w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z przeprowadzeniem napraw okresowych i remontów maszyn i urządzeń niemających charakteru ulepszenia istniejących środków trwałych
Czy koszty (netto) kapitalnego remontu turbozespołu, ujęte (zaksięgowane) w księgach rachunkowych na kontach zespołu 4 i kontach 64 i 490 (w sposób przedstawiony w zdarzeniu przyszłym) pod datami przypadającymi w roku 2014, winny być w całości zaliczone do kosztów uzyskania przychodów roku 2014?
Czy Spółka będzie uprawniona - m.in. oparciu o ekspertyzę rzeczoznawcy - zakwalifikować poniesione koszty związane z odtworzeniem częściowo zniszczonego budynku jako koszty uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia, natomiast jedynie w stosunku do wydatków mających charakter zwiększający wartość użytkową budynku, Spółka winna zakwalifikować te wydatki jako zwiększające wartość początkową budynku
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego: (pyt. 2 )rozpoznanie w czasie dla celów podatkowych wydatków stanowiących pośrednie koszty uzyskania przychodu, zgodnie z art. 15 ust. 4 d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jest możliwe wyłącznie w sytuacji, gdy dotyczą one okresu o definitywnie ustalonej długości, która nie musi pokrywać się z długością okresu, w jakim wydatki te są rozliczane
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego: (pyt. 4):w odniesieniu do wydatków związanych z przeprowadzaniem napraw okresowych i remontów maszyn i urządzeń, niemających charakteru ulepszenia istniejących środków trwałych, dla których niemożliwe jest ustalenie definitywnego okresu, którego dotyczą takie koszty, właściwe będzie rozpoznawanie kosztu podatkowego w dacie, pod którą Spółka zaksięguje
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego w odniesieniu do wydatków związanych z przeprowadzaniem napraw okresowych i remontów maszyn i urządzeń, niemających charakteru ulepszenia istniejących środków trwałych, dla których niemożliwe jest ustalenie definitywnego okresu, którego dotyczą takie koszty, właściwe będzie rozpoznawanie kosztu podatkowego w dacie, pod którą Spółka zaksięguje operację
Czy wydatki na określone prace remontowe budynku sanatorium rozliczane poprzez rozliczenia międzyokresowe kosztów remontów zgodnie z przyjętą polityką rachunkowości w okresie siedmiu lat mogą stanowić koszt uzyskania przychodu w myśl art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy koszt remontu elewacji można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia?
Czy wykonane prace należy uznać jako remont w związku z eksploatacją obiektu i czy można ująć je w kosztach w momencie ich poniesienia, jako roboty polegające na odtworzeniu stanu pierwotnego, a nie bieżącej konserwacji (dopuszcza się stosowanie wyrobów budowlanych innych niż użyto w stanie pierwotnym)?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturach VAT dokumentujących zakup towarów i usług związanych z rozbudową domu jednorodzinnego w celu przeznaczenia części tego budynku do działalności gospodarczej.
Czy w świetle obowiązujących przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, Spółka powinna poniesione koszty zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia traktując je jako koszty remontów, a może zwiększyć o nie wartość środka trwałego zaliczając w koszty wartość odpisów amortyzacyjnych?
Czy zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy, prawidłowo zaliczono prace remontowe wykazane w podziale prac budowlanych do kosztów uzyskania przychodów 2007 roku?
W jakim momencie poniesione koszty remontu kapitalnego będą stanowiły koszty uzyskania przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy zgodnie z art. 15 ust 4, 4d, 4e jest kosztem uzyskania przychodów roku 2007 ta część poniesionych w latach poprzednich kosztów na obowiązkowe remonty klasowe jednostek pływających, która jest obliczona proporcjonalnie do długości całego okresu przypadającego na odnowienie/utrzymanie klasy nie odniesiona w koszty w latach ubiegłych?
Czy poniesione koszty w kwocie 8.963,22 zł można zaksięgować bezpośrednio w koszty uzyskania przychodów, czy należy je zaksięgować jako zwiększenie wartości początkowej budynku i odnosić w koszty uzyskania przychodów poprzez odpisy amortyzacyjne ?
Pytanie dotyczy zakwalifikowania nakładów na zainstalowanie na wewnętrznej stronie zbiorników paliw drugiego płaszcza z blachy stalowej, zainstalowanie systemu monitorowania i pomiaru paliw w tych zbiornikach oraz zainstalowania sygnalizacji wycieku paliwa do gruntu, jako remont (koszty bieżące).
Czy wydatki poniesione na remont budynku, w którym prowadzona jest działalność gospodarcza, można zaliczyć bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów ?
Czy wydatki poniesione na generalny remont zamortyzowanych środków trwałych, bez którego musiałyby ulec kasacji można zakwalifikować jako wydatki poniesione na podwyższenie jego wartości w związku z wydłużeniem czasu użytkowania o 7 lat stosując odpowiednie stawki amortyzacyjne?.
Czy wydatki ponoszone na remonty bieżące użytkowanego na podstawie umowy dzierżawy lub najmu środka trwałego, Spółka może zaliczyć jednorazowo do kosztów uzyskania przychodów lub rozłożyć w czasie do końca roku sprawozdawczego, w którym poniesiono ten wydatek.
Czy Strona ma prawo do amortyzowania inwestycji w obcych środkach trwałych i uznania odpisów amortyzacyjnych za koszty uzyskania przychodów - w tym m.in. w przypadku, gdy inwestycja została dokonana przez inny podmiot, a następnie nieodpłatnie przekazana Spółce.
dot. możliwości zaksięgowania jako koszty w podatkowej księdze przychodów i rozchodów wydatków, związanych z wymianą nawierzchni placu manewrowego wokół zakładu,
Czy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury dokumentującej powypadkowy remont samochodu?