Świadczone przez Wnioskodawcę usługi, opisane we wniosku, spełniają/będą spełniały definicję usług pośrednictwa w świadczeniu usług ubezpieczeniowych. W związku z tym, wykonywane przez Wnioskodawcę usługi korzystają/będą korzystały ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy o VAT.
Brak możliwości zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy dla usług świadczonych przez Wnioskodawcę.
Ustalenie czy wynagrodzenie otrzymane za wykonywane czynności stanowi podstawę opodatkowania w rozumieniu art. 29a ust. 1 ustawy oraz czy wykonywane czynności korzystają ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy.
Świadczone przez Państwa usługi, opisane we wniosku, spełniają definicję usługi pośrednictwa w świadczeniu usług ubezpieczeniowych. W związku z tym, opłata pobierana wprost od klienta zawierającego umowę ubezpieczenia (Wynagrodzenie), stanowi wynagrodzenie za czynności podlegające zwolnieniu od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy.
Wykonywane przez Państwa czynności na rzecz Banku w ramach Etapu I, wypełniają przesłanki pośrednictwa i tym samym będą korzystać ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 i pkt 40 ustawy.
Zwolnienie od podatku VAT dla świadczonych usług przez Oddział realizowanych w ramach zawieranych umów pośrednictwa i brak zwolnienia od podatku VAT dla świadczonych usług przez Oddział realizowanych w ramach zawieranych umów doradczych.
Ustalenie, czy wykonywana usługa na rzecz zamawiającego, stanowiąca element transferu pieniędzy w ramach programu regionalnego w zakresie realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027 jest zwolniona od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy.
Przychody uzyskiwane przez Pana ze świadczenia w ramach działalności gospodarczej – usług sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 74.90.12.0 – może Pan opodatkować 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych określoną w art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. a) ustawy.
sposób wyliczenia wartości sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy
prawo do korzystania ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40a ustawy o VAT dla świadczonych usług.
Zwolnienie od podatku czynności wykonywanych na rzecz Banku w zakresie kredytów i pożyczek oferowanych i zawieranych przy zdalnym procesie obsługi oraz w zakresie umów dot. obsługi i rozliczeń transakcji dokonywanych przy użyciu kart płatniczych.
czy wynagrodzenie otrzymywane przez Wnioskodawcę stanowi przychód zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych; - w którym momencie Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód w rozumieniu ustawy o CIT w związku z otrzymywanym wynagrodzeniem w postaci Opłat za Zarządzanie
Opodatkowanie przychodów z tytułu świadczonych usług usługi bankowości inwestycyjnej i usług pośrednictwa finansowego
Zwolnienie świadczonych usług dot. przekazu pieniężnego w ramach konsorcjum.
zwolnienie od podatku dla usług pośrednictwa w udzielaniu kredytów hipotecznych świadczonych przez Wnioskodawcę na rzecz Pośrednika
Zwolnienie z opodatkowania świadczonych przez Wnioskodawcę usług pośrednictwa finansowego.
zwolnienie od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 i 40 ustawy o VAT, świadczonej usługi polegającej na doprowadzeniu do zawarcia umowy pożyczki, karty kredytowej, związanej z rachunkiem bankowym, bankowością elektroniczną, kartą płatniczą kredytową
Opisane przez Wnioskodawcę usługi nie mieszczą się w zakresie pośrednictwa w świadczeniu usług finansowych, i tym samym nie mogą korzystać ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy.
zwolnienie z opodatkowania świadczonych przez Wnioskodawcę usług pośrednictwa finansowego