Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją zadania inwestycyjnego.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją inwestycji.
Brak prawa do odzyskania naliczonego podatku VAT wynikającego z wydatków poniesionych na realizację projektu.
Możliwość skorzystania z ulgi dla rodzin 4+ i ulgi prorodzinnej na pełnoletnie dziecko uczące się na studiach i otrzymujące uposażenie zwolnione z art. 21 ust. 1 pkt 80, przy trójce małoletnich.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy dla usług szkoleń i kursów z zakresu ratownictwa medycznego świadczonych dla żołnierzy zawodowych, strażaków OSP, kierowcy zawodowego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, zakładów pracy niezwiązanych z branżą lub zawodem medycznym, osób indywidualnych dla których wzięcie udziału w szkoleniu nie wynika z obowiązku służbowego
Brak prawa do odliczenia VAT naliczonego wskazanego w fakturach zakupowych związanych z zakupem i montażem Instalacji na nieruchomości użytkowanej nieodpłatnie przez OSP.
Obowiązki płatnika związane z przyznaniem strażakom nagród finansowych za wyróżniającą postawę w działaniach ratowniczych prowadzonych w ramach ochrony pożarowej.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług w związku z realizacją zadania.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT przy realizacji projektu pn. ....
w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT przy realizacji projektu Termomodernizacja budynków Ochotniczej Straży Pożarnej
Nie wszyscy pracownicy mają takie same uprawnienia urlopowe. Odrębności są głównie przewidziane dla kilku grup zawodowych należących do sfery budżetowej, m.in. nauczycieli, pracowników socjalnych, prokuratorów, pracowników Najwyższej Izby Kontroli, urzędników służby cywilnej, żołnierzy zawodowych, strażaków, policjantów czy funkcjonariuszy służby więziennej. Jednak są one ustanowione również dla zatrudnionych
Opodatkowanie czynności polegającej na udostępnianiu lokali remizy strażackiej na rzecz OSP w zamian za wykonanie określonych świadczeń (oraz prawo do pełnego odliczenia od wydatków inwestycyjnych związanych z wykończeniem lokali użytkowych remizy strażackiej na parterze budynku.
Zwolnienie od podatku szkoleń w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, pierwszej pomocy, przeciwpożarowych oraz opodatkowanie czynności sporządzania instrukcji bezpieczeństwa pożarowego z planami ewakuacyjnymi i dostawy towarów na rzecz Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej.
Szkoła nie ma prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z wdrożeniem systemu elektronicznego obiegu dokumentów
Zakład wodociągów fakturuje dla straży pożarnej pobór wody z hydrantów. Jaką stawkę VAT należy zastosować?
skutki podatkowe związane z opłaceniem dodatkowej składki ubezpieczeniowej dla delegowanych ratowników i wynikających z tego tytułu obowiązków płatnika
Stawka podatku VAT dla dostawy na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych samochodów strażackich.
Zastosowanie 7% stawki podatku VAT dla dostawy sprzętu przeciwpożarowego dla jednostki straży pożarnej za pośrednictwem urzędu gminy
Dostawa towarów wymienionych w poz. 129-134 załącznika nr 3 do ustawy o podatku od towarów i usług na cele ochrony przeciwpożarowej, w przypadku gdy pierwszym nabywcą tych towarów jest Urząd Gminy lub Miasta nie korzysta z 7% stawki podatku od towarów i usług, ale podlega opodatkowaniu według stawki 22%.
czy określona stawka 7% VAT od samochodu kupowanego przez gminę ze środków własnych i środków budżetu wojewody, który zostanie przekazany dla jednostki ochotniczej straży pożarnej jest prawidłowa?
1. umowy o dzieło dotyczące świadczonych usług rzeczoznawcy do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych2. warunki korzystania ze zwolnienia podmiotowego w VAT
Jaką stawką podatku VAT powinna być opodatkowana usługa polegająca na rozbudowie budynku przeznaczonego dla Ochotniczej Straży Pożarnej?