Prawa do ponownego skorzystania ze zwolnienia podmiotowego dla świadczenia usług kompleksowej naprawy i serwisu pojazdów samochodowych z wykorzystywaniem części, w tym oleju silnikowego.
Możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego dla świadczenia usług kompleksowej naprawy i serwisu pojazdów samochodowych z wykorzystywaniem części, w tym oleju silnikowego stanowiących towar handlowy.
Prawo do skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy.
Opodatkowania usług, świadczonych na rzecz zagranicznego kontrahenta, na zasadzie odwrotnego obciążenia, zgodnie z art. 28b ustawy o VAT.
1. Czy dzierżawa nieruchomości przez Wnioskodawcę oraz wypłacane z tego tytułu należności będą stanowiły zgodnie z art. 28m ust. 3 ustawy o CIT ukryty zysk? 2. Czy zawarta umowa współpracy w zakresie świadczenia usług będzie stanowić zgodnie z art. 28m ust. 3 ustawy o CIT ukryty zysk?
Możliwość stosowania stawki VAT 0% dla świadczonych usług konserwacji (…).
Usługa naprawy pompy ciepła podlega opodatkowaniu w miejscu położenia nieruchomości. Oznacza to, że w sytuacji gdy nieruchomość znajduje się w Polsce jesteście Państwo zobowiązani do rozliczenia w kraju podatku VAT z tytułu usługi świadczonej na rzecz Kontrahenta włoskiego.
VAT - ustalenie czy do usługi naprawy pompy ciepła na rzecz Kontrahenta ma zastosowania art. 28b ustawy o VAT czy art. 28e ustawy o VAT?
Możliwość skorzystania ze zwolnienia podmiotowego na podstawie art. 113 ust. 9 ustawy.
1. Czy wypłata zysków wypracowanych przez Spółkę Jawną, opisanych w zdarzeniu przyszłym, dokonana po przekształceniu Spółki Jawnej w Spółkę z o.o. i po złożeniu przez Spółkę z o.o. zawiadomienie o wyborze opodatkowania ryczałtem, będzie podlegała w momencie jej faktycznej wypłaty opodatkowaniu podatkiem dochodowym? (część pytania dot. podatku dochodowego od osób prawnych) 2. Czy Spółka z o.o. będzie
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT przy założeniu, że usługi są przyjmowane częściowo oraz przy założeniu, że dla usług ustalane są następujące po sobie terminy płatności.
Kompleksowe usługi serwisu samochodów - fakturowanie, mechanizm podzielonej płatności, oznaczenie usług kodem GTU.
Ustalenie stawki opodatkowania w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Przychody uzyskane z działalności oznaczonej symbolami PKWiU 81.22.12.0, 81.29.19.0, 81.21.12.0, 33.12.18.0, 33.12.19.0, 33.14.19.0, 33.19.10.0, można opodatkować ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych w wysokości 8,5%, natomiast przychody uzyskiwane z działalności oznaczonej symbolem PKWiU 43.22.12.0 można opodatkować ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych w wysokości 5,5.
Wnioskodawca nie ma obowiązku stosowania oznaczenia „mechanizm podzielonej płatności” na fakturach wystawionych z tytułu świadczenia usług serwisowych lub naprawy pojazdów; Wnioskodawca nie ma obowiązku stosowania oznaczenia GTU_07 w Jednolitym Pliku Kontrolnym (JPK) za wykonanie usług serwisowych lub naprawy pojazdów.
Wnioskodawca nie ma obowiązku stosowania oznaczenia „mechanizm podzielonej płatności” na fakturach wystawionych z tytułu świadczenia usług serwisowych lub naprawy pojazdów. Wnioskodawca nie ma obowiązku stosowania oznaczenia GTU_07 w Jednolitym Pliku Kontrolnym (JPK) za wykonanie usług serwisowych lub naprawy pojazdów.
w zakresie ustalenia właściwej stawki ryczałtu z tytułu świadczonych usług w ramach prowadzonej działalności gospodarczej
Uznanie świadczonych usług jako kompleksowe, oznaczenie faktury adnotacją "mechanizm podzielonej płatności" oraz oznaczenie w ewidencji sprzedaży faktur kodem GTU.
opodatkowanie realizowanego na rzecz klientów indywidualnych świadczenia