Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków na budowę Budynku w odniesieniu do 94,1% tego podatku, tj. w odniesieniu do tej części podatku naliczonego, która odpowiada udziałowi powierzchni Budynku wykorzystywanej nadal wyłącznie do działalności opodatkowanej w ogólnej powierzchni Budynku.
Czy Uczelnia jest zobowiązana do zapłaty podatku od przychodów ze środka trwałego będącego budynkiem, o którym mowa w art. 24b ustawy o PDOP?
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT nieruchomości, składającej się z działek nr 1 oraz 2, zabudowanej Budynkiem o charakterze mieszkalno-usługowym.
Zwolnienie z opodatkowania dostawy budynku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy oraz możliwości rezygnacji ze zwolnienia od podatku VAT przy dostawie ww. nieruchomości.
Wydatki poniesione na prace remontowe związane z utrzymaniem nieruchomości wykorzystywanych w prowadzonej działalności gospodarczej mogą zostać zakwalifikowane bezpośrednio w koszty uzyskania przychodów tej działalności.
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania dla sprzedaży nieruchomości zabudowanej zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Przeniesienie Nieruchomości objętych małżeńską wspólnotą majątkową do majątku odrębnego Małżonki i związane z tym konsekwencje podatkowe.
odliczenie podatku naliczonego z faktur na budowę opisanego w stanie faktycznym budynku w stanie deweloperskim
opodatkowanie podatkiem VAT planowanego zbycia, nabytych w drodze licytacji komorniczej, własności nieruchomości składających się z działek 1, 2, 3 i 4
Zastosowanie zwolnienia z podatku VAT sprzedaży nieruchomości w części usługowej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, braku opodatkowania sprzedaży nieruchomości w części mieszkalnej oraz braku obowiązku wystawienia faktury z tytułu sprzedaży nieruchomości w części usługowej.
Czy przeznaczenie przez Wnioskodawczynię środków pieniężnych pochodzących ze sprzedaży mieszkania częściowo na nabycie innego mieszkania, zaś w pozostałej części na wybudowanie części mieszkalnej w budynku mieszkalno-usługowym, uprawniać będzie Wnioskodawczynię do skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z ust. 25 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Ustalenie wartości początkowej środka trwałego (w wysokości określonej przez biegłego, z uwzględnieniem cen rynkowych)
Wnioskodawca nie jest uprawniony do skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej za rok 2019. Wnioskodawca jest bowiem współwłaścicielem budynku, który nie jest budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym w rozumieniu art. 3 pkt 2a ustawy Prawo budowlane. Tym samym nie będzie mógł skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej w zeznaniu podatkowym składanym za 2019 r. bowiem intencją ustawodawcy wprowadzającego ww.
1. Czy Spółdzielnia będzie miała prawo do odliczenia VAT od nakładów, które będą ponoszone na budowę budynku mieszkalno-handlowego według wskaźnika proporcji z roku ubiegłego, jaki Spółdzielnia stosuje, do rozliczenia VAT od kosztów związanych z działalnością mieszaną - zwolnioną i opodatkowaną? 2. Czy Spółdzielnia może proporcjonalnie rozliczyć podatek, zgodnie z art. 90 ust. 2 i 3 ustawy o VAT, tj
możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu uzyskanego z odpłatnego zbycia nieruchomości
Dokonując sprzedaży lokalu usługowego zlokalizowanego na parterze budynku lub całego budynku mieszkalno-usługowego Wnioskodawca nie będzie zobowiązany odprowadzić należnego podatku VAT.
Skutki podatkowe sprzedaży wydzielonej części budynku mieszkalno-usługowego.
Czy po sprzedaży nieruchomości zabudowanej budynkiem handlowo-usługowym, z wynajmowanymi dwoma lokalami mieszkalnymi podatek dochodowy należy rozliczyć zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia o podatku dochodowym od osób fizycznych i art. 30e tej ustawy, czy też, wobec użytkowania tego budynku w latach 2012-2016 i częściowo 2017 jako budynek handlowo-usługowy, rozliczyć podatek dochodowy od łącznego
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania odpowiedniej stawki podatku dla usługi budowy domu katechetyczno-mieszkalnego.