Czy można domagać się zwrotu podatku VAT wynikającego z faktury za naprawę samochodu w terminie 60 dni?
Podatnik zwraca się do organu podatkowego z pytaniem, czy ma prawo do zwrotu różnicy podatku naliczonego nad należnym w przypadku świadczenia usługi reklamowej na rzecz Tunezyjskiego Urzędu.
W jakiej wysokości może Pani otrzymać zwrot podatku VAT w terminie 60 dni i jakie warunki muszą być spełnione, aby ten termin był zachowany.
Czy wydatki ponoszone na niezakończoną jeszcze modernizację stanowiących środek trwały autobusów, wykorzystywanych w działalności gospodarczej, i związany z tymi wydatkami podatek naliczony może, w sytuacji wystąpienia w danym okresie rozliczeniowym nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, zostać zwrócony w terminie 60 dni od dnia złożenia rozliczenia podatkowego w podatku od towarów i usług?
Podatnik wykonuje usługi transportowe na terenie kraju opodatkowane wyłącznie stawką VAT 22 % oraz usługi transportowe na terenie państw członków Unii Europejskiej na rzecz podatników podatku od wartości dodanej. Kwoty podatku naliczonego wykazywane w deklaracji VAT-7 wynikają z faktur dokumentujących kwoty należności, które w całości zostały zapłacone wystawcom tych faktur do momentu złożenia deklaracji
czy treść art. 87 ust. 5 pozbawia podatnika dokonującego sprzedaży opodatkowanej na terytorium kraju, prawa do złożenia wniosku o zwrot różnicy podatku VAT w terminie 60 dni,- czy podatnik świadczący usługi w trybie art 86 ust. 8 pkt 1 i dokonujący jakiejkolwiek sprzedaży opodatkowanej jest ukarany wydłużeniem terminu zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym do 180 dni.
Podatnik zapytuje czy w przedstawionym stanie faktycznym podatek należny jest równy zero i czy w odniesieniu do podatku naliczonego przy nabyciu towarów i usług przysługuje mu prawo żądania jego zwrotu na konto bankowe w terminie 60 dni od dnia złożenia deklaracji VAT-7K. Zdaniem Podatnika podatek należny jest równy zero, natomiast podatek naliczony powinien być zwrócony w terminie 60 dni od dnia złożenia