Dotyczy ustalenia, czy przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych należy interpretować w ten sposób, że Bank jest uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w związku ze sfinansowaniem udziału członków RN Banku w Szkoleniach.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez Bank na szkolenia Rady Nadzorczej.
Podatek od towarów i usług, który dotyczy prawa do skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a) ustawy dla świadczonych usług szkoleniowych w zakresie integrowanej produkcji roślin dla rolników i mieszkańców obszarów wiejskich oraz przedsiębiorców zawodowo zajmujących się obrotem środkami ochrony roślin.
W zakresie ustalenia: 1. czy wydatki ponoszone na udział wspólnika Spółki w konferencji nie będą stanowiły ukrytych zysków, podlegających opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT, 2. czy wydatki ponoszone na udział kontrahentów Spółki oraz reprezentantów i pracowników kontrahentów nie będą stanowiły wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą
W zakresie nieuznania usług świadczonych w ramach Warsztatów za usługi elektroniczne oraz określenia miejsca świadczenia usług w ramach Warsztatów online oraz Warsztatów stacjonarnych na rzecz podmiotów niebędących podatnikami.
Dla świadczonych w Pana Ośrodku usług, obejmujących szkolenia: kwalifikacja wstępna, kwalifikacja wstępna przyspieszona, kwalifikacja wstępna uzupełniająca, kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona i szkolenie okresowe zastosowanie znajduje zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Jeżeli w związku z rozpoczęciem działalności gospodarczej przez Panią w trakcie roku podatkowego przewidywana wartość sprzedaży nie przekroczy kwoty 200 000 zł – w proporcji do okresu prowadzonej działalności gospodarczej w roku podatkowym oraz nie będzie Pani wykonywała innych czynności o których mowa w art. 113 ust. 13 ustawy, to będzie mogła Pani korzystać ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie
Wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie zastosowania zwolnienia od usług szkoleniowych wraz z egzaminem i bez oraz do samego egzaminu.
zwolnienia od podatku szkoleń zawodowych dla pilotów i kandydatów na pilotów świadczonych w ramach umowy podwykonawczej
Usługi kursów zawodowych w zakresie: operator koparko-ładowarki, operator ładowarki, operator koparki, montażysta rusztowań budowlano-montażowych metalowych, operator wózka jezdniowego oraz usługi szkoleń w zakresie: BHP, PPOŻ i BHP w górniczych zakładach odkrywkowych
Usługi szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy korzystają ze zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy o VAT.
Usługi szkolenia z zakresu HACCP korzystają ze zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy o VAT.
Usługi szkolenia z zakresu bezpiecznej pracy na wysokości korzystają ze zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy o VAT.
Usługi szkolenia z zakresu bezpiecznego użytkowania oraz usuwania wyrobów zawierających azbest korzystają ze zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy o VAT.
Usługi szkolenia w zakresie obrony cywilnej, które jak podał Wnioskodawca nie są kształceniem lub przekwalifikowaniem zawodowym, nie mogą korzystać ze zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 29 lecz są opodatkowane 23% stawka podatku
Usługi szkolenia, dla których Wnioskodawca nie podał krajowych przepisów, z jakich wynikałyby formy i zasady przewidziane dla ich prowadzenia, nie mogą korzystać ze zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy o VAT
Usługi szkolenia w dziedzinie udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej
Czy w zakresie realizowanych zadań egzaminacyjnych i szkoleniowych WORD nie jest podatnikiem podatku VAT?
Czy prawidłowo sporządzono deklarację VAT-7 w związku z rozszerzeniem działalności związanej ze świadczeniem usług pośrednictwa w szkoleniach w zakresie uzyskiwania uprawnień spawalniczych ?
czy szkolącym, nie zrzeszonym w cechu lub izbie przysługuje ulga w podatku dochodowym za wyszkolenie uczniów w świetle ustawy z dnia 22.03.1989 r. o rzemiośle,- czy szkolącym zrzeszonym w cechu lub izbie przysługuje ulga w podatku dochodowym z tytułu nauki zawodu w przypadku gdy uczeń przystąpił do egzaminu przed inną komisją egzaminacyjną niż izbowa ?