przelew wierzytelności
Interpretacja
29.02.2024 Podatki

Podatek od towarów i usług, który dotyczy nieuznania zawarcia umowy przelewu wierzytelności w łącznej wysokości i wierzytelności warunkowych za usługę opodatkowaną podatkiem od towarów i usług.

Interpretacja
25.01.2024 Podatki

Moment powstania obowiązku podatkowego przy przelewie wierzytelności oraz czy zmiana wierzytelności ze spornej na bezsporną wpływa na podstawę opodatkowania i konieczność dopłaty podatku.

Interpretacja
09.03.2023 Podatki

Czy należności uzyskane od Leasingobiorców oraz Pożyczkobiorców i przekazywane przez Spółkę do SPV w ramach usługi administrowania Wierzytelnościami nie będą stanowiły płatności, o których mowa w art 21 ust. 1 i art. 22 ust. 1 updop, a w konsekwencji, czy należności te nie będą opodatkowane podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)

Interpretacja
04.10.2022 Podatki

Opisana we wniosku usługa sekurytyzacji – i tym samym dokonywane w jej ramach na podstawie umowy sprzedaży nabycie wierzytelności – będzie podlegała uregulowaniom ustawy o podatku od towarów i usług; czynności sprzedaży będą wyłączone z opodatkowania na podstawie art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
26.09.2022 Podatki

Czy nabycie Wierzytelności przez Wnioskodawcę od Spółki podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
18.06.2021 Podatki

W omawianym przypadku, transakcja ta (sprzedaż wierzytelności) będzie objęta opodatkowaniem podatkiem od towarów i usług, choć zobowiązanym z tego tytułu nie będzie Wnioskodawca, a Polscy Klienci. Transakcja ta nie będzie zatem podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
06.04.2021 Podatki

Czy na Wnioskodawcy ciążyć będzie obowiązek uiszczenia podatku od czynności cywilnoprawnych z tytułu zawarcia z Inwestorem umowy cesji (sprzedaży) praw i obowiązków wynikających z Umowy Powierniczej w stosunku do określonych udziałów Startupu, biorąc pod uwagę w szczególności treść przepis art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
24.11.2020 Podatki

W sytuacji, kiedy Wnioskodawca nabywał/będzie nabywał wierzytelności w drodze umowy sprzedaży, nieistotne, czy dana umowa jest lub będzie częścią większej całości, jaką jest umowa sekurytyzacyjna/umowa o sekurytyzację czy też będzie stanowiło cesję lub przelew wierzytelności, nabycie tejże wierzytelności na warunkach odpowiadających umowie sprzedaży co do zasady podlegało lub będzie podlegało opodatkowaniu

Interpretacja
06.05.2020 Podatki

Skoro jak wskazuje Wnioskodawca umowa powierniczego przelewu (cesji) wierzytelności, jaka zostanie przez niego zawarta nie przybierze postaci którejkolwiek z czynności cywilnoprawnych wymienionych w art. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, to umowa ta nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, a zatem nabycie wierzytelności na podstawie takiej umowy również

Interpretacja
06.05.2020 Podatki

Skoro zatem cesja wierzytelności, będzie podlegać uregulowaniom ustawy o podatku od towarów i usług jako odpłatne świadczenie usług co wynika z ww. interpretacji to w sytuacji, gdy istotnie czynność ta stanowić będzie umowę sprzedaży, będzie ona wyłączona z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
27.09.2019 Podatki

Zatem, skoro nabycie przez Wnioskodawcę wierzytelności z Grupy I, o której mowa we wniosku nie będzie objęte zakresem ustawy o podatku od towarów i usług (co wynika jednoznacznie z ww. interpretacji), to czynność sprzedaży wierzytelności nie będzie korzystać z wyłączenia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych, o którym mowa w art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych

Interpretacja
01.07.2019 Podatki

Czy umowy z grupy 1, 2, 3 i 4 powinny podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
10.06.2019 Podatki

Czy opisane w zdarzeniu przyszłym przelewy wierzytelności przez Bank na SPV dokonane w ramach usługi sekurytyzacji będą podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 4).

Interpretacja
25.01.2019

w zakresie ustalenia, czy w momencie zawarcia umowy przelewu Wierzytelności przyszłej, Spółka powinna rozpoznać przychód należny w kwocie stanowiącej równowartość procentową Wierzytelności przyszłej wskazanej, skoro na moment zawarcia tej umowy nie jest znana Ostateczna wartość tej wierzytelności, a jej wysokość jest uzależniona od ostatecznej wartości odszkodowania wyegzekwowanego przez Spółkę w ramach

Interpretacja
07.12.2018 Podatki

Zwolnienie od podatku transakcji przelewu wierzytelności, prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu transakcji przelewu wierzytelności.

Interpretacja
20.11.2018 Podatki

Cesja wierzytelności w formie umowy sprzedaży będzie wyłączona z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych ze względu na jej obligatoryjne opodatkowanie podatkiem od towarów i usług (art. 2 pkt 4 lit. a) upcc), nie jak wskazał Wnioskodawca w stanowisku ze względu na objęcie zwolnieniem z podatku od towarów i usług (art. 2 pkt 4 lit. b) upcc).

Interpretacja
29.11.2017 Podatki

Przyjmując za Wnioskodawcą, że nabywanie wierzytelności na zasadach określonych we wniosku stanowi świadczenie usług w rozumieniu ustawy o VAT i powinno podlegać 23% podatkowi od towarów i usług (VAT) w miejscu siedziby usługobiorcy, tj. w Polsce, to w powyższej sprawie znajdzie zastosowanie wyłączenie z podatku na podstawie art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
27.10.2017 Podatki

Czy prawidłowe jest twierdzenie, że uzyskane w ramach umowy faktoringu wpływy z tytułu spłaty wierzytelności przez odbiorcę nie stanowią w całości przychodów podatkowych, a ich przekazanie faktorantom nie stanowi kosztów uzyskania przychodu, natomiast przychodami podatkowymi są wyłącznie kwoty należne Wnioskodawcy z tytułu zawartej umowy faktoringu (tj. prowizja podstawowa, dodatkowa, windykacyjna,

Interpretacja
27.10.2017 Podatki

Czy prawidłowe jest twierdzenie, że uzyskane w ramach umowy UUI i UPPW wpływy z tytułu ściągnięcia wierzytelności od dłużnika nie stanowią w całości przychodów podatkowych Wnioskodawcy, a ich przekazanie klientom (wierzycielom) nie stanowi kosztów uzyskania przychodu, natomiast przychodami podatkowymi Wnioskodawcy są wyłącznie kwoty wynagrodzenia przewidziane w umowie zawartej z klientem (umowie UUI

Interpretacja
09.02.2017 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie poboru podatku u źródła z tytułu spłaty rat odsetkowych w drodze potrącenia w świetle przepisów obowiązujących do 31 grudnia 2016 r. oraz poboru podatku u źródła z tytułu spłaty rat odsetkowych w drodze potrącenia w świetle przepisów obowiązujących od 1 stycznia 2017 r.

Interpretacja
08.11.2016 Podatki

w zakresie skutków podatkowych rozliczenia transakcji swap ryzyka kredytowego CDS, skutkującym cesją (przelewem) wierzytelności pożyczkowych posiadanych przez Kontrahenta w stosunku do Konsumentów na rzecz Spółki

Poprzednia Następna