Możliwość rozliczania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5% - usługi montażu mebli.
Czy Wnioskodawca może korzystać ze zwolnienia z ewidencjonowania usług w kasie rejestrującej, jeżeli otrzyma w całości zapłatę za wykonaną czynność za pośrednictwem poczty, banku lub skok-u na rachunek bankowy Wnioskodawcy na podstawie wystawionej faktury?
Czy w 2015 r. będzie mogła Pani opodatkowywać dochody uzyskiwane z prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej zryczałtowanym podatkiem w formie karty podatkowej, o której mowa jest w Rozdziale III ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. z dnia 27 listopada 1998 r. z późń. zm.)?
Czy Wnioskodawca prawidłowo stosował 8,5% stawkę ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w przypadku wykonania z własnych materiałów: schodów, poręczy, ogrodzeń (płotów), krzeseł i innych mebli drewnianych oraz elementów stolarki budowlanej (np. wykonanie z drewna lub elementów drewnopodobnych elementów podłogi, szaf, lad), a także w przypadku wykonanych przez siebie wyrobów?
Czy usługa składania mebli z gotowych elementów oraz ich montaż podlega pod zakres usług stolarskich opodatkowanych kartą podatkową?
1. Czy prawidłowo zostanie zastosowana stawka 5,5% ryczałtu w przypadku wykonania, z własnych materiałów, schodów, poręczy, ogrodzeń (płot), palet drewnianych, krzeseł i mebli ogrodowych do siedzenia, altan ogrodowych, donic do kwiatów oraz elementów stolarki budowlanej (np. wykonanie z drewna lub elementów drewnopodobnych elementów podłogi, szaf, lad). 2. Czy ta sama stawka znajdzie zastosowanie do
Czy prawidłowo stosowana jest stawka 7% na wykonanie i montaż: schodów na konstrukcji drewnianej, okładanie schodów betonowych konstrukcją drewnianą, drzwi wewnętrznych, okien, futryn do drzwi mebli w obiektach budownictwa mieszkaniowego?
Jaka stawka podatku od towarów i usług obowiązuje przy usługach montażu drzwi, okien etc. wykonywanych z materiału wnioskodawcy świadczącego usługi stolarsko-ciesielskie?
Czy istnieje obowiązek instalacji kasy rejestrującej w przypadku świadczenia usług stolarskich w sytuacji, gdy każda sprzedaż dokumentowana jest fakturą VAT, liczba wszystkich dokonanych operacji sprzedaży usług nie przekroczyła 50, a liczba odbiorców była mniejsza niż 20?