1. Czy koszty należności celnych określonych w oparciu o wydawane w 2023 r. i 2024 r. decyzje urzędów celno-skarbowych związane z zakończeniem procedury uszlachetniania czynnego za lata 2020 – 2022 należy uznać za koszty bezpośrednio związane z przychodami w rozumieniu art. 15 ust. 4 ustawy o CIT? 2. Jeżeli odpowiedź na pytanie wskazane w punkcie 1 jest pozytywna, to czy koszty należności celnych określone
Podatek od towarów i usług w zakresie: rozliczenia importu towarów na terytorium Polski, momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu importu towarów, obliczenia i wykazania kwoty podatku należnego, określenia, czy rozliczenie zamknięcia stanowi dokument celny, możliwości rozliczenia podatku należnego zgodnie z art. 33a ustawy, konieczności rozliczania podatku należnego zgodnie z art. 33a ustawy
Moment powstania obowiązku podatkowego dla usług na ruchomym majątku rzeczowym, których miejsce świadczenia znajduje się poza terytorium kraju.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu naprawy i doposażenia samochodów osobowych, na których są świadczone usługi uszlachetniania oraz prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu nabycia paliw i olejów silnikowych do ww. pojazdów.
opodatkowanie czynności polegającej na dostawie towarów na rzecz kontrahentów Norwegii, Szwajcarii, USA przeznaczonych do przerobu na terytorium kraju, a następnie do wywozu do kraju trzeciego
zastosowanie stawki 0% podatku dla świadczonych usług, polegających na szlifowaniu kamieni szlachetnych
możliwość zastosowania 0% stawki podatku dla usług wykonywanych na towarze objętym procedurą uszlachetniania czynnego
Przemieszczenie własnych towarów objętych procedurą tranzytu T1 w Niemczech lub Holandii do Polski, w celu poddania ich procedurze uszlachetniania czynnego nie będzie stanowiło dla Spółki wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. Jednocześnie sprzedaż produktów kompensacyjnych do ostatecznego odbiorcy spoza Unii Europejskiej winna być rozpoznana jako eksport towarów ze stawką 0%.
Miejsce świadczenia i opodatkowania usług remontu/przebudowy statków oraz sposobu ich dokumentowania.
Dostawa towarów na rzecz kontrahenta spoza Unii Europejskiej przeznaczonych do uszlachetniania na terytorium kraju
Stawka podatku mająca zastosowanie do usług szycia wykonanych na rzecz kontrahenta z Norwegii, sposób ich dokumentowania oraz wykazania w deklaracji VAT-7.
dostawa towarów nabywanych przez kontrahenta z Norwegii, przeznaczonych do przerobu na terytorium kraju, a następnie do wywozu do Norwegii
Czy posiadanie dowodu wpłaty (wyciąg bankowy) dokonany w terminie do 40 dni od daty wystawienia faktury za dostarczony towar jest wystarczającym dokumentem do zastosowania stawki 0%?
Jaką stawkę należy zastosować jeśli za naszą usługę będziemy fakturować kontrahenta z Rosji bo to on byłby zlecającym usługę, a na Spółce ciążyłby obowiązek zorganizowania odprawy celnej w imieniu Czecha? Czy wówczas ciążyłyby na Wnioskodawcy jakieś dodatkowe obowiązki np związane z udokumentowaniem wywozu towaru poza terytorium naszego kraju?
Jaka stawka podatku od towarów i usług obowiązuje w dostawie wewnątrzwspólnotowej towarów, które po wykonaniu na nich usług uszlachetniania przez innego polskiego podatnika, podlegają wywozowi do ich nabywcy na terytorium państwa członkowskiego wspólnoty?
Czy prawidłowo stosujemy stawkę podatku 0% do zaliczek otrzymywanych na poczet świadczonych usług uszlachetniania?
Podatnik zapytuje czy świadczenie usług pralniczych na terytorium kraju na rzecz kontrahenta norweskiego podlega opodatkowaniu 0% stawką podatku VAT na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 24 ustawy o podatku od towarów i usług.
Czy usługi polegające na wykrawaniu mięsa z półtusz, świadczone na terytorium innego państwa członkowskiego na ruchomym majątku rzeczowym zleceniodawcy zidentyfikowanego dla potrzeb podatku od wartości dodanej, podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług ?
Podatnik zwraca się z zapytaniem czy w sytuacji, gdy - gotowy zmontowany przez Spółkę dźwig opuści terytorium Unii Europejskiej, a Spółka będzie posiadać kopię dokumentu celnego poświadczającego wywóz do kraju trzeciego - to Spółka może zastosować dla w/w usługi montażu na rzecz kontrahenta unijnego stawkę 0% na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 24 ustawy o VAT?Ponadto Podatnik zapytuje jakim numerem NIP
Podatnik zapytuje o sposób wystawiania faktur w przypadku świadczenia usług na ruchomym majątku rzeczowym.
Czy w chwili otrzymania przez wnioskodawcę od usługodawcy norweskiego zaliczki na poczet należnego wynagrodzenia z tytułu wykonania usługi powstanie obowiązek podatkowy w podatku VAT i czy czynność ta jest opodatkowana stawką podatku VAT 0%?
1. Podatnik otrzymuje od dostawcy z Unii Europejskiej skóry owcze w celu wykonania usługi szycia odzieży. W umowie jest ustalone, że rozliczenie (fakturowanie) następuje oddzielnie za wykonaną usługę szycia a oddzielnie za wykorzystane do szycia dodatki krawieckie takie jak: nici, zamki, guziki, klamerki itp. Podatnik dokonuje odliczeń podatku VAT od zakupionych w kraju dodatków krawieckich. Na wystawionych