Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wykonane roboty oraz prace związane z realizacją projektu.
Wydanie interpretacji indywidualnej, w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją Projektu.
Zastosowanie art. 89a ust. 4 ustawy oraz art. 89b ust. 4 ustawy w związku z otrzymaniem od GDDKiA zasądzonego przez sąd wynagrodzenia.
Obniżenie podstawy opodatkowania w związku z zastosowaniem upustu. Uznanie upustu za kwotę brutto. Uwzględnienie otrzymanej rekompensaty w podstawie opodatkowania.
Wykazanie w ewidencji JPK_VAT podatku VAT należnego od każdej udokumentowanej transakcji, tj. zarówno z raportów fiskalnych, jak i wystawionych faktur w ramach procedury samofakturowania.
Sposób rozliczenia udzielonych upustów z tytułu obniżenia zużycia energii elektrycznej przez odbiorców uprawnionych.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług sprzedaży prawa własności nieruchomości gruntowej stanowiącej własność Skarbu Państwa na rzecz jej aktualnego użytkownika wieczystego.
Uznanie uzgodnień zawartych w umowach z kontrahentami za uzgodnienia w rozumieniu art. 29a ust. 13 ustawy, w związku z czym prawo do obniżenia podstawy opodatkowania powstaje w okresie rozliczeniowym, w którym została wystawiona faktura korygująca.
Wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej w zakresie braku prawa do odliczenia podatku od towarów i usług naliczonego w całości lub w części w związku z realizacją projektu.
Dotyczy możliwości odliczenia podatku VAT z faktur potwierdzających zakup towarów i usług w związku z realizacją przedmiotowego projektu.
Ustalenie, czy wartość zapłaconego przez spółkę otrzymującą wkład niepieniężny podatku VAT należnego nie będzie stanowiła przychodu podatkowego.
Obowiązek odprowadzenia podatku należnego z tytułu sprzedaży towarów należących do franczyzodawcy oraz towarów tzw. „reginalnych”.
Dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją zadania
Dotyczy braku prawa do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony w związku z realizacją inwestycji.
Dotyczy braku prawa do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony w związku z realizacją projektu
W zakresie braku możliwości odliczenia podatku od towarów i usług zawartego w fakturach dokumentujących zakup towarów i usług nabywanych w celu realizacji poszczególnych zadań projektu.
Dotyczy braku prawa do odliczenia VAT wykazanego na fakturach otrzymanych od wykonawców w związku z realizacją projektu
Dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych w związku z realizacją projektu.
Dotyczy braku prawa do odliczenia naliczonego podatku od towarów i usług wynikającego z faktur dokumentujących wydatki poniesione przy realizacji projektu.
Możliwość skorygowania podstawy opodatkowania oraz podatku należnego zgodnie art. 89a ust. 2a pkt 2 ustawy.
braku prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących poniesione wydatki dotyczące realizacji inwestycji
Moment powstania obowiązku podatkowego od depozytów wpłaconych przez Najemców nr 3-7 oraz opodatkowanie czynności bezumownego korzystania przez Najemców nr 1-3 z lokali użytkowych.
prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur zakupu towarów i usług, które zostały wykorzystane do zrealizowania projektu