trwałego,- zakup środków trwałych, których amortyzacja nie będzie stanowiła kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 48 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

Interpretacja
17.08.2012 Podatki

w zakresie kwalifikacji do kosztów wytworzenia środków trwałych :- wydatków poniesionych na funkcjonowanie Jednostki Realizującej Projekt tj.koszty osobowe bezpośrednie tj. koszty wynagrodzeń, narzuty na wynagrodzenia, koszty delegacji i szkoleń związanych z inwestycją, koszty rzeczowe i usługi obce tj. wyposażenie biur, amortyzacja sprzętu biurowego, zużycie materiałów, książki o tematyce związanej

Interpretacja
09.01.2012 Podatki

Czy można zaliczyć bezpośrednio w koszty wydatki poniesione na wymianę zbiorników paliwowych jednopłaszczowych na dwupłaszczowe o wartości powyżej 3.500 złotych za sztukę, kwalifikując poniesione wydatki jako remont środka trwałego?

Poprzednia Następna