Interpretacja
25.01.2024 Podatki

Ustalenie czy uzyskanie prawa do nieodpłatnego użytkowania (używania) sprzętu medycznego w sytuacji wskazanej we wniosku będzie prowadziło do powstania przychodu, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
20.10.2022 Podatki

Czy różnica pomiędzy odsetkami rynkowymi, a preferencyjnymi wynikającymi z Umowy Pożyczki stanowić będzie nieodpłatne świadczenie, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 Ustawy CIT? W przypadku, jeżeli wbrew stanowisku Wnioskodawcy, odpowiedź na pytanie pierwsze będzie twierdząca, czy tak ustalone nieodpłatne świadczenie nie będzie stanowić przychodu z uwagi na art. 12 ust. 4 pkt 14 Ustawy CIT? Czy Spółka

Interpretacja
11.10.2022 Podatki

1) Opodatkowanie dofinansowania otrzymanego na podstawie umowy prewencyjnej. 2) Koszty zakupu czujek dymu, czujek czadu oraz oznakowania p-pożarowego zakupionych z środków otrzymanych z dofinansowania na podstawie umowy prewencyjnej nie mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.

Interpretacja
01.06.2018 Podatki

Czy w związku z nieodpłatnym pełnieniem przez Wspólnika funkcji prokurenta Spółki po stronie Spółki powstaje przychód z nieodpłatnych świadczeń?

Interpretacja
01.06.2018 Podatki

Czy w związku z nieodpłatnym pełnieniem przez Wspólnika funkcji prokurenta Spółki po stronie Spółki powstaje przychód z nieodpłatnych świadczeń?

Interpretacja
26.01.2012 Podatki

Uznanie usług dodatkowych oferowanych w ramach prowadzenia rachunku bankowego T., za nieodpłatne świadczenie.

Porada

Umowa użyczenia jest umową nazwaną, uregulowaną przez przepisy art. 710-719 Kodeksu cywilnego. Przez umowę użyczenia użyczający zobowiązuje się zezwolić biorącemu, przez czas oznaczony lub nieoznaczony, na bezpłatne używanie oddanej mu w tym celu rzeczy. Przedmiotem użyczenia mogą być zarówno rzeczy ruchome (np. samochód, maszyna, meble), jak i nieruchomości (np. lokal użytkowy lub jego część, działka

Interpretacja
03.03.2011 Podatki

Czy w związku z niepobieraniem przez bank odsetek z tytułu rozłożenia zobowiązania z tytułu opcji walutowej na raty powstaje w Spółce przychód podatkowy z tytułu nieodpłatnego świadczenia? Czy w związku z niepobieraniem przez bank odsetek między dniem wypowiedzenia umowy, a dniem zawarcia porozumienia powstaje w Jednostce przychód podatkowy z tytułu nieodpłatnego świadczenia?

Porada

W 2011 r. nie ulegają zmianie zasady rozliczania wynagrodzeń pracowników. Obowiązują bowiem te same, jak w 2010 r., regulacje służące ich podatkowemu rozliczeniu, tj.: skala podatkowa, kwota wolna od podatku oraz zryczałtowane pracownicze koszty uzyskania przychodów. Zmianie ulegają jednak zasady poboru zryczałtowanego podatku od tzw. małych zleceń. Jak co roku zmieniają się również wskaźniki istotne

Interpretacja
09.09.2010 Podatki

Opodatkowanie świadczeń na rzecz członków zarządu i członków rady nadzorczej w postaci sfinansowania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.

Interpretacja
18.05.2010 Podatki

Należy stwierdzić, iż koszt opłacenia przez Spółkę składki z tytułu zawartej umowy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej członków zarządu stanowić będzie dla członków zarządu przychód podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Wnioskodawca natomiast jako płatnik zobowiązany jest do obliczenia, pobrania i odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy do właściwego urzędu

Interpretacja
29.01.2010 Podatki

Czy opłacane przez pracodawcę składki tytułem ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym są przychodem pracownika?

Interpretacja
04.11.2009 Podatki

Czy składki zapłacone przez Spółkę na poczet ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej Członków Zarządu i Rady Nadzorczej należy kwalifikować jako nieodpłatne świadczenie w rozumieniu art. 11 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
29.10.2009 Podatki

Czy wydatki na pokrycie kosztów biletów lotniczych, przejazdów na terenie Polski oraz kosztów noclegów jedynego członka zarządu stanowią dla spółki koszty uzyskania przychodu? Czy jedyny członek zarządu i udziałowiec uzyskuje przychód nieodpłatny z tytułu sfinansowania przez spółkę przelotów samolotowych, kosztów przejazdów i noclegów w hotelach?

Interpretacja
29.10.2009 Podatki

1. Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów karty telefoniczne tzw. doładowania przyznane dla członków zarządu?

Interpretacja
03.10.2008 Podatki

Czy w świetle przepisów ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych możliwe jest uznanie, że wydatki spółki kapitałowej na składki na ubezpieczenie gospodarcze z tytułu umowy ubezpieczenia strat poniesionych przez spółkę na skutek uchybień w działaniu jej organów, w wyniku działalności członków jej statutowych organów podczas i w związku z wykonywaniem ich funkcji mają charakter

Interpretacja
14.04.2008 Podatki

Czy uiszczenie przez Wnioskodawcę składki ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w sposób zryczałtowany za wszystkich członków organów, bliżej nieokreśloną część pracowników i inne osoby objęte ubezpieczeniem, bez możliwości przypisania faktycznych kwot przychodu tym osobom, powoduje obowiązek zapłacenia od tych kwot podatku dochodowego od osób fizycznych?

Interpretacja
10.04.2008 Podatki

Czy w świetle przepisów ustawy z dnia 26 lipca 1991 r o podatku dochodowym od osób fizycznych możliwe jest uznanie, że wydatki Spółki na składki na ubezpieczenie gospodarcze z tytułu umowy ubezpieczenia strat poniesionych przez Spółkę w wyniku działalności członków jej statutowych organów podczas i w związku z wykonywaniem ich funkcji mają charakter nieodpłatnych świadczeń zaliczanych do przychodów

Interpretacja
28.03.2008 Podatki

Czy w sytuacji gdy Spółka podpisałaby z ubezpieczycielem umowę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej członków Zarządu i Rady Nadzorczej z tytułu dokonywanych przez nich czynności w związku z powołaniem ich do ww. organów Spółki i jako ubezpieczonego wskazano by w sposób abstrakcyjny każdą z osób wchodzących w skład ww. organu Spółki (zarówno aktualnie wchodzącą w skład tego organu jak też każdą

Interpretacja
13.02.2008 Podatki

Czy w tej sytuacji Spółka jest zobowiązana do pobrania i odprowadzenia podatku dochodowego od osób fizycznych?

Poprzednia Następna