Wymienione wydatki zwiększają wartość początkową środka trwałego jako ulepszenie i będą amortyzowane.
Dotyczy ustalenia, czy otrzymanie nieodpłatnie od Dostawcy Próbek stanowi dla Spółki przychód w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Dotyczy ustalenia, czy zyski wypracowane w okresie opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek, które podatnik przekazał na kapitał zapasowy po zakończeniu ryczałtu będą opodatkowane.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją Inwestycji przekazanej w nieodpłatne użytkowanie.
Napiwki przekazywane trenerom z konta Spółki nie stanowią przychodu.
Ustalenie, czy czynność nieodpłatnego wniesienia mienia do fundacji rodzinnej oraz darowizny mienia będzie stanowiła czynność wykonywaną w ramach działalności gospodarczej, zwolnioną z opodatkowania oraz niewliczanie do obrotu, o którym mowa w art. 90 ust. 3 w zw. z art. 90 ust. 2 ustawy ww. czynności.
Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek - zwrot zaliczek, umowy najmu, umowy wydawnicze, umowa o pracę, świadczenie usług, zwrot dopłat, samochody, nieodpłatne przekazanie publikacji.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków związanych na realizację projektu.
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług czynności przeniesienia na wspólników udziałów we własności Nieruchomości w ramach podziału majątku Spółki między wspólników po otwarciu jej likwidacji.
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT planowanego przekazania przez Państwa Udziałów na podstawie umowy darowizny na rzecz Fundacji rodzinnej. Kwestia zastosowania zwolnienia od podatku VAT, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 40a lit. a ustawy dla transakcji przekazania przez Państwa Udziałów na podstawie umowy darowizny na rzecz Fundacji rodzinnej.
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT planowanego przekazania przez Państwa Udziałów do Fundacji rodzinnej w drodze wniesienia ich na pokrycie funduszu założycielskiego
Ustalenie czy uzyskanie prawa do nieodpłatnego użytkowania (używania) sprzętu medycznego w sytuacji wskazanej we wniosku będzie prowadziło do powstania przychodu, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy podatku dochodowym od osób prawnych.
Skutki podatkowe nieodpłatnego przekazania, w drodze uchwały wspólników, nieruchomości z działalności spółki cywilnej do majątku prywatnego wspólników.
Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek - zwrot zaliczek, umowy najmu, umowy wydawnicze, umowa o pracę, świadczenie usług, zwrot dopłat, samochody, nieodpłatne przekazanie publikacji.
Czy nieodpłatne przekazanie w ramach umowy użyczenia składników majątkowych opisanych w opisie zdarzenia przyszłego Spółce przez Gminę będzie wyłączone z opodatkowania na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości powstałej z podziału gruntu scalonego i zwróconego przez gminę w wyniku unieważnienia decyzji.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności przekazania wspólnikom samochodów osobowych wykupionych z leasingu.
Opodatkowanie czynności wycofania z działalności gospodarczej nieruchomości i przekazania jej nieodpłatnie wspólnikom.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług darowizny samochodu osobowego dokonanej na rzecz członka rodziny, po uprzednim wykupie od leasingodawcy.
Obowiązek naliczenia podatku VAT z tytułu przekazania obuwia oraz prawo do odliczenia podatku VAT z tytułu nabycia obuwia.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji pn. „…”.
Stwierdzenie, czy otrzymane dofinansowanie stanowić będzie podstawę opodatkowania oraz w zakresie podlegania opodatkowaniu czynności wykonywanych w związku z realizacją projektu.
Brak opodatkowania podatkiem VAT nieodpłatnego przekazania (na podstawie umowy użyczenia) przez Skarb Państwa działek