umowa przechowania
Interpretacja
10.11.2023 Podatki

Zawarcie umowy przechowania nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, gdyż nie mieści się ono w katalogu czynności podlegających opodatkowaniu tym podatkiem, wymienionych w ustawie o podatku od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
07.03.2023 Podatki

W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy przechowania środków pieniężnych.

Interpretacja
30.11.2022 Podatki

Skutki podatkowe przekazania środków pieniężnych żonie na przechowanie.

Interpretacja
15.10.2021 Podatki

Skutki podatkowe przekazania na konto Wnioskodawczyni środków pieniężnych na podstawie umowy przechowania

Interpretacja
24.05.2021 Podatki

czynność przekazania pieniędzy na konto Wnioskodawcy nie nastąpiła w wykonaniu umowy depozytu nieprawidłowego (Wnioskodawca nie mógł bowiem rozporządzać przelanymi na jego konto pieniędzmi) ani też umowy pożyczki, lecz na skutek udostępnienia przez Wnioskodawcę – za zgodą córki – własnego rachunku bankowego celem przelewu ustalonej kwoty środków pieniężnych pochodzących ze sprzedaży udziału w nieruchomości

Interpretacja
04.02.2021 Podatki

Czy umowa bezpłatnego użyczenia konta i bezpłatna umowa przechowania pieniędzy nie podlegają opodatkowaniu? Czy czynności te nie niosą za sobą konieczności zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
08.04.2020 Podatki

W zakresie określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu dostawy towarów na rzecz Kontrahenta

Artykuł
31.01.2020 Podatki

Czynności polegające na przechowywaniu instrumentów finansowych są opodatkowane stawką 23%. Stawka podstawowa ma zastosowanie niezależnie od tego, czy instrumenty finansowe są w formie materialnej czy zdematerializowanej. Takie stanowisko zajął Minister Finansów w interpretacji ogólnej, której fragment przytaczamy.

Interpretacja
03.04.2019 Podatki

Czy w związku z otrzymaniem środków pieniężnych na rachunek bankowy od syna, u Wnioskodawczyni powstanie obowiązek z tytułu podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
02.04.2019 Podatki

Czasowe przechowywanie przez Spółkę Środków do dalszej dystrybucji nie generuje po stronie Spółki przychodu w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2

Interpretacja
04.02.2019 Podatki

Czy przekazanie środków pieniężnych w przedstawionej sytuacji skutkuje obowiązkiem złożenia deklaracji w sprawie podatku od czynności cywilnoprawnych i zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych w wysokości 2% przechowywanej kwoty środków pieniężnych? (umowa przechowania)

Interpretacja
09.11.2017 Podatki

Czy czynność powierzenia środków pieniężnych rodziców do przechowania na odrębnym rachunku bankowym córki, które przechowywałaby bez wynagrodzenia, bez uzyskania korzyści ekonomicznych oraz bez możliwości dysponowania tą kwotą, będzie powodować konieczność zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
21.09.2017 Podatki

Czy opisana we wniosku czynność polegająca na przechowaniu kwoty 195.000,00 zł przez okres od 2 grudnia 2016 r. do 13 marca 2017 r., stanowiącej cenę uzyskaną z umowy sprzedaży udziału w opisanej nieruchomości, na rachunku bieżącym Wnioskodawcy, wobec treści udzielonego pełnomocnictwa z 21 października 2016 r., stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych zgodnie

Interpretacja
27.04.2017 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do zwolnienia usługi depozytu nieprawidłowego, jako usługi pomocniczej w świadczeniu złożonym dostawy złota inwestycyjnego.

Interpretacja
03.06.2016 Podatki

Jeżeli istotnie jak wskazała Wnioskodawczyni brat przekazał jej pieniądze tytułem zwykłej umowy przechowania i umowa ta nie przybrała postaci umowy depozytu nieprawidłowego, to należy stwierdzić, że powyższa czynność nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Tym samym na Wnioskodawczyni nie ciążył obowiązek

Interpretacja
28.04.2016 Podatki

moment powstania obowiązku podatkowego w sytuacji przekazania przez Wnioskodawcę kontrahentom (partnerom handlowym) towarów na przechowanie z prawem kontrahentów do ich poboru celem sprzedaży, - stwierdzenie czy na sposób właściwego ustalenia daty obowiązku podatkowego ma wpływ treść umowy przechowania, jak i inne okoliczności współpracy między Wnioskodawcą a jego kontrahentami.

Interpretacja
02.03.2016 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do zwolnienia usługi depozytu nieprawidłowego, jako usługi pomocniczej w świadczeniu złożonym dostawy złota inwestycyjnego.

Poprzednia Następna