Uznanie, czy część składki na prywatne ubezpieczenie pielęgnacyjne oraz ubezpieczenie zdrowotne Pracownika w Niemczech, finansowana przez pracodawcę, wypłacana Pracownikowi stanowi dla niego przychód podlegający opodatkowaniu i w konsekwencji Spółka jako płatnik podatku PIT jest obowiązana do obliczenia i odprowadzenia od tej kwoty zaliczki na podatek PIT oraz czy Spółka, dokonując kalkulacji zaliczki
Obowiązki płatnika w sytuacji zwrotu nadpłaconych składek społecznych i zdrowotnych na rzecz zleceniobiorcy korzystającego z ulgi dla młodych.
Czy to dodatkowe wynagrodzenie pracownika wraz z pochodnymi kosztami można zaliczyć w koszty uzyskania przychodu Spółki z o.o. w momencie faktycznej wypłaty, tj. październik 2023 r.
Dotyczy ustalenia, czy w świetle przepisów art. 15 ust. 1 w zw. z art. 16 ust. 1 pkt 59 Spółka może zaliczać do KUP równowartość zapłaconych Skałdek Regularnych oraz Składek Dodatkowych, w oparciu o Umowy o Ubezpieczenia na Życie
Zasadniczo umowa zlecenia i działalność gospodarcza stanowią oddzielne tytuły do ubezpieczeń społecznych, co w przypadku zbiegu tych tytułów do ubezpieczeń wymaga rozstrzygnięcia, z którego tytułu dana osoba będzie objęta ubezpieczeniami społecznymi. W niektórych przypadkach nie będzie zachodził zbieg tytułów do ubezpieczeń (umowy zlecenia i działalności gospodarczej), lecz tytułem do ubezpieczeń będzie
Sposób opodatkowania emerytur z Niemiec i Norwegii oraz możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu z emerytur kwot potraconych przez bank.
Możliwość skorzystania z odliczenia w ramach dodatkowego zwrotu z tytułu ulgi prorodzinnej za 2021 i 2022 rok z zapłaconych do KRUS składek zdrowotnych.
W przypadku zapłaty przez płatnika (Szpital) zaległych składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne od umów zleceń zawartych przez NZOZ z pracownikami Szpitala w części przypadającej za pracownika, powstaje po stronie Szpitala obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych
Obowiązki płatnika i obowiązki informacyjne przy opłacaniu zaległych składek na ubezpieczenie za zleceniobiorców oraz sporządzenia korekt informacji PIT-11.
Obowiązki płatnika i obowiązki informacyjne w związku z zapłatą zaległych składek na ubezpieczenie za pracowników i byłych pracowników oraz brak przychodu.
Obowiązki płatnika obowiązek pobrania zaliczki i wystawienia informacji PIT-11.
Skutki podatkowe zapłaty zaległych składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne za byłych zleceniobiorców.
Kwestia możliwości obniżenia podatku płaconego w formie karty podatkowej o składki na ubezpieczenie zdrowotne w sytuacji, gdy podatnik nie opłacał składek na ubezpieczenie zdrowotne w ustawowych terminach, ale opłacił je z opóźnieniem przed zakończeniem roku podatkowego.
Czy małżonkom przysługuje ulga prorodzinna, z tytułu wychowania dzieci, do wysokości sumy składek społecznych i zdrowotnych Wnioskodawcy za rok 2016, 2017, 2018, 2019 oraz lata przyszłe?
Określenie przychodu z tytułu zapłaconych przez płatnika za Wnioskodawczynię składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.
Obowiązki związane z wypłatą świadczeń na podstawie umowy zlecenia oraz zapłatą zaległych składek wynikających z tej umowy.
Opodatkowanie w Polsce przychodów pracownika mającego miejsce zamieszkania w Niemczech (moment samodzielnego odprowadzania zaliczek na podatek dochodowy, możliwość odliczenia składek na obowiązkowe ubezpieczenie społeczne i zdrowotne zapłaconych w Niemczech).
odliczenie składek na ubezpieczenie zdrowotne oraz ulgę uczniowską nieodliczonych od podatku opłacanego w formie karty podatkowej oraz korekty zeznania PIT-37
Powstanie przychodu w związku z zapłatą przez płatnika zaległych składek ZUS, które powinny być sfinansowane przez Wnioskodawczynię.
Uiszczenie przez płatnika z jego środków własnych składki na ubezpieczenie społeczne, w części która powinna zostać sfinansowana przez Wnioskodawczynię, skutkuje dla niej powstaniem w dacie zapłacenia składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przychodu w rozumieniu art. 11 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wnioskodawczyni uzyskała bowiem wymierną korzyść majątkową, gdyż inny podmiot