Ustalenie miejsca świadczenia i opodatkowania usług wynajmu rusztowań na rzecz polskiego usługobiorcy poza Polską.
Wydanie interpretacji w zakresie braku ukonstytuowania się zagranicznego zakładu.
Termin powstania obowiązku podatkowego i terminu wystawiania faktur VAT z tytułu usługi najmu rusztowań.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury otrzymanej od zleceniobiorcy.
Interpretacja indywidualna dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia dla usług wynajmu oraz usług montażu/demontażu rusztowań.
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia do usługi dzierżawy rusztowań wraz z transportem oraz montażem i demontażem, w przypadku kiedy Wnioskodawca świadczy ww. usługę jako podwykonawca na rzecz głównego wykonawcy działającego na zlecenie Inwestora; w zakresie rozliczenia w deklaracji VAT-7 faktury korygującej sprzedaży odwrotne obciążenie wystawionej z tytułu
Czy, w Stanie faktycznym, Wnioskodawca występuje w charakterze podatnika podatku od towarów i usług w zakresie w jakim Usługa główna jest kwalifikowana do usług wymienionych w Załączniku nr 14 do ustawy o VAT i w związku z tym czy Wnioskodawca powinien udokumentować wykonanie Usługi głównej fakturą z wykazanym należnym podatkiem od towarów i usług właściwym dla Usługi głównej?
W zakresie zastosowania 23% stawki podatku dla świadczenia usługi polegającej na dzierżawie i montażu/demontażu rusztowań.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku na usługę wynajmu rusztowań.
Zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia dla usług budowlanych związanych z montowaniem i demontowaniem rusztowań.
1)Czy usługi polegające na montażu i demontażu należy zakwalifikować jako usługi związane z nieruchomościami i miejscem opodatkowania jest miejsce, gdzie dana nieruchomość jest położona, zgodnie z art. 28e ustawy o podatku od towarów i usług, czy może ma tu zastosowanie art. 28b ww. ustawy? 2)Czy jest Pan zobowiązany do rejestracji jako podatnik VAT czynny zgodnie z art. 97 ust. 3 ustawy o podatku
1. Czy sprzęt budowlany będący przedmiotem umów najmu zawieranych pomiędzy Wnioskodawcą a jej udziałowcem, należy zaklasyfikować jako urządzenia przemysłowe w rozumieniu art. 12 ust. 3 w zw. z art. 12 ust. 1 UPO oraz art. 21 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 26 ustawy o CIT, a tym samym, czy na Wnioskodawcy ciąży obowiązek pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów uzyskiwanych na terytorium
Jaką stawkę VAT należy stosować do usług polegających na wynajmowaniu rusztowań na budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych wraz z montażem i bez montażu (w zależności od zamówienia) 8% czy 23%?
w zakresie opodatkowania stawką podatku VAT w wysokości 8 % usług wynajmu, montażu i demontażu rusztowań elewacyjnych
W zakresie określenia miejsca świadczenia dla nabywanych usług montażu rusztowań, demontażu i dzierżawie rusztowań, montażu platform roboczych oraz dźwigarów kratowych.
Czy Wnioskodawca prawidłowo zastosuje 5,5% stawkę zryczałtowanego podatku dochodowego w zakresie działalności, polegającej na czynnościach montażu i demontażu rusztowań (stanowiących własność inwestora), służących inwestorom do realizacji wykonania określonego obiektu budowlanego?
Moment powstania obowiązku podatkowego, roboty budowlane, przed 31 grudnia 2010 r. i od 1 stycznia 2011 r.
Usługi polegające na montażu i demontażu rusztowań jako wchodzące w skład usługi kompleksowej, polegającej na wynajmie, dzierżawie bądź sprzedaży rusztowań winny być opodatkowane podstawową stawką podatku VAT w wysokości 22%, tak jak główna usługa.
Z przedstawionego we wniosku z dnia 18.08.2005 r. stanu faktycznego wynika, że prowadzi Pan działalność gospodarczą w zakresie usług remontowo-budowlanych. Obecnie prace wykonuje Pan na rzecz kontrahenta belgijskiego na terenie Belgii. Rejestracji do podatku dochodowego oraz podatku od towarów i usług dokonał Pan wyłącznie w Polsce. Jako podatnik podatku od towarów i usług, wykonane usługi dokumentuje